Odblaski

Wyniki testu:
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
9
Optyka:
7
Budowa:
8
Nasza ocena:

87%

Niedroga, jasna i kompaktowa 35-tka to obiektyw, którego w systemie Sony brakowało chyba najbardziej. Do tego producent obiecuje świetną optykę. Sprawdzamy czy rzeczywiście ma szansę przekonać do siebie także bardziej wybrednych fotografów.

Autor: Maciej Luśtyk

28 Kwiecień 2020
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Odblaski

Choć mamy do czynienia z konstrukcją amatorską, obiektyw bardzo sprawnie radzi sobie z pracą pod słońce i odbiciami światła. O degradujące obraz odblaski i flary, w przypadku tej konstrukcji naprawdę trudno - problemy raczej nie przydarzą się nam, jeśli nie będziemy za wszelką ceną starali się ich doszukać. Tylko niekiedy na zdjęciach pojawią się niewielkie bliki, ale zwykle są bardzo niewielkie i mało zauważalne. 

Dodatkowo Sony FE 35 mm f/1.8 to konstrukcja, która świetnie radzi sobie z pracą pod słońce. Nawet w przypadku ostrego światła nie zauważymy bardzo widocznego spadku kontrastu, a w sytuacjach, w których występuje pozytywnie wpływa na charakter zdjęcia.

Co ważne, problemów z odblaskami światła nie obserwujemy także podczas fotografowania nocą, co niekiedy bywa problemem konstrukcji szerokokątnych i co zaskoczyło nas na przykład w przypadku testu modelu Sony FE 20 mm f/1.8 G.

Odblaski w praktyce:

 

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma 24 mm f/2 DG DN i 90 mm f/2.8 DG DN - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sigma 24 mm f/2 DG DN i 90 mm f/2.8 DG DN - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Dwa nowe modele Sigma z linii Contemporary, to stylowe, świetnie wykonane i przede wszystkim bardzo kompaktowe stałki. Jak spisują się w praktyce? Mieliśmy okazję to sprawdzić podczas krótkich,...
17
Canon RF 70-200 mm f/4L IS USM - test obiektywu
Canon RF 70-200 mm f/4L IS USM - test obiektywu
Kompaktowy Canon RF 70-200 mm f/4L IS USM ma być najbardziej atrakcyjną opcją na wejście w świat reporterskich długich zoomów we współczesnych systemach...
18
Canon RF 100 mm f/2.8L Macro IS USM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Canon RF 100 mm f/2.8L Macro IS USM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Czy następca cenionego modelu Canon EF 100 mm f/2.8L Macro IS to konstrukcja jeszcze doskonalsza? Na papierze możliwości robią wrażenie. A jak jest w praktyce? W oczekiwaniu na pełny test...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)