Epson L800 - test

Epson L800 to fotograficzna drukarka A4 z systemem stałego zasilania w atrament. Wykorzystuje głowicę Epson Micro Piezo oraz sześć butelek z atramentem. Urządzenie oferuje wyjątkowo tanie wydruki uzyskiwane w domowych warunkach. Przeczytajcie jak sprzęt wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
29 Czerwiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut
1. Wstęp

Epson L800 to fotograficzna drukarka atramentowa, która miała swoją premierę w lutym 2012. Tym co wyróżnia ją od innych urządzeń tego typu to system zintegrowanych pojemników na atrament o dużej pojemności (70 ml). Epson, jako pierwszy producent na świecie, zaprezentował niedrogą drukarkę fotograficzną A4 wyposażoną w system stałego zasilania w atrament. Dzięki temu urządzenie oferuje relatywnie niski koszt pojedynczego zdjęcia.

Do druku wykorzystywanych jest sześć butelek z atramentem (czarny, błękitny, magenta, żółty, jasny błękitny i jasny magenta). Dzięki głowicy Epson Micro Piezo oferuje wysoką jakość druku. Wszystko to sprawia, że drukarka została stworzona do drukowania dużej liczby zdjęć.

Podstawowe dane techniczne:
  • metoda drukowania: 6-kolorowa drukarka atramentowa, głowica drukująca Epson Micro Piezo
  • masa: 6,2 kg (bez butelek z atramentem i bez przewodu zasilającego)
  • wymiary: 537 × 289 × 188 mm
  • rozdzielczość drukowania: maksymalnie 5760×1440 dpi
  • druk do formatu A4, bez marginesów
  • system szybkiego uzupełniania atramentu FIT (Fast Ink Top-up)

Test został podzielony na następujące części:
  1. Wstęp
  2. Budowa i ergonomia
  3. Jakość druku
  4. Podsumowanie

Poprzednia

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
38
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)