Rotolight NEO 3 Pro i AEOS 2 Pro - więcej mocy, więcej efektów i synchronizacja z popularnymi wyzwalaczami

Autor: Maciej Luśtyk

20 Październik 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Rotolight wystartował z kampanią nowych paneli oświetleniowych LED. Wersje pro znanych modeli oferują 25% więcej światła, szereg nowych funkcji i współpracę z wyzwalaczami Godox, Profoto oraz Elinchrom.

Prawdopodobnie najlepsze (i najdroższe) panele oświetleniowe na rynku doczekały się swoich udoskonalonych wersji. Rotolight NEO 3 Pro i AEOS 2 Pro to te same lampy, co wcześniej, jednak wzbogacone o kilka nowych funkcji i oferujące większą moc.

Wersje Pro sprawiają, że te i tak już świetne lampy stają się jeszcze wygodniejsze

Rotolight NEO 3 Pro

Przede wszystkim nowe lampy mają oferować do 25% większe natężenie światła, będąc najjaśniejszymi oświetlaczami w swoich kategoriach. Póki co producent nie zdradza konkretnych liczb, ale o moc raczej nie powinniśmy się martwić - już w przypadku standardowych wersji lamp wygląda to naprawdę dobrze (4541 luksów w odległości 1 metra dla trybu ciągłego i 10,700 luksów w przypadku światła błyskowego w NEO 3 oraz 9230 luksów w odległości 1 metra dla trybu ciągłego i 17200 luksów w przypadku światła błyskowego w AEOS 2).

To wszystko oczywiście przy szerokim zakresie temperatur (3200K - 6300K), współczynnikach CRI i TLCI na poziomie 99% i możliwości wyświetlenia dowolnego odcienia z palety 16,7 mln kolorów. Należy też przypomnieć, że LED-y Rotolighta, jako jedne z niewielu na rynku, oferują też praktyczny tryb światła błyskowego.

Oprócz tego, wersje PRO mają do zaoferowania więcej efektów specjalnych CineSFX, w tym światła fajerwerków, świece czy światła dyskotekowe, a dodatkowo oferują nowe presety oświetleniowe Masters of Light Presets, które oferują ponad 100 różnych ustawień kolorystycznych, przygotowanych we współpracy ze znanymi twórcami ze świata filmu i fotografii. Przywoływać je możemy bezpośrednio z poziomu lampy, lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Rotolight AEOS 2 Pro

Z pozostałych nowości wymienić należy lepiej wyprofilowane, aluminiowe pokrętła i czerwone uchwyty w modelu AEOS 2, a także nową funkcję True Aperture Dimming (co ciekawe dostępną we wcześniejszych generacjach lamp NEO i AEOS), która pozwala łatwo wyliczyć właściwą ekspozycję dla danej odległości bez konieczności korzystania ze światłomierza.

W końcu modele Rotolight NEO 3 Pro i AEOS 3 Pro oferują także współpracę z systemami bezprzewodowymi Godox, Profoto i Elinchrom, dzięki czemu łatwiej będzie je włączyć do większego setupu oświetleniowego.

Cena i dostępność

Lampy Rotolight NEO 3 Pro i AEOS 3 Pro zostały zaprezentowane w ramach zbiórki społecznościowej w serwisie Indiegogo, która została w całości sfinansowana już dzień od startu kampanii. To oczywiście po prostu forma przedsprzedaży, ale dzięki niej nowe lampy możemy nabyć w promocyjnych cenach - 2749 zł (zamiast 3575 zł) za NEO 3 Pro i 7707 zł (zamiast 9910 zł) za AEOS 2 Pro. Co ważne, w zestawach otrzymamy także baterię i ładowarkę.

Gotowy produkt trafi do kupujących w styczniu 2023 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Indiegogo.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 -  poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.
1
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
120 watów mocy, wysokie odwzorowanie kolorów i różne opcje zasilania. Godox informuje o premierze nowej lampy Godox ML100Bi.
10
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)