Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Test odpornych kompaktów 2013 - część 1 - Panasonic Lumix FT5, Olympus Tough TG-2, Sony Cyber-shot TX30

Lato już w pełni, niedługo nadejdzie czas wakacyjnych wypraw, które obfitują w wiele fotograficznych okazji. Większość aparatów nie jest w stanie znieść trudów spływów kajakowych, wspinaczki, jazdy na rowerze czy kontaktu z najmłodszymi. Na szczęście na rynku jest kilka odpornych kompaktów, które idealnie nadają się do takich celów. Zapraszamy do lektury pierwszej części tegorocznej edycji testu wytrzymałych aparatów kompaktowych.
0

Autor: Patryk Wiśniewski

21 Czerwiec 2013
Artykuł na: 49-60 minut

Jak co roku zapraszamy na test odpornych kompaktów. W pierwszej części przyjrzymy się aparatom: Panasonic Lumix FT5, Olympus Tough TG-2 oraz Sony DSC-TX30. Sprawdzimy jak radzą sobie z codzienną fotografią. Przyjrzymy się także jak dały sobie radę z ciężkim traktowaniem i jak poradziły sobie z fotografowaniem pod wodą.

W kolejnej części testu na warsztat weźmiemy aparaty: Nikon Coolpix AW110, Pentax Optio WG-3 i Olympus Tough TG-830. Wtedy też ocenimy ostatecznie każdy z kompaktów i zakończymy podsumowaniem.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Panasonic Lumix FT5
  2. Olympus Tough TG-2
  3. Sony DSC-TX30

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
15
5
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Fujifilm X-S10 ma oferować wszystko co najlepsze, ale w bardziej kompaktowym i przede wszystkim tańszym body. Zobaczcie jak prezentują się zdjęcia z tej...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)