Wystawa

Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Listopad 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wystawa „Moje Miasto” to wyjątkowa okazja na zobaczenie stolicy przez obiektyw 5 znanych, reprezentujących różne nurty polskich fotografów. Część prac przygotowana została specjalnie na to wydarzenie.

Na wystawie „Moje Miasto” po raz pierwszy prezentowane są jednocześnie zdjęcia 5 wybitnych polskich fotografów: Tadeusza Rolke, nestora polskiej fotografii, Agaty Grzybowskiej, fotoreporterki i korespondentki wojennej, Chrisa Niedenthala, laureata nagrody World Press Photo, Tomka Sikory, kolorowej osobowości fotografii w Polsce, autora prestiżowych kampanii reklamowych oraz Andrzeja Świetlika, współtwórcy grupy awangardowo-anarchistycznej „Łódź Kaliska”.

Wystawa pokazuje Warszawę niebanalną i niejednoznaczną

fot. Chris Niedenthal

Poza wirtuozerią obrazu, wyjątkowość ekspozycji „Moje Miasto” tkwi także w jej różnorodności. Współtworzący ją artyści reprezentują różne nurty w fotografii, a różnica wieku między najstarszym autorem zdjęć, Tadeuszem Rolke, a najmłodszą artystką, Agatą Grzybowską, wynosi aż 55 lat. Dzięki temu zwiedzający wystawę zyskują ciekawą perspektywę i stają się świadkami wizualnej opowieści o Warszawie.

„Każdy z autorów inaczej patrzy na swoje miasto - Warszawę. Każdemu towarzyszą inne uczucia, spostrzeżenia i myśli. Na tej zaskakującej koncepcyjnie ekspozycji zobaczymy stolicę lat 50. i 80. ubiegłego wieku, ale też tę współczesną, sprzed roku, a nawet zaledwie kilku tygodni”,  mówi Anna Brzezińska, kuratorka wystawy.

fot. Agata Grzybowska

fot. Andrzej Świetlik

Odpowiedzialna za koncepcję artystyczną wystawy Iga Niewiadomska dodaje: „Część fotografii pochodzi z archiwów artystów, inne powstały specjalnie na wystawę ‘Moje Miasto’. Jesteśmy dumni, że udało nam się namówić wspaniałe osobowości polskiej fotografii do jednego, wspólnego projektu. Każdy miał wypowiedzieć się przy pomocy tylko 5 zdjęć. Wyjątkiem był Tadeusz Rolke, który przygotował 6 prac. To pozorne ograniczenie stało się atutem narracyjnym wystawy”.

fot. Tomasz Sikora

Kiedy i gdzie?

Wystawę „Moje Miasto” można oglądać do piątku 17 grudnia 2021 roku w Elektrowni Powiśle, przy ul. Dobrej 42 (2. piętro) w Warszawie. Wystawa odbywa się w reżimie sanitarnym związanym z ochroną przed COVID-19

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 12:00 - 20:00

Wystawa powstała pod patronatem kancelarii Dentons, w ramach inicjatywy #1YearChallenge, wyjątkowego rocznego projektu obchodów 30-lecia firmy. Niestandardowe podejście do świętowania jubileuszu, które uwzględnia troskę o mieszkańców, środowisko i przyszłe pokolenia, wyróżnia Dentons na rynku prawniczym w kraju i na świecie. Stanowić może również zachętę dla innych firm, które Dentons chciałby zainspirować do większej koncentracji na lokalnej społeczności, klientach i ich przeżyciach, niż na jednorazowych galach tworzonych z myślą o wąskiej grupie odbiorców.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie elektrowniapowisle.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
Godox Show 2024 w Tarnowie - weekendowe spotkanie dla fotografów, filmowców i vlogerów
W najbliższy weekend 27-28 kwietnia w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się Godox Show 2024 - wydarzenie, które zjednoczy entuzjastów vlogowania, gamingu, filmowania oraz fotografii....
4
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
O pięknie życia - fotograficzna podróż do czasów dzieciństwa w Starej Galerii ZPAF
- Wystawa, na którą mam przyjemność Państwa zaprosić, jest zapisem świata widzianego oczami chłopca - mówi Marek Szyryk, którego zdjęcia z przeszłości można oglądać na wystawie w...
5
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)