Olympus OM-D zmienia się w OM SYSTEM. Powitajcie nową markę na rynku foto

Autor: Maciej Zieliński

27 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Właśnie pod taką nazwą kontynuowane będą produkcja i sprzedaż produktów segmentu foto, przejętego od Olympusa przez japoński fundusz JIP.

Być może przeoczyliście fakt, że dział fotograficzny Olympusa zmienił niedawno właściciela. W największym skrócie: we wrześniu ubiegłego roku koncern zawarł umowę z Japan Industrial Partners (JIP), na mocy której dział obrazowania został przeniesiony do nowo utworzonej spółki - New Imaging Company - a z początkiem tego roku 95% akcji przekazanych zostało OJ Holdings, Ltd., spółce powołanej przez JIP.

Znika Olympus OM, zostaje OM System

Do tej pory wszystkie produkty nadal firmowane były jednak logotypem Olympus (np. zaprezentowany w czerwcu PEN E-P7). Teraz ma się to zmienić. Oficjalne zaprezentowanie nowej marki wydaje się przypieczętowywać ten długi i niełatwy proces. Nowa nazwa ma jednak jasno sugerować, że Japan Industrial Partners (JIP) nie zamierza odcinać się od 80-letniego dziedzictwa marki Olympus.

OM to, jak wynika z informacji prasowej, akronim słów Olympus i Maitanni (twórcą analogowego systemu OM był Yoshishiska Maitani). Można więc spodziewać się dalszej specjalizacji w kierunku tworzenia aparatów (oraz obiektywów) małych, szybkich i wytrzymałych opartych o matryce formatu 4/3. Nowe zaawansowane produkty, tak, aparaty jak i obiektywy mają pojawić się na rynku już w najbliższych miesiącach.

Produkty sygnowane marką Olympus nie znikną z rynku i pozostaną w sprzedaży do wyczerpania zapasów. Logo Olympusa nie pojawi się już jednak na żadnym nowym produkcie systemu Micro 4/3.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
„Całe to piękno i krew” - film o Nan Goldin w kinach od 16 czerwca
Po otrzymaniu Złotego Lwa, nominacji do Oscara i ciepłym przyjęciu na festiwalu Millennium Docs Against Gravity, przejmujący dokument o kultowej fotografce Nan Goldin trafia na ekrany...
16
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Powiązane artykuły