Canon PowerShot G11 - pierwsze zdjęcia

Korzystając z faktu, że do redakcji trafił Canon PowerShot G11 przedstawiamy pierwsze zdjęcia plenerowe wykonane tym modelem. Z pewnością ciekawość wzbudzają osiągi nieprzeładowanej elementami światłoczułymi 10-megapikselowej matrycy. Przypominamy, że sensor poprzednika, Canona G10, miał aż 14,7 megapikseli.
0
Damian Bednarzak
29 Październik 2009
Artykuł na: minutę
Cieszymy się, że producenci aparatów cyfrowych odchodzą od tzw. wyścigu na megapiksele. Najczęściej zwiększanie rozdzielczości matryc dostarcza więcej negatywnych niż pozytywnych skutków. W Canonie G11 konstruktorzy zredukowali rozdzielczość matrycy i postawili na zmniejszenie zaszumienia zdjęć. Dzięki temu G11 może pochwalić się imponującym zakresem czułości ISO: od 80 do 3200. To jak w praktyce wyglądają zdjęcia wykonane nowym PowerShotem możemy zobaczyć poniżej.
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Czy 60 Mp to za dużo, a może jednak w sam raz? Podczas europejskiej premiery mogliśmy na gorąco sprawdzić możliwości nowego bezlusterkowca Sony A7R IV.
0
6
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
24
3
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i...
15
1