Ricoh GR Digital III - test

Ricoh GR Digital III to jeden z bardziej interesujących aparatów kompaktowych na rynku. Oferuje jasny, szerokokątny obiektyw stałoogniskowy - 28 mm f/1.9, rewelacyjny ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów i tryby manualne. Wszystko to jest spakowane w zgrabną kieszonkową obudowę. Zapraszamy do testu tego nieprzeciętnego kompaktu.
1.Wstęp
Ricoh GR Digital III to propozycja dla wymagających. Charakteryzuje się kieszonkowymi gabarytami i zaawansowanymi funkcjami manualnymi, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów. Ricoh wyposażył go w 10-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/1,7-cala. Poza tym GR Digital III oferuje stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm i świetle f/1.9. Na tylnej ściance znajduje się wisienka na torcie czyli 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów.

  • 10 Mp matryca CCD 1/1,7 cala
  • czułość matrycy: ISO 64 - ISO 1600
  • obiektyw 28 mm, f/1.9
  • 3-calowy ekran 920 tys. punktów
  • nagrywanie filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli

Najbliższa konkurencja powinna także charakteryzować się większą jak na kompakt matrycą, obecnością szerokiego kąta i manualnych trybów ekspozycji. Nie może także zabraknąć plików w formacie RAW. Ricoh GR Digital III będzie musiał konkurować z takimi konstrukcjami jak Canon G11, S90, Panasonic LX3, Sigma DP1x.

Test został podzielony na następujące części:

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2