„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” - pokaz filmu już dziś w CK Lublin

0
Michał Chrzanowski
25 Kwiecień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Pracownia Fotografii Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na cykl filmów poświęconych fotografii - Ruchome kadry. Już dziś (25 kwietnia) o 18:00 odbędzie się pokaz filmu poświęconego legendarnej Zofii Rydet, w którym ona sama jest narratorką!

Ruchome kadry to projekcje opatrzone odpowiednim komentarzem, które są pretekstem do rozmowy o fotografii, przywoływaniem ciekawych postaw artystycznych i nieznanych szerzej faktów z historii polskiej fotografii. Projekcje są otwarte i skierowane do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do samych fotografujących.

„Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet”

Andrzej Różycki, artysta fotograf, filmowiec, kolekcjoner sztuki ludowej poświęcił swój film Zofii Rydet, jednej z najwybitniejszych postaci polskiej fotografii znanej z cykli takich jak „Zapis socjologiczny”, „Czas przemijania” czy „Mały człowiek”. W filmie narratorką jest sama Zofia Rydet, która w ujmujący sposób prowadzi nas przez świat zapisany na fotografiach. Po filmie organizatorzy zapraszają do wspólnej rozmowy.

Gdzie i kiedy?

Projekcja filmu „Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” odbędzie się już dziś, 25 kwietnia o godzinie 18:00 w Pracowni Fotografii Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Wstęp jest wolny. W celu jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod numer 81 466 61 40.

wykorzystane zdjęcia: Zofia Rydet „Zapis Socjologiczny“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
Warszawa historyczna i fotograficzna - warsztaty ze Zbigniewem Furmanem
W niedzielę 27 października rusza kolejna edycja warsztatów „Portrety miasta, czyli fotografuj, nie pstrykaj", pozwalających spojrzeć na historię stolicy z perspektywy obiektywu.
1
0
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Dowiedz się jak prowadzić i finansować projekty długoterminowe - warsztaty z Robem Hornstrą w IFF
Warszawski Instytut Fotografii Fort zaprasza na poświęcone projektom długoterminowym, weekendowe warsztaty “DIY Storytelling”, które poprowadzi holenderski...
0
0
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Jesienne rabaty na aparaty i obiektywy Nikon - można oszczędzić do 1720 zł
Nikon ruszył z jesienno-zimowymi promocjami, którymi objętych jest kilkadziesiąt korpusów i obiektywów ze wszystkich systemów producenta. To doskonała okazja na zakup...
1
0