Olympus E-PL1 - test

Olympus E-PL1 jest trzecim cyfrowym PEN-em japońskiego producenta. Aparat charakteryzuje się jeszcze bardziej "kompaktową" obsługą oraz wymiarami - w sam raz dla dotychczasowych użytkowników prostych aparatów kieszonkowych. Identycznie jak w przypadku E-P2 aparat został wyposażony w port akcesoriów, nowością natomiast jest wbudowana lampa błyskowa. Wewnątrz znajdziemy sprawdzoną 12 MP matrycę Live MOS oraz procesor TruePic V.

Autor: Damian Bednarzak

16 Kwiecień 2010
Artykuł na: 38-48 minut

Pierwsze informacje o Olympusie E-PL1 opublikowaliśmy w artykule Olympus E-PL1 - PEN dla każdego. Następnie, korzystając z możliwości krótkiego poobcowania z nowym PEN-em na targach PMA 2010, zamieściliśmy pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe.

Po serii dwóch bliźniaczych przedstawicieli systemu mikro 4/3 (E-P1 oraz E-P2) Olympus zdecydował się skonstruować aparat, po którego bez większych oporów sięgną osoby korzystające jedynie z cyfrowych kompaktów. To czym E-PL1 ma przekonać osoby nie zagłębiające się w tajniki fotografii to bardzo wysoka jakość obrazu oraz łatwa, bazująca jedynie na przyciskach obsługa. Ponadto, wreszcie doczekaliśmy się wbudowanej lampy błyskowej, bez której trudno wyobrazić sobie amatorskie fotografowanie w pomieszczeniach i innych słabo oświetleniowych miejscach. Na tę decyzję z pewnością miały wpływ aparaty konkurencji - np. bogato wyposażony Panasonic GF1. Innymi zaletami nowego Olympusa mają być konkurencyjna cena oraz niewielkie gabaryty korpusu, co z pewnością zachęci do częstego zabierania aparatu w podróż.

Olympus E-PL1

Test został podzielony na następujące części:

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Ergonomia i funkcje przycisków

4. Budowa i obsługa

5. Menu i tryby odtwarzania

6. Fotografowanie

7. Jakość zdjęć

8. Podsumowanie

9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
20
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
39
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36