„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin

„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin

Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii - Ruchome kadry. Już dziś (25 kwietnia) o 18:00 odbędzie się pokaz filmu poświęconego legendarnej Zofii Rydet, w którym ona sama jest narratorką!

Ruchome kadry to projekcje opatrzone odpowiednim komentarzem, które są pretekstem do rozmowy o fotografii, przywoływaniem ciekawych postaw artystycznych i nieznanych szerzej faktów z historii polskiej fotografii. Projekcje są otwarte i skierowane do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do samych fotografujących.

„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet”

Andrzej Różycki, artysta fotograf, filmowiec, kolekcjoner sztuki ludowej poświęcił swój film Zofii Rydet, jednej z najwybitniejszych postaci polskiej fotografii znanej z cykli takich jak „Zapis socjologiczny”, „Czas przemijania” czy „Mały człowiek”. W filmie narratorką jest sama Zofia Rydet, która w ujmujący sposób prowadzi nas przez świat zapisany na fotografiach. Po filmie organizatorzy zapraszają do wspólnej rozmowy.

Gdzie i kiedy?

Projekcja filmu „Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” odbędzie się już dziś, 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Pracowni Fotografii Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Wstęp jest wolny. W celu jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod numer 81 466 61 40.

wykorzystane zdjęcia: Zofia Rydet „Zapis Socjologiczny“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12