Fujifilm Instax mini8 na polskim rynku

0

Autor: Michal Grzegorczyk

2 Wrzesień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Na polskim rynku debiutuje nowy Fujifilm Instax mini8, który zastępuje model mini7. Najważniejsza nowość to tryb fotografowania "hi-key".

Fujifilm Instax mini8 zastępuje model mini7. Aparat korzysta z mniejszych wkładów Instax mini, takich jak są używane w modelach Instax mini7, mini25 i mini50S. W porównaniu do poprzednika w Instaksie mini8 pojawił się nowy, piąty tryb fotografowania "hi-key", który służy do mocnego naświetlenia zdjęć. Poza tym aparat sam sugeruje, który tryb będzie najbardziej odpowiedni w danych warunkach. Instax mini8 jest zasilany dwiema bateriami AA, a przy wizjerze znajduje się wskaźnik ładowania. Wraz z wprowadzeniem aparatu mini8, Fujifilm zaprezentowało akcesoria: pudełka oraz albumy do zdjęć. Akcesoria dostępne są w punktach sprzedaży aparatu Instax.

Przygotowanie aparatu do używania jest bardzo intuicyjne. Po otwarciu klapy puste miejsce uzupełniamy filmem i zamykamy ją. Aparat włączamy korzystając z przycisku, umiejscowionego obok obiektywu. Wybierzemy jeden z pięciu trybów i sprzęt gotowy jest do zrobienia zdjęcia. Po naciśnięciu spustu migawki zdjęcie wysuwa się automatycznie. Po dwóch minutach widoczny będzie fotografowany obiekt - czytamy w informacji prasowej.

Aparat dostępny jest w pięciu kolorach: białym, czarnym, niebieskim, różowym i żółtym

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)