Ricoh GR Digital III - test

Ricoh GR Digital III to jeden z bardziej interesujących aparatów kompaktowych na rynku. Oferuje jasny, szerokokątny obiektyw stałoogniskowy - 28 mm f/1.9, rewelacyjny ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów i tryby manualne. Wszystko to jest spakowane w zgrabną kieszonkową obudowę. Zapraszamy do testu tego nieprzeciętnego kompaktu.
1.Wstęp
Ricoh GR Digital III to propozycja dla wymagających. Charakteryzuje się kieszonkowymi gabarytami i zaawansowanymi funkcjami manualnymi, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów. Ricoh wyposażył go w 10-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/1,7-cala. Poza tym GR Digital III oferuje stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm i świetle f/1.9. Na tylnej ściance znajduje się wisienka na torcie czyli 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów.

  • 10 Mp matryca CCD 1/1,7 cala
  • czułość matrycy: ISO 64 - ISO 1600
  • obiektyw 28 mm, f/1.9
  • 3-calowy ekran 920 tys. punktów
  • nagrywanie filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli

Najbliższa konkurencja powinna także charakteryzować się większą jak na kompakt matrycą, obecnością szerokiego kąta i manualnych trybów ekspozycji. Nie może także zabraknąć plików w formacie RAW. Ricoh GR Digital III będzie musiał konkurować z takimi konstrukcjami jak Canon G11, S90, Panasonic LX3, Sigma DP1x.

Test został podzielony na następujące części:

 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320
15 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW320 przypadł do gustu pierwszemu testującemu, Bartoszowi Dmowskiemu.
0
Przetestuj i wygraj Samyanga AF 14 mm f/2.8 - opinia Tomasza Tołłoczko
14 Gru 2018
Tomasz Tołłoczko, jako trzeci uczestnik naszego konkursu miał okazję testować w praktyce możliwości szkła Samyang AF 14 mm f/2.8. Zobaczcie, co ma na jego temat do powiedzenia.
0
Prezenty dla fotografa 2018, cz.3 - wybiera Michał Chrzanowski
12 Gru 2018
Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście! Przez cały grudzień będziemy podsuwać Wam najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki. Zapraszamy do trzeciej, ostatniej części!
0
Prezenty dla fotografa 2018, cz.2 - wybiera Maciek Zieliński
5 Gru 2018
Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście! Sprawdźcie drugą część artykułu, w którym podsuwamy Wam najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki!
0