Wystawa

Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Listopad 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wystawa „Moje Miasto” to wyjątkowa okazja na zobaczenie stolicy przez obiektyw 5 znanych, reprezentujących różne nurty polskich fotografów. Część prac przygotowana została specjalnie na to wydarzenie.

Na wystawie „Moje Miasto” po raz pierwszy prezentowane są jednocześnie zdjęcia 5 wybitnych polskich fotografów: Tadeusza Rolke, nestora polskiej fotografii, Agaty Grzybowskiej, fotoreporterki i korespondentki wojennej, Chrisa Niedenthala, laureata nagrody World Press Photo, Tomka Sikory, kolorowej osobowości fotografii w Polsce, autora prestiżowych kampanii reklamowych oraz Andrzeja Świetlika, współtwórcy grupy awangardowo-anarchistycznej „Łódź Kaliska”.

Wystawa pokazuje Warszawę niebanalną i niejednoznaczną

fot. Chris Niedenthal

Poza wirtuozerią obrazu, wyjątkowość ekspozycji „Moje Miasto” tkwi także w jej różnorodności. Współtworzący ją artyści reprezentują różne nurty w fotografii, a różnica wieku między najstarszym autorem zdjęć, Tadeuszem Rolke, a najmłodszą artystką, Agatą Grzybowską, wynosi aż 55 lat. Dzięki temu zwiedzający wystawę zyskują ciekawą perspektywę i stają się świadkami wizualnej opowieści o Warszawie.

„Każdy z autorów inaczej patrzy na swoje miasto - Warszawę. Każdemu towarzyszą inne uczucia, spostrzeżenia i myśli. Na tej zaskakującej koncepcyjnie ekspozycji zobaczymy stolicę lat 50. i 80. ubiegłego wieku, ale też tę współczesną, sprzed roku, a nawet zaledwie kilku tygodni”,  mówi Anna Brzezińska, kuratorka wystawy.

fot. Agata Grzybowska

fot. Andrzej Świetlik

Odpowiedzialna za koncepcję artystyczną wystawy Iga Niewiadomska dodaje: „Część fotografii pochodzi z archiwów artystów, inne powstały specjalnie na wystawę ‘Moje Miasto’. Jesteśmy dumni, że udało nam się namówić wspaniałe osobowości polskiej fotografii do jednego, wspólnego projektu. Każdy miał wypowiedzieć się przy pomocy tylko 5 zdjęć. Wyjątkiem był Tadeusz Rolke, który przygotował 6 prac. To pozorne ograniczenie stało się atutem narracyjnym wystawy”.

fot. Tomasz Sikora

Kiedy i gdzie?

Wystawę „Moje Miasto” można oglądać do piątku 17 grudnia 2021 roku w Elektrowni Powiśle, przy ul. Dobrej 42 (2. piętro) w Warszawie. Wystawa odbywa się w reżimie sanitarnym związanym z ochroną przed COVID-19

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 12:00 - 20:00

Wystawa powstała pod patronatem kancelarii Dentons, w ramach inicjatywy #1YearChallenge, wyjątkowego rocznego projektu obchodów 30-lecia firmy. Niestandardowe podejście do świętowania jubileuszu, które uwzględnia troskę o mieszkańców, środowisko i przyszłe pokolenia, wyróżnia Dentons na rynku prawniczym w kraju i na świecie. Stanowić może również zachętę dla innych firm, które Dentons chciałby zainspirować do większej koncentracji na lokalnej społeczności, klientach i ich przeżyciach, niż na jednorazowych galach tworzonych z myślą o wąskiej grupie odbiorców.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie elektrowniapowisle.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Galeria Centrala zaprasza do Poznania na wystawę głośnego projektu „Prace leśne”, autorstwa Michała Łuczaka. Wystawa podejmuje temat psychologicznej relacji człowieka z drzewami.
7
"Był ciemny, czarny, smolisty i takie też były ich fotografie" - Śląsk lat 70. i 80. na zdjęciach Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON
"Był ciemny, czarny, smolisty i takie też były ich fotografie" - Śląsk lat 70. i 80. na zdjęciach...
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na pierwszą od 40 lat wystawę Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON. To blisko 70 zdjęć dokumentujących Śląsk na przełomie lat 70. i 80. XX wieku.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)