Epson L800 - Budowa i ergonomia

Epson L800 to fotograficzna drukarka A4 z systemem stałego zasilania w atrament. Wykorzystuje głowicę Epson Micro Piezo oraz sześć butelek z atramentem. Urządzenie oferuje wyjątkowo tanie wydruki uzyskiwane w domowych warunkach. Przeczytajcie jak sprzęt wypadł w naszym teście.

Autor: Marcin Grabowiecki

29 Czerwiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Firma Epson przyzwyczaiła nas do elegancko zaprojektowanych urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku modelu L800. Obudowa wykonana jest z czarnego plastiku o kilku rodzajach powierzchni, co wprowadza przyjemne urozmaicenie. Na przedniej ściance znajduje się srebrny pasek, który jest jednocześnie przedłużeniem trzech przycisków funkcyjnych. Umożliwiają one: włączenie urządzenia, skasowanie zadania oraz sprawdzenie atramentu.

Z boku drukarki znajduje się zdejmowalny pojemnik z sześcioma wymiennymi buteleczkami tuszu. O tym, że są one bardzo ekonomiczne najlepiej świadczy to, że mimo wydrukowania ponad setki odbitek A4 nie musieliśmy wymienić żadnej z butelek!

Przystawka posiada blokadę na czas podróży, a transport atramentu do drukarki odbywa się za pomocą specjalnych przewodów.

Waga drukarki (6,2 kg) nie stanowi żadnej przeszkody podczas jej użytkowania, gdyż jest to urządzenie zaprojektowane do pracy stacjonarnej.

W celu korzystania z drukarki należy oczywiście zainstalować właściwe sterowniki (MAC, Windows) wraz z oprogramowaniem, które jest niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania.

Dzięki prostemu w obsłudze programowi Epson Printer Utility możemy czyścić głowice, wyrównywać ich położenie oraz dbać o prawidłową jakość druku. Musimy przyznać, że korzystaliśmy z niego kilkukrotnie.

W przypadku L800 powinniśmy sprawdzać wyrównanie głowic w przypadku zmiany papieru. Jest to szczególnie ważne w przypadku zmiany grubości papieru i zapobiega powstawaniu zjawiska "bandingu" (poziome, przebarwione linie).

Podawanie papieru i inne czynności przygotowawcze nie powinny nikomu sprawić najmniejszych trudności, ponieważ obsługa L800 jest prosta i intuicyjna.

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
26
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Patrząc na specyfikację, nowy topowy dysk Samsung to większa szybkość i odporność zamknięta w bardziej stylowej obudowie. I to w niezmienionej cenie. Brzmi świetnie, a jak sprawdza się w...
40
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)