DNP Fotolusio DS40 - test drukarki

DNP Fotolusio DS40 to drukarka termosublimacyjna, która może zastąpić minilab - jest jednak od niego znacznie tańsza, mniejsza i prostsza w obsłudze. Zapraszamy do lektury naszego testu i bliższego zaznajomienia się z tym ciekawym produktem.

Autor: Marcin Falana

5 Sierpień 2011
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Drukarka termosublimacyjna Fotolusio DS40 to produkt japońskiej firmy DNP (Dai Nippon Printing). To drukarka, która ma być alternatywą dla odbitek z labów. Jak wiadomo tradycyjna maszyna labowa wykorzystuje chemię płynną, pobiera dużo prądu i wymaga wielu czynności eksploatacyjnych. Nie wspominając już o kosztach samych labów i ich gabarytach. Jednym słowem jest to duża inwestycja, która w czasach fotografii cyfrowej i internetu niekoniecznie jest opłacalna. Mniejsze punkty foto, kioski i studia fotograficzne nie stać na takie wydatki i zazwyczaj korzystają z usług większych firm.

Fotolusio DS40 to koszt około 5000 zł (1050 euro). Drukarka umożliwia drukowanie zdjęć w formacie 9x13 cm 10x15 cm, 13x18 cm oraz 15x20 cm i 15x23 cm. Przybliżony koszt odbitki 10x15 cm to 0,34 zł (netto).

Termosublimacja dotychczas kojarzyła się z małymi drukarkami na biurko, które za stosunkowa niewielką cenę dają nam przyzwoite wydruki fotograficzne w domu. Fotolusio jest już profesjonalnym urządzeniem korzystającym z tej technologii.

Podczas testu drukarka przeszła naszą procedurę testową dla drukarek fotograficznych. Postanowiliśmy także wydrukować kilka zdjęć wykonanych różnymi aparatami i porównać je z odbitkami z przeciętnego labu.

Drukarkę DNP Fotolusio DS40 udostępniła nam do testu firma Medikon

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)