Zofia Rydet

Wszystkie artykuły z tagiem: "Zofia Rydet" w serwisie fotopolis.pl:
„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin
Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii - Ruchome kadry. Już dziś (25 kwietnia) o 18:00 odbędzie się pokaz filmu poświęconego legendarnej Zofii Rydet, w którym ona sama jest narratorką!
25 Kwi 2019
Michał Chrzanowski
0
“Świat uczuć i wyobraźni” - pierwsza od 30 lat próba odtworzenia diaporamy Zofii Rydet
Na początku lat 60. Zofia Rydet rozpoczęła pracę nad cyklem surrealistycznych fotomontaży pt. „Świat uczuć i wyobraźni”. Pod koniec lat 70. powstał skupiający je album, a prace prezentowane były także w formie diaporamy. W sobotę, 9 stycznia, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się pierwsza od 30 lat próba odtworzenia pokazu w oryginalnej formie.
29 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Coś, co zostanie - o działaniach wokół “Zapisu socjologicznego” Zofii Rydet
Fundacja im. Zofii Rydet zaprasza do Krakowa na spotkanie podsumowujące lokalne działania fotograficzne w miejscowościach, w których kilkadziesiąt lat temu artystka tworzyła “Zapis socjologiczny”. Wydarzenie odbędzie się sobotę, 5 grudnia 2015 roku.
2 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
„Zapis Socjologiczny” Zofii Rydet w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie można oglądać wystawę „Zofia Rydet. Zapis 1978-1990”, która jest jak dotąd najobszerniejszą prezentacją tego monumentalnego projektu fotograficznego autorki. Zdjęcia można oglądać do 10 stycznia 2016 roku.
30 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Archiwum Zofii Rydet - autorski wybór Filipa Springera
Zobaczcie jakie perełki w archiwum wybitnej fotografki Zofii Rydet wypatrzył Filip Springer!
20 Paź 2014
Marcin Grabowiecki
0
Internetowe archiwum Zofii Rydet
Dziś startuje internetowa platforma zofiarydet.com, będąca podsumowaniem pierwszego etapu wieloletniego projektu opracowania, digitalizacji i popularyzacji twórczości autorki "Zapisu socjologicznego".
6 Gru 2013
Marcin Grabowiecki
0
Warsztaty wokół "Zapisu socjologicznego" Zofii Rydet i portal
Zapraszamy na dwudniowe warsztaty wokół "Zapisu socjologicznego" Zofii Rydet, które rozpoczną się 16 listopada w Krakowie. Zapisy trwają do 11 listopada. Warsztaty są bezpłatne. W grudniu rusza też portal poświęcony temu cyklowi.
4 Lis 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Zapis Socjologiczny" Zofii Rydet w Zamościu
Już 25 października o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii "Ratusz" Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne otworzy wystawę Zofii Rydet, na której zobaczymy jej najbardziej znany cykl - "Zapis Socjologiczny".
14 Paź 2013
Marcin Grabowiecki
0
Pokaz filmu o Zofii Rydet w Krakowie
Fundacja im. Zofii Rydet i Małopolski Ogród Sztuki zapraszają na pokaz filmu "Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet", który odbędzie się 8 czerwca o godz. 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. To wielokrotnie nagradzany film dokumentalny Andrzeja Różyckiego z 1989 roku. Po pokazie odbędzie się spotkanie z autorem.
31 Maj 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Zofia Rydet. Inwentaryzacja Wizerunków" - spotkanie w Krakowie
Fundacja im. Zofii Rydet zaprasza na spotkanie poświęcone kuratorskiemu projektowi Karola Jóźwiaka - "Zofia Rydet. Inwentaryzacja Wizerunków". 24 lutego o godz. 16:00 w Artefakt Cafe będzie można także kupić publikację będącą efektem współpracy między Jóźwiakiem i Fundacją.
18 Lut 2013
Marcin Grabowiecki
0