Ricoh GR Digital III - test

Ricoh GR Digital III to jeden z bardziej interesujących aparatów kompaktowych na rynku. Oferuje jasny, szerokokątny obiektyw stałoogniskowy - 28 mm f/1.9, rewelacyjny ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów i tryby manualne. Wszystko to jest spakowane w zgrabną kieszonkową obudowę. Zapraszamy do testu tego nieprzeciętnego kompaktu.
1.Wstęp
Ricoh GR Digital III to propozycja dla wymagających. Charakteryzuje się kieszonkowymi gabarytami i zaawansowanymi funkcjami manualnymi, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających amatorów. Ricoh wyposażył go w 10-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/1,7-cala. Poza tym GR Digital III oferuje stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm i świetle f/1.9. Na tylnej ściance znajduje się wisienka na torcie czyli 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów.

  • 10 Mp matryca CCD 1/1,7 cala
  • czułość matrycy: ISO 64 - ISO 1600
  • obiektyw 28 mm, f/1.9
  • 3-calowy ekran 920 tys. punktów
  • nagrywanie filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli

Najbliższa konkurencja powinna także charakteryzować się większą jak na kompakt matrycą, obecnością szerokiego kąta i manualnych trybów ekspozycji. Nie może także zabraknąć plików w formacie RAW. Ricoh GR Digital III będzie musiał konkurować z takimi konstrukcjami jak Canon G11, S90, Panasonic LX3, Sigma DP1x.

Test został podzielony na następujące części:

Komentarze
Polecane artykuły
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
15
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2
Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240
19 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.
0