Polka zdobywczynią grantu IdeasTap i Magnum Photos

Autor: Maciej Luśtyk

28 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Brytyjska fundacja IdeasTap we współpracy z agencją Magnum Photos przyznała granty na realizację projektu dokumentalnego czterem młodym twórcom. Wśród nich jest Polka, Dominika Gęsicka, która z aparatem odwiedzi Longyearbyen - najbardziej wysuniętą na północ osadę na świecie.

IdeasTap Photographic Award to prestiżowy plebiscyt organizowany we współpracy z agencją Magnum Photos, mający za zadanie wyłonienie i wsparcie młodych, obiecujących twórców zajmujących się fotografią. Jego laureaci co roku otrzymują granty na realizację projektów dokumentalnych. Niestety mimo ambitnego założenia i uczestnictwa prestiżowej agencji, tegoroczna, szósta edycja konkursu była też ostatnią. Wszystko z powodu braku funduszy na dalsze funkcjonowanie fundacji. Na szczęście historia grantu kończy się miłym dla nas akcentem. Wśród 4 czterech nagrodzonych fotografów znajduje się Polka, Dominika Gęsicka.

Do tegorocznej edycji plebiscytu zgłoszono 444 projektów z całego świata. Ich oceną zajęli się Shoair Mavlian, asystent kuratora muzeum Tate Modern, konsultant do spraw fotografii Cheryl Newman, oraz fotografowie agencji Magnum, Nikos Economopoulos i David Alan Harvey. Granty w wysokości £2500 przyznano 4 młodym twórcom: Yasamanowi Dehmiyanowi i Solmazowi Daryanowi z Iranu, Eminowi Ozmenowi z Turcji oraz Dominice Gęsickiej z Polski.

Dominika Gęsicka to 34-letnia fotografka pochodząca z Włocławka. Studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie i absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Brała udział w licznych warsztatach fotograficznych. Absolwentka programu mentorskiego kolektywu Sputnik Photos. Mieszka i pracuje w Warszawie. Swoje prace pokazywała między innymi podczas zeszłorocznego miesiąca fotografii w Krakowie.

Grant przyznany przez fundację IdeasTap i Magnum Photos artystka przeznaczy na dokończenie projektu dokumentalnego “This is not Real Life”, realizowanego w Longyearbyen - stolicy norweskiej prowincji Svalbard i najbardziej wysuniętej na północ ludzkiej osadzie na świecie.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

Więcej informacji na temat grantu znajdziecie na stronie bjp-onlline.com. Nie zapomnijcie też odwiedzić strony polskiej autorki pod adresem dominikagesicka.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły