Olympus E-PL2 - test

Niespełna rok temu premierę miał Olympus E-PL1 - niewielki, o prostej obsłudze i z założenia tani bezlusterkowniec. Teraz mamy w ręku jego następcę - E-PL2. Aparat z pewnością dojrzalszy i pod wieloma względami atrakcyjniejszy. Poprawiono jakość wykonania, ergonomię, zwrócono także uwagę na wygląd nowego PEN-a. Sercem aparatu jest nadal 12-megapikselowa matryca typu High Speed Live MOS, mogąca rejestrować filmy HD 720p.

Autor: Damian Bednarzak

6 Styczeń 2011
Artykuł na: 38-48 minut

Olympus E-PL1 jest przykładem brzydkiego kaczątka wśród cyfrowych kompaktów z wymienną optyką. Chociaż ma bardzo zaawansowane technologicznie wnętrze, to nie zachwyca wyglądem oraz ergonomią. Aparat generuje naprawdę wysokiej jakości zdjęcia, nawet nieco lepsze niż droższy brat E-P2, ale brak mu wyrazistego charakteru jaki posiadają pozostałe PEN-y czy Panasoniki GF1 i GF2. Mimo to ciepło wspominamy E-PL1, jako niepozorny aparat o dużym potencjale i co ważne atrakcyjnej cenie (aktualnie 1500 zł wraz z obiektywem 14-42 mm).

set1

Nowy Olympus niesie ze sobą oczekiwane zmiany - metalową obudowę, styl w większym stopniu nawiązujący do klasycznych PENów oraz wygodniejszą obsługę. Aparat wyposażono w 3-calowy wyświetlacz LCD oraz pokrętło sterujące, co znacząco wpłynęło na przyjemność fotografowania omawianym PEN-em. W aparacie nie zabrakło również lampy błyskowej oraz portu akcesoriów. Parametry matrycy aparatu na papierze wyglądają identycznie jak w poprzedniku (12 MP), nie oczekujemy jednak zwiększenia rozdzielczości matrycy, ale poprawę jej osiągów na wysokich czułościach.

Test został podzielony na następujące części

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
20
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
40
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły