Rotolight Anova Pro 2 - test lampy LED

Lampy Rotolight łączą w sobie wysoką jakość wykonania i uniwersalność zastosowań. Po modelach NEO 2 i AEOS bierzemy na warsztat kierowaną do profesjonalistów lampę ANOVA PRO 2. Czy warto robić dla niej miejsce w fotograficznym arsenale?

Autor: Maciej Luśtyk

3 Czerwiec 2018
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Choć technologia LED na dobre wkroczyła już do świata filmu i fotografii, ciągle niełatwo o lampy, które oferowałyby wysokiej jakości światło, a przy tym były czymś więcej niż tylko zwykłymi oświetlaczami, jakich pełno na rynku. W tym kontekście wyróżnia się firma Rotolight, której produkty, choć nie należą do tanich, są niczym szwajcarski scyzoryk świata oświetleniowego.

Zimą mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się modelom NEO 2 i AEOS. Głównym wnioskiem wyciągniętym podczas pracy z nimi było to, że choć są świetnie przemyślane, oferują bogactwo funkcji i okazują się bardzo praktyczne w przypadku doświetlania niewielkich scen filmowych czy fotograficznych, to niestety charakteryzują się nieco zbyt małą mocą, jak na szerokie spektrum profesjonalnych zastosowań fotograficznych. Z tym większa ciekawością podeszliśmy do topowego modelu w ofercie producenta - lampy ANOVA PRO 2.

Rotolight ANOVA PRO 2 świeci o 70% mocniej od swojej poprzedniczki (10700 luksów, mierzone w odległości 1 m od lampy) i podobnie jak pozostałe modele w ofercie, pozwala na regulację temperatury barwowej w zakresie 3150-6300 K. Oferuje nam także autorski system specjalnych efektów świetlnych oraz wbudowany odbiornik radiowy systemu Elinchrom Skyport i możliwość pracy z błyskiem, co czynić ma z niej jedną z najbardziej uniwersalnych lamp na rynku, która sprawdzi się tak w realizacjach filmowych, jak i fotograficznych, pozwalając odchudzić nasz sprzętowy arsenał, bez konieczności chodzenia na kompromisy.

Lampa Anova Pro 2 występuje w wariantach o kącie rozproszenia światła równym 50° i 110°, w wersjach o stałej i regulowanej temperaturze barwowej. Do naszej redakcji trafił wariant podstawowy (50°, z możliwości regulacji temperatury).

Na polskim rynku za lampę zapłacimy 7245 zł.

W zestawie handlowym znajdziemy:

  • lampę ANOVA PRO2
  • zasilacz
  • zestaw filtrów

Linki:

Rotolight Anova - najbardziej uniwersalna lampa LED na rynku

Rotolight Anova Pro 2 - znamy polską cenę

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)