Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Krótko

Agata Grzybowska skazana za napaść na policjanta podczas protestów. Dla prokuratury to za mało

35

Autor: Maciej Luśtyk

2 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

23 listopada fotoreporterka dokumentująca antyrządowe protesty została zatrzymana pod pretekstem naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 400 zł, której sprzeciwia się prokuratura.

W listopadzie zeszłego roku, podczas protestu przed siedzibą MEN w Warszawie Agata Grzybowska - mimo okazania legitymacji prasowej - została przewieziona na komendę, gdzie usłyszała zarzut naruszenia nietykalności osobistej policjanta. Chodzić miało o kopnięcie funkcjonariusza, z kolei fotografka twierdzi, że została zatrzymana za błyśnięcie lampą błyskową w twarz policjanta.

22 stycznia 2021 Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał wyrok nakazujący fotoreporterce zapłacenie grzywny "w wysokości 20 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki na kwotę 15 złotych”, a także wpłatę 100 zł na rzecz pokrzywdzonego. Łącznie 400 zł.

Od wyroku odwołuje się prokuratura, która złożyła w tej sprawie sprzeciw. „Nie kwestionując ustaleń sądu w zakresie sprawstwa i winy oskarżonej, analiza wyroku prowadzi do wniosku, że rozstrzygniecie obarczone jest błędem prawa materialnego, które wymaga konwalidowania” - powiedziała PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Postępowanie przeciwko Grzybowskiej będzie rozpoznane podczas rozprawy z udziałem stron. Na razie nie wiadomo, jakiej kary będzie domagać się prokuratura.

Źródło: tokfm.pl | fot. okładkowa: Jakub Chlebda / Unsplash.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Olympus zamierza współpracować z innymi producentami i rozważa organizację wypraw fotograficznych
Olympus zamierza współpracować z innymi producentami i rozważa organizację wypraw fotograficznych
Przedstawiciele OM Digital Solutions snują plany na temat tego, co w najbliższym czasie stanie się z dziedzictwem Olympusa.
17
3
To ostatni moment, by sprzedać używaną lustrzankę w rozsądnej cenie. I fantastyczny czas by ją kupić
To ostatni moment, by sprzedać używaną lustrzankę w rozsądnej cenie. I fantastyczny czas by ją kupić
Świat fotografii na dobre przerzuca się na bezlusterkowce. Co ciekawe, wygląda na to, że i na rynku wtórnym użytkownicy szukają już głównie konstrukcji bez lustra. To...
46
14
W ciągu 10 lat rynek aparatów fotograficznych skurczył się o 97%
W ciągu 10 lat rynek aparatów fotograficznych skurczył się o 97%
Wszyscy już oswoiliśmy się z faktem, że rynek sprzętu fotograficznego przezywa głęboki kryzys. Te dane pokazują jak bardzo w ciągu ostatniej dekady zmienił się...
16
5