Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

DNP Fotolusio DS40 - test drukarki

DNP Fotolusio DS40 to drukarka termosublimacyjna, która może zastąpić minilab - jest jednak od niego znacznie tańsza, mniejsza i prostsza w obsłudze. Zapraszamy do lektury naszego testu i bliższego zaznajomienia się z tym ciekawym produktem.

0

Autor: Marcin Falana

5 Sierpień 2011
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Drukarka termosublimacyjna Fotolusio DS40 to produkt japońskiej firmy DNP (Dai Nippon Printing). To drukarka, która ma być alternatywą dla odbitek z labów. Jak wiadomo tradycyjna maszyna labowa wykorzystuje chemię płynną, pobiera dużo prądu i wymaga wielu czynności eksploatacyjnych. Nie wspominając już o kosztach samych labów i ich gabarytach. Jednym słowem jest to duża inwestycja, która w czasach fotografii cyfrowej i internetu niekoniecznie jest opłacalna. Mniejsze punkty foto, kioski i studia fotograficzne nie stać na takie wydatki i zazwyczaj korzystają z usług większych firm.

Fotolusio DS40 to koszt około 5000 zł (1050 euro). Drukarka umożliwia drukowanie zdjęć w formacie 9x13 cm 10x15 cm, 13x18 cm oraz 15x20 cm i 15x23 cm. Przybliżony koszt odbitki 10x15 cm to 0,34 zł (netto).

Termosublimacja dotychczas kojarzyła się z małymi drukarkami na biurko, które za stosunkowa niewielką cenę dają nam przyzwoite wydruki fotograficzne w domu. Fotolusio jest już profesjonalnym urządzeniem korzystającym z tej technologii.

Podczas testu drukarka przeszła naszą procedurę testową dla drukarek fotograficznych. Postanowiliśmy także wydrukować kilka zdjęć wykonanych różnymi aparatami i porównać je z odbitkami z przeciętnego labu.

Drukarkę DNP Fotolusio DS40 udostępniła nam do testu firma Medikon

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
Najnowszy dysk Western Digital ma oferować rekordowy w serii My Passport przesył sięgający nawet 1000 Mb/s. Czy to faktycznie „paszport” do wydajnej edycji prosto z...
4
0
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
SanDisk Extreme PRO Portable SSD - test dysku przenośnego
Sandisk Portable SSD to dobrze znana linia wytrzymałych i kompaktowych dysków. Najnowszy model z linii PRO ma być również rekordowo szybki. Postanowiliśmy to...
14
2
BenQ SW321C - test monitora
BenQ SW321C - test monitora
Pełne 32 cale przy rozdzielczości 4K UHD, 99% Adobe RGB, sprzętowa kalibracja obrazu, a do tego nowy system stabilizacji koloru i jasności ekranu. Sprawdzamy, jak w praktyce spisuje się BenQ...
136
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)