Sigma DP1x i DP2s - kolejne wcielenia

Autor: Marcin Falana

20 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
PMA 2010. Sigma zaprezentowała kolejne wcielenia kompaktu z 14,45-megapikselową matrycą Foveon X3 i stałoogniskowymi obiektywami o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm - DP1x i 41 mm - DP2s.

Sigma DP1x i DP2s są kolejnym rozwinięciem modelu DP1, który miał swoją premierę w marcu 2008 roku. W 2009 roku światło dzienne ujrzał model DP2, który został wyposażony w węższy i jaśniejszy obiektyw i procesor obrazu True II. Kolejnym krokiem w ewolucji jest model DP1s, który dawał możliwość jednoczesnego rejestrowania JPEG-ów i RAW-ów.

Sigma DP1x

Teraz przyszedł czas na modele DP1x i DP2s. Sigma DP1x została wyposażona w sensor Faveon X3 o rozdzielczości 14,45-megapikseli (2688 x 1792 x 3 warstwy) i procesor obrazu True II. Głównie za sprawą nowego procesora DP1x ma osiągać lepsze rezultaty pod względem prędkości autofokusa i zgrywania zdjęć. Interfejs modelu DP1x został także zbliżony do modelu DP2 poprzez zmiany menu Set Up i funkcjonalności przycisku QS - Quick Set. Poza tym Sigma DP1x oferuje obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 28 mm, f/4, 2,5-calowy ekran LCD i gorącą stopkę do zewnętrznej lampy błyskowej.

Sigma DP1x

Sigma DP2s różni się od modelu DP1x przede wszystkim obiektywem. DP2s oferuje węższą ogniskową - ekwiwalent 41 mm f/2.8. Natomiast w porównaniu z bezpośrednim poprzednikiem - modem DP2 - w DP2s poprawiono algorytmy autofokusa i tryb oszczędności energii Power Save Mode co ma się przełożyć na szybkość ostrzenia i energooszczędność.

Sigma DP2s

Sigma DP2s poza tym oferuje procesor obrazu True II, który obsługuje 14,45-megapikselową matrycę Foveon X3.

Sigma DP2s
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Powoli dobiega końca epopeja związana z wprowadzaniem na rynek pierwszego współczesnego analogowego kompaktu. Jak dowiadujemy się z najnowszych materiałów Pentax Film Project, aparat...
36
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)