HTC One X - Jakość zdjęć

HTC One X to smartfon wyposażony w aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli, czterordzeniowy procesor i 4,7-calowy ekran ze szkła Gorilla Glass. Przeczytajcie jak wypadł w naszym teście, podczas którego sprawdziliśmy jego możliwości fotograficzne i porównaliśmy go z iPhonem 4S.

Autor: Marcin Grabowiecki

19 Październik 2012
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Na niskich czułościach aparat zachowuje się bardzo dobrze. Jakość obrazu na czułości ISO 100 stoi na wysokim poziomie. Kolory zreprodukowane są poprawnie, obraz jest ostry i kontrastowy. Przy powiększniu obrazu można mieć jednak zastrzeżenia do ostrości obrazu.

ISO 100, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

W przypadku kontrastowych obrazów widoczne są delikatne przepalenia w najjaśniejszych partiach obrazu, ale są one niewielkie i akceptowalne.

ISO 100, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

Również na wysokich czułościach HTC One X osiągnął przyzwoite wyniki. W przypadku czułości ISO 800 pojawia się oczywiście szum, ale struktura obrazu nie wygląda źle. Co najważniejsze szczegóły w obrazie są nadal czytelne, zarówno w jasnych jak i ciemnych partiach zdjęcia.

ISO 800, pełny kadr, obok powiększenie 1/1
ISO 800, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

Przyjrzeliśmy się także głębi ostrości. Na poniższym zdjęciu liścia udało nam się uzyskać przyjemne dla oka rozmycie drugiego planu.

ISO 160, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

Porównaliśmy także oryginalne zdjęcie ze zdjęciami wykonanymi z użyciem filtra czarno-białego oraz sepii. Naszym zdaniem to właśnie pierwszy z nich daje najciekawsze efekty.

ISO 100, porównanie trzech trybów: normalny, obok wersja czarno-biała i w sepii

Na czarno-białej fotografii udało nam się pokazać również bogactwo półcieni, które możemy uzyskać za pomocą aparatu.

Na poniższym zdjęciu widać dobrze, że widoczne są szczegóły zarówno w cieniach jak i światłach. Pomiedzy nimi znajduje się całe bogactwo półtonów.

ISO 100, pełny kadr, filtr czarno-biały, obok powiększenie 1/1

Sprawdziliśmy także jak wygląda flara, która może pojawić się podczas fotografowania pod słońce.

ISO 100, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

Sprawdziliśmy także działanie lampy błyskowej. Fotografowany obiekt oświetlony jest wystarczającą ilością światła.

ISO 800, pełny kadr, obok powiększenie 1/1

Tryb Słabe oświetlenie znajduje zastosowanie w sytuacji małej ilości dostępnego światła. Pozwala na rozjaśnienie ciemnych partii zdjęcia, poprzez zwiększenie czułości i rozjaśnienie zdjęcia.

Po lewej zdjęcie wykonane w trybie automatycznym ISO 400, po lewej - w trybie Słabe oświetlenie, ISO 1000

Tryb Panorama pozwala w większości sytuacji na tworzenie poprawnych zdjęć panoramicznych.

Reprodukcja szczegółów i kolorów jest bardzo dobra na niskich czułościach i w dobrych warunkach oświetleniowych. Jednak nawet na czułości ISO 800 szum nie jest duży, a jego rozkład przyjemny dla oka. Jakość zdjęć, która oferuje HTC one X stoi na przywoitym poziomie i nie odbiega od innych telefonów wyposażonych w aparat o podobnej rozdzielczości. Smartfon może też spokojnie konkurować z prostymi aparatami kompaktowymi.

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Najnowszy cyfrowy Instax Wide EVO to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych aparatów natychmiastowych Fujifilm, ale też i najdroższy. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania i czy jest...
13
Sigma BF – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sigma BF – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Ten aparat ma nam zastąpić smartfon. Ma cieszyć oczy, zachęcać do fotografowania prostotą obsługi i zachwycać jakością zdjęć z pełnoklatkowej matrycy. Przynajmniej tak Sigmę BF widzi producent. A...
52
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)