Canon PowerShot G11 - pierwsze zdjęcia

Korzystając z faktu, że do redakcji trafił Canon PowerShot G11 przedstawiamy pierwsze zdjęcia plenerowe wykonane tym modelem. Z pewnością ciekawość wzbudzają osiągi nieprzeładowanej elementami światłoczułymi 10-megapikselowej matrycy. Przypominamy, że sensor poprzednika, Canona G10, miał aż 14,7 megapikseli.

Autor: Damian Bednarzak

29 Październik 2009
Artykuł na: minutę

Cieszymy się, że producenci aparatów cyfrowych odchodzą od tzw. wyścigu na megapiksele. Najczęściej zwiększanie rozdzielczości matryc dostarcza więcej negatywnych niż pozytywnych skutków. W Canonie G11 konstruktorzy zredukowali rozdzielczość matrycy i postawili na zmniejszenie zaszumienia zdjęć. Dzięki temu G11 może pochwalić się imponującym zakresem czułości ISO: od 80 do 3200. To jak w praktyce wyglądają zdjęcia wykonane nowym PowerShotem możemy zobaczyć poniżej.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
20
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
39
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły