OM System OM-1 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8
Nasza ocena:

84%

Pierwszy model pod nową marką, zbudowano na solidnych fundamentach cenionego Olympusa E-M1 III. Ale czy warstwowy sensor, szybki procesor, inteligentny AF i wydajny tryb seryjny wystarczą, by przyciągnąć uwagę także użytkowników innych systemów? Sprawdźmy!

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Sierpień 2022
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

To naturalny następca OM-D E-M1 Mark III, ale gdy przyjrzymy mu się bliżej, okazuje się, że możliwościami, pod wieloma względami, przewyższa nawet topowego E-M1X. Wprowadzone zmiany i ulepszenia, jednoznacznie wskazują na zupełnie nowy nowy etap w systemie M 4/3. Oczywiście idea poręcznego, wytrzymałego aparatu o dużych możliwościach pozostała, ale w nowym korpusie zupełnie nowe rozwiązania spotykamy niemal na każdym kroku. Jeszcze z logo OLYMPUS na frocie, choć zapewne już po raz ostatni.  

OM-1 to też nowy design, jeszcze lepsze uszczelnienia i ergonomia obsługi, na czele z zaprojektowanym od nowa głównym menu. Lepszy jest też wyświetlacz i wizjer, wydajniejsze ma być zasilanie. Do tego kolejna generacja procesora obrazu oraz matryca oferująca szerszy zakresie ISO i jeszcze lepiej stabilizowana. Kolejny krok wykonano też w zakresie szybkości i precyzji autofokusa ze wsparciem opartego na AI rozpoznawania obiektów oraz superszybkiego trybu zdjęć seryjnych zintegrowanego z algorytmami AF. Do tego rozbudowany tryb filmowy i mnóstwo “inteligentnych” funkcji ułatwiających robienie zdjęć na różnych polach fotografii…

OM System OM-1 - co w pudełku?

  • akumulator BLX-1
  • ładowarka USB-AC
  • klips zabezpieczający przewód USB przed wyrwaniem
  • przewód CB-USB13
  • pasek na ramię
  • dekielek na bagnet i zaślepkę gorącej stopki

Porównanie rozmiarów matrycy:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Zf – pierwsze wrażenia
Nikon Zf – pierwsze wrażenia
Nikon Zf to aparat, o który fani marki upominali się od dawna. I doczekali się. W stylizowanym na kultową lustrzankę FM2 korpusie zamknięto najważniejsze podzespołu sprawdzonego Z6II ale z...
44
Fujifilm GFX 100 II - pierwsze wrażenia
Fujifilm GFX 100 II - pierwsze wrażenia
Z nową średnioformatową matrycą 102 Mp, szybkim śledzącym AF i topową specyfikacją wideo, GFX 100 II ma ambicje konkurować z popularnymi systemami pełnoklatkowymi. Czy mu się to uda?
44
Fujifilm GFX 100 II + Fujinon GF 55 mm f/1.7 R WR - pierwsze zdjęcia przykładowe (RAW)
Fujifilm GFX 100 II + Fujinon GF 55 mm f/1.7 R WR - pierwsze zdjęcia przykładowe (RAW)
Druga generacja średnioformatowej „setki” to aparat znacznie szybszy, ale też wyposażony w zupełnie nowy 102-milionowy sensor typu BSI. Jak sprawuje się w praktyce? Oceńcie sami!
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)