Rotolight Anova Pro 2 - znamy polską cenę

0

Autor: Michał Chrzanowski

5 Grudzień 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Druga generacja bestsellera Rotolight została jeszcze bardziej usprawniona. Producent nie ma wątpliwości - lampa Anova Pro 2 zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.

Firma Rotolight zaprezentowała drugą generację zaawansowanej lampy LED. Anova Pro 2 ma taki sam rozmiar jak pierwowzór, jednak lampa emituje o 70% mocniejsze światło w porównaniu do swojej poprzedniczki. Pod tym względem Rotolight Anova PRO 2 ma zapewniać najlepszy stosunek siły światła do poboru mocy, dzięki czemu powinna być jedną z najbardziej energooszczędnych lamp LED jakie kiedykolwiek zaprojektowano. - Z poborem mocy wynoszącym zaledwie 72W, Anova PRO 2 obniża koszty eksploatacji w studiach telewizyjnych oraz szczyci się niezrównaną wydajnością w terenie - zaznacza producent.

Wydajność i funkcjonalność, to drugie imię Rotolight Anova Pro 2

Dwutonowe diody LED lampy Rotolight Anova Pro 2 gwarantują współczynniki CRI>96 oraz TLCI 91 (Television Lighting Consistency Index). Tak więc ma stanowić źródło intensywnego, miękkiego i pozbawionego migotania światła, które sprawdzi się zarówno w fotografii jak i nagrywaniu filmów. Poza tym zapewnia wygodą kontrolę temperatury barwowej w zakresie 3150-6300K - zarówno w trybie światła ciągłego jak i flesza.

Anova Pro 2 - podobnie jak wcześniejsza generacja - pozwala na wyzwalanie błysku i współpracę z czasami migawki sięgającymi nawet 1/8000 s (tryb HSS), zdalne sterowanie parametrami za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Co więcej, w trybie światła błyskowego nie będziemy musieli czekać na przeładowanie lampy, co powinno umożliwić bezproblemowe fotografowanie także w trybie seryjnym.

Na dodatek została wyposażona we wbudowany system Elinchrom Skyport, który umożliwia na zdalne wyzwalanie i sterowanie parametrami lampy. Odbiornik Skyport ma zasięg do 200 m i zapewnia zdalny dostęp do ustawień poziomów oświetlenia w trybach błysku, jak i światła ciągłego, a także możliwość zmiany parametrów temperatury barwowej oraz kontrolę wbudowanych efektów kinowych CineSFX.

A skoro o nich mowa, to producent podkreśla, że efekty specjalne zostały jeszcze bardziej udoskonalone. W trybie Cine SFX możemy wybrać na przykład symulację światła emitowanego przez stroboskop, ogień, światła policyjne, telewizor czy błyskawicę. Pojawiły się także nowe motywy: Batman i James Bond. Każdy z proponowanych efektów ma gwarantować „rozszerzony realizm“.

Zdjęcia wykonane przy użyciu Rotolight Anova Pro 2

fot. Mark Mann, "Martin Scorcese" (Deadline Hollywood)

fot. Mark Mann, "Gillian Anderson" (Deadline Hollywood)

Warto także wspomnieć, że Rotolight jest dostawcą oświetlenia dla Celebro - pierwszego w Londynie studia telewizyjnego nagrywającego w technologii 4K, z którego regularnie korzystają globalni nadawcy tacy jak BBC, MTV oraz Discovery Channel. Poza tym Anova PRO 2 sprawdza się również w terenie. Włoski nadawca telewizyjny RAI TV wyposażył swoje anglojęzyczne zespoły produkcyjne w 150 zestawów Anova Pro.

Lampa Anova PRO 2 ma być dostępna w sprzedaży w pierwszej połowie stycznia 2018 roku w cenie 7449 zł. W zestawie znajdziemy złącze dla DMX oraz baterii typu V-lock, bezprzewodowy odbiornik Elinchrom oraz 4-częściowy zestaw filtrów. Opcjonalnie do lampy oferowana jest szeroka gama dodatkowych akcesoriów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę firmy XP Distribution, która dystrybuuje produkty Rotolight w Polsce.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły