Chris Niedenthal

Wszystkie artykuły z tagiem: "Chris Niedenthal" w serwisie fotopolis.pl:
Chris Niedenthal gościem Tychy Press Photo
Zdjęcia Chrisa Niedenthala, jednego z najbardziej znanych polskich fotoreporterów, zobaczymy w Tychach na specjalnym pokazie w podziemiach Pasażu Kultury Andromeda i na wystawie „Sportografia”, która zostanie otwarta w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”.
20 Lut 2018
Michał Chrzanowski
0
Chris Niedenthal zablokowany na facebooku za zdjęcia z Marszu Niepodległości
Czy cenzura w mediach społecznościowych zabrnęła za daleko? Tak się może wydawać, gdy za umieszczenie zdjęć na swoim profilu karany jest jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów.
14 Lis 2017
Maciej Luśtyk
6
„Na pierwszej linii“ - spotkanie z Chrisem Niedenthalem
Chris Niedenthal będzie gościem kolejnej odsłony cyklu „Na pierwszej linii”. Opowie on o swoich doświadczeniach związanych ze stanem wojennym oraz zaprezentuje fotografie z tamtego okresu. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek w Warszawie.
12 Gru 2016
Michał Chrzanowski
0
Sportografia - wystawa Chrisa Niedenthala w Ney Gallery & Prints
Ney Gallery & Prints zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich reporterów, Chrisa Niedenthala. Ekspozycja zaprezentuje fotografie oscylujące wokół tematu sportu, który, paradoksalnie, nigdy fotografa specjalnie nie interesował.
17 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Chris Niedenthal szuka studenta, który przemycił zdjęcia ze stanu wojennego
W rozmowie z Gazetą Wyborczą, znany polski fotoreporter, Chris Niedenthal opowiada jakim sposobem udało mu się przemycić zdjęcia wykonane podczas stanu wojennego, za zachodnią granicę. Autor ikonicznych fotografii z tamtego okresu poszukuje studenta, bez którego nie byłoby to możliwe.
11 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Ponad 450 unikalnych zdjęć Chrisa Niedenthala do kupienia przez internet
Chris Niedenthal uruchomił autorską stronę internetową, na której możemy kupić odbitki z kolekcji zawierającej ponad 450 zdjęć. Część z nich, dotąd niepublikowana, przez ponad 25 lat przechowywana była w archiwach zagranicznych wydawnictw. Zdjęcia z podpisem fotografa oferowane są w limitowanym nakładzie, a na ich tyle znajdziemy opis kulis ich powstawania.
24 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Spotkanie z Chrisem Niedenthalem
Fundacja Pomocy Bibliotekom Polskim zaprasza na spotkanie z Chrisem Niedenthalem, które odbędzie się w czwartek 16 kwietnia 2015 roku. Punktem wyjścia rozmowy będzie publikacja zdjęć fotoreportera “Chris Niedenthal. Wybrane Fotografie 1973-1989”.
13 Kwi 2015
Maciej Luśtyk
0
Trzeci odcinek cyklu “Historia jednej fotografii”
"Historia jednej fotografii" to krótkie programy, w których fotografowie przedstawiają historie powstawania ich najważniejszych zdjęć. Bohaterem trzeciego odcinka jest laureat konkursu World Press Photo, Chris Niedenthal.
10 Mar 2015
Maciej Luśtyk
0
Wystawa Chrisa Niedenthala w Ney Gallery&Prints
W styczniu warszawska galeria Ney Gallery&Prints zaprezentuje wystawę jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotoreporterów. Ekspozycja "1973-1989. Wybrane Fotografie" będzie przeglądem prac Chrisa Niedenthala z tego okresu twórczości. Uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę, 10 stycznia o godzinie 18:00.
7 Sty 2015
Marcin Grabowiecki
0
Chris Niedenthal - Wybrane Fotografie 1973-1989
Chris Niedenthal to bez wątpienia człowiek legenda. Fotograf odpowiedzialny za najważniejsze zdjęcia z bloku wschodniego po raz kolejny sięgnął do swojego archiwum. Wczoraj do sprzedaży weszła jego najnowsza książka pod tytułem "Wybrane Fotografie 1973-1989", która ukazała się nakładem wydawnictwa Bosz.
7 Paź 2014
Patryk Wiśniewski
0