Samsung Galaxy S7 - Podsumowanie

Gdy wczesną wiosną na rynku debiutował najnowszy flagowiec Samsunga, producent obiecywał, że wyposażył go w najlepszy aparat jaki kiedykolwiek pojawił się w smartfonie. Sprawdźmy więc, czy Samsung Galaxy S7 zasługuje na miano fotograficznego smartfona roku.

Autor: Maciej Luśtyk

8 Czerwiec 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

PODSUMOWANIE

Samsung Galaxy S7 to póki co, bez wątpienia jeden z najciekawszych fotograficznych smartfonów na rynku. Jakość zdjęć dostarczana przez nową 12-milionową matrycę Sony pod względem szczegółowości obrazu przebija zarówno tę oferowaną przez konkurencję w postaci iPhone’a 6s jak i poprzednika, który wyposażony był w 16-megapikselowy sensor. Na ogromną pochwałę zasługuje autofokus oparty o detekcję fazy, który pod względem wydajności i precyzji ostrzenia nie ustępuje układom znanym z lustrzanek, co sprawia, że najnowszym smartfonem fotografuje się równie szybko i skutecznie jak zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Do tego wszystkiego producent usprawnił większość rzeczy, które dokuczały w przypadku poprzedniego modelu. Nareszcie znów otrzymujemy uszczelnianą obudowę i możliwość rozszerzenia pamięci telefonu za pomocą kart microSD. Poprawiono też działanie aplikacji fotograficznej, która umożliwia teraz manualną kontrolę nad czasem ekspozycji i fotografowanie w formacie RAW.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Nareszcie otrzymujemy też bardziej naturalny dla fotografujących format zdjęć 4:3. Mimo to nie obyło się bez niewielkich, ale jednak problemów. Aparat miewa niekiedy kłopoty z właściwym pomiarem ekspozycji w kontrastowych sytuacjach, a także ustawieniem ostrości podczas korzystania z przedniej kamerki. Dosyć denerwująca jest także kwestia samoistnego wyłączania się aplikacji fotograficznej przy niskim poziomie baterii oraz nazewnictwa plików, które numerowane są nie po kolei.

Tak czy siak najnowszy flagowiec Samsunga z pewnością będzie jednym w głównych pretendentów do miana fotograficznego smartfona 2016 roku i będzie cieszyć się uznaniem osób zajmujących się fotografią mobilną. Obecnie trudno o lepszy aparat w smartfonie.

Plusy i minusy:

+ uszczelniana obudowa

+ możliwość rozbudowania pamięci kartami SD

+ jakość obrazu na niskich czułościach

+ superszybki autofokus

+ rozbudowany tryb fotograficzny

+ filmy 4K

 

- pomiar światła w kontrastowych sytuacjach

- podatna na uszkodzenia obudowa

- numeracja plików

- problemy z ustawieniem ostrości w przednim aparacie

- samoistne wyłączanie się aparatu przy niskim poziomie baterii

 

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)