Fuji Instax 210 - test

Fuji Instax 210 to najbardziej zaawansowany model z rodziny Instaksów firmy Fujifilm, który może pochwalić się największym formatem zdjęć (rozmiar obrazka to 99x62 mm). Aparat korzysta z czasów od 1/64 do 1/200 sekundy i posiada wbudowaną automatyczną lampę błyskową, którą można uruchomić w trybie błysku dopełniającego. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
28 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotografowanie
Aparat jest gotowy do pracy po upływie około sekundy. Przycisk wyzwalania migawki znajduje się na gripie, co sprawia, że korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Zastrzeżenia budzi umieszczenie przycisku włączającego na bocznej ściance aparatu. Do korzystania z niego trzeba się przyzwyczaić.

Po naciśnięciu spustu migawki z góry aparatu wysuwa się gotowa odbitka, która wywołuje się przez kilka minut, po upływie których możemy cieszyć się nasyconym obrazem.

Korzystanie z przystawki makro jest proste i daje dobre efekty, podobnie jak "lustro", które ma pomagać nam w wykonywaniu autoportretów.

Aparat ma problemy z wyostrzaniem, co szczególnie uwidoczniło się podczas korzystania z przystawki makro. Być może była to kwestia źle dobranej odległości, ale w większości przypadków nie mamy możliwości dokładnego zmierzenia jej.

Dużym minusem jest brak możliwości wyłączenia flesza. W wielu sytuacjach kiedy użycie lampy błyskowej wydawało nam się niekonieczne, aparat włączał ją automatycznie, niszcząc tym samym atmosferę zdjęcia.


Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Fujifilm X-T30 - test aparatu
Lwia część specyfikacji zapożyczona z X-T3, wyraźnie poprawiony AF z funkcją wykrywania oka oraz dobrze znany korpus z jeszcze bardziej uproszczoną obsługą - czy to...
10
14
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Olympus OM-D E-M1X - test aparatu
Pierwszy reporterski korpus Olympusa wzbudził wiele kontrowersji. Dla jednych to aparat, na który czekali od dawna, dla innych - zaprzeczenie idei Mikro 4/3. Czy na...
0
4
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Sony RX100 VII - zdjęcia przykładowe
Najnowszy kompakt z rodziny RX100 wprowadza matrycę bazującą na tej samej technologii co we flagowym modelu A9 oraz zoom o uniwersalnym zakresie 24-200 mm. Jak ten mały gigant sprawdza się w...
10
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)