Olympus OM-D zmienia się w OM SYSTEM. Powitajcie nową markę na rynku foto

Autor: Maciej Zieliński

27 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Właśnie pod taką nazwą kontynuowane będą produkcja i sprzedaż produktów segmentu foto, przejętego od Olympusa przez japoński fundusz JIP.

Być może przeoczyliście fakt, że dział fotograficzny Olympusa zmienił niedawno właściciela. W największym skrócie: we wrześniu ubiegłego roku koncern zawarł umowę z Japan Industrial Partners (JIP), na mocy której dział obrazowania został przeniesiony do nowo utworzonej spółki - New Imaging Company - a z początkiem tego roku 95% akcji przekazanych zostało OJ Holdings, Ltd., spółce powołanej przez JIP.

Znika Olympus OM, zostaje OM System

Do tej pory wszystkie produkty nadal firmowane były jednak logotypem Olympus (np. zaprezentowany w czerwcu PEN E-P7). Teraz ma się to zmienić. Oficjalne zaprezentowanie nowej marki wydaje się przypieczętowywać ten długi i niełatwy proces. Nowa nazwa ma jednak jasno sugerować, że Japan Industrial Partners (JIP) nie zamierza odcinać się od 80-letniego dziedzictwa marki Olympus.

OM to, jak wynika z informacji prasowej, akronim słów Olympus i Maitanni (twórcą analogowego systemu OM był Yoshishiska Maitani). Można więc spodziewać się dalszej specjalizacji w kierunku tworzenia aparatów (oraz obiektywów) małych, szybkich i wytrzymałych opartych o matryce formatu 4/3. Nowe zaawansowane produkty, tak, aparaty jak i obiektywy mają pojawić się na rynku już w najbliższych miesiącach.

Produkty sygnowane marką Olympus nie znikną z rynku i pozostaną w sprzedaży do wyczerpania zapasów. Logo Olympusa nie pojawi się już jednak na żadnym nowym produkcie systemu Micro 4/3.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Polacy w finałach Red Bull Illume 2021 - największego konkursu fotografii sportów ekstremalnych na świecie
Polacy w finałach Red Bull Illume 2021 - największego konkursu fotografii sportów ekstremalnych na...
Organizatorzy Red Bull Illume przez cały najbliższy tydzień będą ujawniać nazwiska laureatów tegorocznej edycji tego wyjątkowego konkursu. O główną nagrodę walczy 4...
9
Meyer Optik Görlitz otwiera własną manufakturę obiektywów
Meyer Optik Görlitz otwiera własną manufakturę obiektywów
Wygląda na to, że historia kultowej marki powraca na właściwe tory. Nowy właściciel firmy informuje o zmianie siedziby i uruchomieniu własnej manufaktury. Już niebawem...
6
Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto
Nikon zawiązuje współpracę z Nissin i Profoto
Współpraca z producentami akcesoriów oświetleniowych rozszerzyć ma kwestie kompatybilności i zwiększyć możliwości w zakresie pracy ze sztucznym światłem.
8