Krótko

Agata Grzybowska skazana za napaść na policjanta podczas protestów. Dla prokuratury to za mało

Autor: Maciej Luśtyk

2 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

23 listopada fotoreporterka dokumentująca antyrządowe protesty została zatrzymana pod pretekstem naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 400 zł, której sprzeciwia się prokuratura.

W listopadzie zeszłego roku, podczas protestu przed siedzibą MEN w Warszawie Agata Grzybowska - mimo okazania legitymacji prasowej - została przewieziona na komendę, gdzie usłyszała zarzut naruszenia nietykalności osobistej policjanta. Chodzić miało o kopnięcie funkcjonariusza, z kolei fotografka twierdzi, że została zatrzymana za błyśnięcie lampą błyskową w twarz policjanta.

22 stycznia 2021 Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał wyrok nakazujący fotoreporterce zapłacenie grzywny "w wysokości 20 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki na kwotę 15 złotych”, a także wpłatę 100 zł na rzecz pokrzywdzonego. Łącznie 400 zł.

Od wyroku odwołuje się prokuratura, która złożyła w tej sprawie sprzeciw. „Nie kwestionując ustaleń sądu w zakresie sprawstwa i winy oskarżonej, analiza wyroku prowadzi do wniosku, że rozstrzygniecie obarczone jest błędem prawa materialnego, które wymaga konwalidowania” - powiedziała PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Postępowanie przeciwko Grzybowskiej będzie rozpoznane podczas rozprawy z udziałem stron. Na razie nie wiadomo, jakiej kary będzie domagać się prokuratura.

Źródło: tokfm.pl | fot. okładkowa: Jakub Chlebda / Unsplash.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Nauczka na przyszłość: nie wyjmujcie starych aparatów na pokładzie samolotów. Przynajmniej w USA.
11
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Nowy rozdział kinematografii zapisują Rosjanie, którzy 5 października wystartowali w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, by na jej pokładzie przez 12 dni...
21
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych fotografów
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych...
Telefoniczne centrum wsparcia, bezpłatny sprzęt zastępczy i darmowe czyszczenie matrycy - kierowana do zawodowców usługa wsparcia Sony Imaging Pro Support jest już...
8