Ricoh GR Digital III - test

Ricoh GR Digital III to jeden z bardziej interesujących aparatów kompaktowych na rynku. Oferuje jasny, szerokokątny obiektyw stałoogniskowy - 28 mm f/1.9, rewelacyjny ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów i tryby manualne. Wszystko to jest spakowane w zgrabną kieszonkową obudowę. Zapraszamy do testu tego nieprzeciętnego kompaktu.

Autor: Marcin Falana

23 Lipiec 2010
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

1.Wstęp

Ricoh GR Digital III to propozycja dla wymagających. Charakteryzuje się kieszonkowymi gabarytami i zaawansowanymi funkcjami manualnymi, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów. Ricoh wyposażył go w 10-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/1,7-cala. Poza tym GR Digital III oferuje stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm i świetle f/1.9. Na tylnej ściance znajduje się wisienka na torcie czyli 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów.

  • 10 Mp matryca CCD 1/1,7 cala
  • czułość matrycy: ISO 64 - ISO 1600
  • obiektyw 28 mm, f/1.9
  • 3-calowy ekran 920 tys. punktów
  • nagrywanie filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli

Najbliższa konkurencja powinna także charakteryzować się większą jak na kompakt matrycą, obecnością szerokiego kąta i manualnych trybów ekspozycji. Nie może także zabraknąć plików w formacie RAW. Ricoh GR Digital III będzie musiał konkurować z takimi konstrukcjami jak Canon G11, S90, Panasonic LX3, Sigma DP1x.

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
24
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
40
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)