Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ricoh GR Digital III - test

Ricoh GR Digital III to jeden z bardziej interesujących aparatów kompaktowych na rynku. Oferuje jasny, szerokokątny obiektyw stałoogniskowy - 28 mm f/1.9, rewelacyjny ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów i tryby manualne. Wszystko to jest spakowane w zgrabną kieszonkową obudowę. Zapraszamy do testu tego nieprzeciętnego kompaktu.
0

Autor: Marcin Falana

23 Lipiec 2010
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

1.Wstęp

Ricoh GR Digital III to propozycja dla wymagających. Charakteryzuje się kieszonkowymi gabarytami i zaawansowanymi funkcjami manualnymi, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów. Ricoh wyposażył go w 10-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/1,7-cala. Poza tym GR Digital III oferuje stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm i świetle f/1.9. Na tylnej ściance znajduje się wisienka na torcie czyli 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów.

  • 10 Mp matryca CCD 1/1,7 cala
  • czułość matrycy: ISO 64 - ISO 1600
  • obiektyw 28 mm, f/1.9
  • 3-calowy ekran 920 tys. punktów
  • nagrywanie filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli

Najbliższa konkurencja powinna także charakteryzować się większą jak na kompakt matrycą, obecnością szerokiego kąta i manualnych trybów ekspozycji. Nie może także zabraknąć plików w formacie RAW. Ricoh GR Digital III będzie musiał konkurować z takimi konstrukcjami jak Canon G11, S90, Panasonic LX3, Sigma DP1x.

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
19
5
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
16
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)