Wystawa

Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Listopad 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wystawa „Moje Miasto” to wyjątkowa okazja na zobaczenie stolicy przez obiektyw 5 znanych, reprezentujących różne nurty polskich fotografów. Część prac przygotowana została specjalnie na to wydarzenie.

Na wystawie „Moje Miasto” po raz pierwszy prezentowane są jednocześnie zdjęcia 5 wybitnych polskich fotografów: Tadeusza Rolke, nestora polskiej fotografii, Agaty Grzybowskiej, fotoreporterki i korespondentki wojennej, Chrisa Niedenthala, laureata nagrody World Press Photo, Tomka Sikory, kolorowej osobowości fotografii w Polsce, autora prestiżowych kampanii reklamowych oraz Andrzeja Świetlika, współtwórcy grupy awangardowo-anarchistycznej „Łódź Kaliska”.

Wystawa pokazuje Warszawę niebanalną i niejednoznaczną

fot. Chris Niedenthal

Poza wirtuozerią obrazu, wyjątkowość ekspozycji „Moje Miasto” tkwi także w jej różnorodności. Współtworzący ją artyści reprezentują różne nurty w fotografii, a różnica wieku między najstarszym autorem zdjęć, Tadeuszem Rolke, a najmłodszą artystką, Agatą Grzybowską, wynosi aż 55 lat. Dzięki temu zwiedzający wystawę zyskują ciekawą perspektywę i stają się świadkami wizualnej opowieści o Warszawie.

„Każdy z autorów inaczej patrzy na swoje miasto - Warszawę. Każdemu towarzyszą inne uczucia, spostrzeżenia i myśli. Na tej zaskakującej koncepcyjnie ekspozycji zobaczymy stolicę lat 50. i 80. ubiegłego wieku, ale też tę współczesną, sprzed roku, a nawet zaledwie kilku tygodni”,  mówi Anna Brzezińska, kuratorka wystawy.

fot. Agata Grzybowska

fot. Andrzej Świetlik

Odpowiedzialna za koncepcję artystyczną wystawy Iga Niewiadomska dodaje: „Część fotografii pochodzi z archiwów artystów, inne powstały specjalnie na wystawę ‘Moje Miasto’. Jesteśmy dumni, że udało nam się namówić wspaniałe osobowości polskiej fotografii do jednego, wspólnego projektu. Każdy miał wypowiedzieć się przy pomocy tylko 5 zdjęć. Wyjątkiem był Tadeusz Rolke, który przygotował 6 prac. To pozorne ograniczenie stało się atutem narracyjnym wystawy”.

fot. Tomasz Sikora

Kiedy i gdzie?

Wystawę „Moje Miasto” można oglądać do piątku 17 grudnia 2021 roku w Elektrowni Powiśle, przy ul. Dobrej 42 (2. piętro) w Warszawie. Wystawa odbywa się w reżimie sanitarnym związanym z ochroną przed COVID-19

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 12:00 - 20:00

Wystawa powstała pod patronatem kancelarii Dentons, w ramach inicjatywy #1YearChallenge, wyjątkowego rocznego projektu obchodów 30-lecia firmy. Niestandardowe podejście do świętowania jubileuszu, które uwzględnia troskę o mieszkańców, środowisko i przyszłe pokolenia, wyróżnia Dentons na rynku prawniczym w kraju i na świecie. Stanowić może również zachętę dla innych firm, które Dentons chciałby zainspirować do większej koncentracji na lokalnej społeczności, klientach i ich przeżyciach, niż na jednorazowych galach tworzonych z myślą o wąskiej grupie odbiorców.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie elektrowniapowisle.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Poznaj Zofię Rydet - wykład Czytelni Sztuki o jednej z najważniejszych polskich dokumentalistek
Muzeum Sztuki w Gliwicach zaprasza na wykład online poświęcony sylwetce jednej z najważniejszych polskich fotografek. Spotkanie poświęcone Zofii Rydet odbędzie się w...
11
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Leica Street Photo 2021 - poznaliśmy wyniki
Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszeń i 12 tysięcy zdjęć z całego świata, Jury 11. edycji konkursu Leica Street Photo wybrało 20 finałowych prac, oraz zdobywcę Grand Prix, w ręce którego powędrowała...
30
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Jak w domowych warunkach stworzyć profesjonalne studio streamera? Zapisz się na warsztaty.
Next77, oficjalny dystrybutor marki Godox w Polsce wraz z domem produkcyjnym Klik Film organizują warsztaty dla wszystkich, którzy chcą tworzyć lepsze streamy i materiały filmowe.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)