Podsumowanie

Epson Expression Premium XP-700 to wielofunkcyjne urządzenie kompaktowych rozmiarów, za pomocą którego możemy drukować, skanować i kopiować obrazy oraz dokumenty. Zobaczcie jak wypadło w naszym teście.

Autor: Marcin Grabowiecki

8 Luty 2013
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

6. Podsumowanie

Wielofunkcyjny Epson Expression Premium XP-700 to urządzenie, dzięki któremu możemy drukować, skanować oraz kopiować dokumenty i obrazy.

Jakość uzyskanych wydruków stoi na przyzwoitym poziomie. Lepsze efekty uzyskamy na drukarkach fotograficznych Epsona, takich jak R3000 czy L800. Jakość odbitek jest jednak na tyle dobra, że urządzenie możemy z powodzeniem wykorzystywać do tworzenia roboczych wydruków.

Dużym plusem jest możliwość skanowania dokumentów i zdjęć. W kwestii jakości daleko mu do wysokiej klasy skanera płaskiego i negatywowego Epson Perfection V700 Photo, nie w tym jednak rzecz. W codziennej pracy często potrzebujemy poglądowych skanów dokumentów i zdjęć. Do takiego zastosowania urządzenie nadaje się bardzo dobrze.

Kolejną zaletą sprzętu jest możliwość bezprzewodowego kontaktu z komputerem i smartfonem, z którego możemy drukować zdjęcia. Warto podkreślić również obecność złączy na karty, które umożliwiają uzyskanie próbnych wydruków z aparatów cyfrowych, bez pośrednictwa komputera. Wszystkie te możliwości zamknięte są w zgrabnej i kompaktowej (w tej klasie sprzętu) obudowie.

Urządzenie kosztuje ok. 700 zł. Drukarka korzysta z pięciu tuszy atramentowych (Czarny, Czerń fotograficzna, Cyjan, Żółty, Magenta). Koszt jednego wkładu to ok. 45 zł (z wyjątkiem większego pojemnika z czarnym tuszem w cenie 81zł). Przy tak niskiej cenie urządzenia, koszt jego użytkowania jest relatywnie duży.

Epson Expression Premium XP-700 znajdzie swoje miejsce w użytku domowym oraz jako narzędzie pracy fotografa, który często skanuje i drukuje zdjęcia i oczekuje przyzwoitej jakości.

+ dobra jakość wydruków

+ możliwość skanowania i kopiowania

+ nieduży rozmiar

+ możliwość bezprzewodowego połączenia z urządzeniami peryferyjnymi

+ prosta obsługa

- banding

- brak rozróżnianych szczegółów w najciemniejszych partiach obrazu

- koszty eksploatacji

- dominanta barwna w przypadku wydruków czarno-białyc

Spis treści

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)