Test odpornych kompaktów 2013 - część 1 - Panasonic Lumix FT5, Olympus Tough TG-2, Sony Cyber-shot TX30

Lato już w pełni, niedługo nadejdzie czas wakacyjnych wypraw, które obfitują w wiele fotograficznych okazji. Większość aparatów nie jest w stanie znieść trudów spływów kajakowych, wspinaczki, jazdy na rowerze czy kontaktu z najmłodszymi. Na szczęście na rynku jest kilka odpornych kompaktów, które idealnie nadają się do takich celów. Zapraszamy do lektury pierwszej części tegorocznej edycji testu wytrzymałych aparatów kompaktowych.
0
Patryk Wiśniewski
21 Czerwiec 2013
Artykuł na: 49-60 minut

Jak co roku zapraszamy na test odpornych kompaktów. W pierwszej części przyjrzymy się aparatom: Panasonic Lumix FT5, Olympus Tough TG-2 oraz Sony DSC-TX30. Sprawdzimy jak radzą sobie z codzienną fotografią. Przyjrzymy się także jak dały sobie radę z ciężkim traktowaniem i jak poradziły sobie z fotografowaniem pod wodą.

W kolejnej części testu na warsztat weźmiemy aparaty: Nikon Coolpix AW110, Pentax Optio WG-3 i Olympus Tough TG-830. Wtedy też ocenimy ostatecznie każdy z kompaktów i zakończymy podsumowaniem.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Panasonic Lumix FT5
  2. Olympus Tough TG-2
  3. Sony DSC-TX30

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
5
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Najnowszy korpus Canona to zarazem najbardziej zaawansowana lustrzanka w historii. Czy to jednak wystarczy, żeby choć na pewien czas zdystansować konkurencję ze świata...
24
5
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)