Fuji Instax 210 - test

Fuji Instax 210 to najbardziej zaawansowany model z rodziny Instaksów firmy Fujifilm, który może pochwalić się największym formatem zdjęć (rozmiar obrazka to 99x62 mm). Aparat korzysta z czasów od 1/64 do 1/200 sekundy i posiada wbudowaną automatyczną lampę błyskową, którą można uruchomić w trybie błysku dopełniającego. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
28 Wrzesień 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Fotografowanie

Aparat jest gotowy do pracy po upływie około sekundy. Przycisk wyzwalania migawki znajduje się na gripie, co sprawia, że korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Zastrzeżenia budzi umieszczenie przycisku włączającego na bocznej ściance aparatu. Do korzystania z niego trzeba się przyzwyczaić.

Po naciśnięciu spustu migawki z góry aparatu wysuwa się gotowa odbitka, która wywołuje się przez kilka minut, po upływie których możemy cieszyć się nasyconym obrazem.

Korzystanie z przystawki makro jest proste i daje dobre efekty, podobnie jak "lustro", które ma pomagać nam w wykonywaniu autoportretów.

Aparat ma problemy z wyostrzaniem, co szczególnie uwidoczniło się podczas korzystania z przystawki makro. Być może była to kwestia źle dobranej odległości, ale w większości przypadków nie mamy możliwości dokładnego zmierzenia jej.

Dużym minusem jest brak możliwości wyłączenia flesza. W wielu sytuacjach kiedy użycie lampy błyskowej wydawało nam się niekonieczne, aparat włączał ją automatycznie, niszcząc tym samym atmosferę zdjęcia.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
5
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Najnowszy korpus Canona to zarazem najbardziej zaawansowana lustrzanka w historii. Czy to jednak wystarczy, żeby choć na pewien czas zdystansować konkurencję ze świata...
24
6
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)