Podsumowanie

Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.

4

Autor: Krzysztof Basel

16 Sierpień 2018
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Podsumowanie

Panasonic Lumix TZ200 to aparat stworzony z myślą o podróżowaniu. W niedużej obudowie udało się zmieścić aż 15-krotny zoom optyczny, który współpracuje z 1-calową matrycą. Jak na sensor tego typu, 20-megapikselowa matryca radzi sobie bardzo dobrze, oferując obrazy wysokiej jakości. Japońscy projektanci zadbali także o ulepszoną ergonomię, dodając kilka praktyczny usprawnień. Aparat leży w dłoniach dużo lepiej, niż poprzednik. Na wysokim poziomie stoi także jakość wykonania. Przyciski pracują z dużą kulturą, mają wyczuwalny skok, fakturę i dobrą wielkość. To wszystkie sprawia, że nawet tak niedużym aparatem można fotografować z dużą przyjemnością. 

Mocnym punktem Lumixa TZ200 jest również precyzyjny autofokus, który celnie ustawia ostrość w ułamku sekundy, a w trakcie filmowania przeostrza szybko, ale płynnie. Widać to dobrze na jasnym, 3-calowym ekranie, na którym dotykiem można ustawiać punkty AF. Jak na nowoczesny aparat przystało, nie zabrakło łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth, ale także wielu ciekawych rozwiązań programowych, jak tryby Photo 4K czy Post Focus. 

Czego brakuje? Przede wszystkim odchylanego ekranu. W przypadku aparatów dla podróżnika, tego typu rozwiązanie powinno być normą. Nowy obiektyw jest dłuższy, ale niestety też znacząco ciemniejszy, co niektórym może przeszkadzać. Zastosowany wizjer elektroniczny jest bardzo mały i trudno się z niego korzysta. Do tego dochodzi cena 3500 zł - jest wysoka i może odstraszyć.

Jeśli jednak te minusy nie są dla Was istotne, to z pewnością będziecie zadowoleni z Panasonica Lumix TZ200. To świetny aparat, który oferuje naprawdę wiele w niewielkim rozmiarze, a fotografowanie nim to przyjemność, nawet dla osoby, która na co dzień ma do czynienia z profesjonalnymi aparatami.

Plusy i minusy:

+ 15-krotny zoom optyczny

+ skuteczna stabilizacja obrazu

+ 1-calowa matryca 20 Mpix dająca wysoką jakość zdjęć

+ 3-calowy, dotykowy ekran LCD

+ wbudowany wizjer elektroniczny

+ filmy 4K z 4K Photo

+ świetny AF

+ Wi-Fi i Bluetooth

 

- ciemny obiektyw

- wysoka cena

- mały wizjer o przeciętnej jakości obrazu

- brak odchylanego ekranu

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z5 - test aparatu
Nikon Z5 - test aparatu
Bezlusterkowa pełna klatka Nikon Z5 ma być przede wszystkim przystępna cenowo, ale jednocześnie nie ograniczać użytkowników pod względem funkcjonalności. Czy w...
9
2
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
15
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
25
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)