DNP Fotolusio DS40 - test drukarki

DNP Fotolusio DS40 to drukarka termosublimacyjna, która może zastąpić minilab - jest jednak od niego znacznie tańsza, mniejsza i prostsza w obsłudze. Zapraszamy do lektury naszego testu i bliższego zaznajomienia się z tym ciekawym produktem.

Autor: Marcin Falana

5 Sierpień 2011
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Drukarka termosublimacyjna Fotolusio DS40 to produkt japońskiej firmy DNP (Dai Nippon Printing). To drukarka, która ma być alternatywą dla odbitek z labów. Jak wiadomo tradycyjna maszyna labowa wykorzystuje chemię płynną, pobiera dużo prądu i wymaga wielu czynności eksploatacyjnych. Nie wspominając już o kosztach samych labów i ich gabarytach. Jednym słowem jest to duża inwestycja, która w czasach fotografii cyfrowej i internetu niekoniecznie jest opłacalna. Mniejsze punkty foto, kioski i studia fotograficzne nie stać na takie wydatki i zazwyczaj korzystają z usług większych firm.

Fotolusio DS40 to koszt około 5000 zł (1050 euro). Drukarka umożliwia drukowanie zdjęć w formacie 9x13 cm 10x15 cm, 13x18 cm oraz 15x20 cm i 15x23 cm. Przybliżony koszt odbitki 10x15 cm to 0,34 zł (netto).

Termosublimacja dotychczas kojarzyła się z małymi drukarkami na biurko, które za stosunkowa niewielką cenę dają nam przyzwoite wydruki fotograficzne w domu. Fotolusio jest już profesjonalnym urządzeniem korzystającym z tej technologii.

Podczas testu drukarka przeszła naszą procedurę testową dla drukarek fotograficznych. Postanowiliśmy także wydrukować kilka zdjęć wykonanych różnymi aparatami i porównać je z odbitkami z przeciętnego labu.

Drukarkę DNP Fotolusio DS40 udostępniła nam do testu firma Medikon

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Patrząc na specyfikację, nowy topowy dysk Samsung to większa szybkość i odporność zamknięta w bardziej stylowej obudowie. I to w niezmienionej cenie. Brzmi świetnie, a jak sprawdza się w...
40
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Niczym mityczny Fenix, nowy barwny film Harman Technologies symbolizować ma nadzieję, transformację i odrodzenie oferty producenta na rynku analogowej fotografii. Sprawdziliśmy jak w praktyce...
51
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
29
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)