Krótko

Agata Grzybowska skazana za napaść na policjanta podczas protestów. Dla prokuratury to za mało

Autor: Maciej Luśtyk

2 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

23 listopada fotoreporterka dokumentująca antyrządowe protesty została zatrzymana pod pretekstem naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Sąd wymierzył karę grzywny w wysokości 400 zł, której sprzeciwia się prokuratura.

W listopadzie zeszłego roku, podczas protestu przed siedzibą MEN w Warszawie Agata Grzybowska - mimo okazania legitymacji prasowej - została przewieziona na komendę, gdzie usłyszała zarzut naruszenia nietykalności osobistej policjanta. Chodzić miało o kopnięcie funkcjonariusza, z kolei fotografka twierdzi, że została zatrzymana za błyśnięcie lampą błyskową w twarz policjanta.

22 stycznia 2021 Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wydał wyrok nakazujący fotoreporterce zapłacenie grzywny "w wysokości 20 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki na kwotę 15 złotych”, a także wpłatę 100 zł na rzecz pokrzywdzonego. Łącznie 400 zł.

Od wyroku odwołuje się prokuratura, która złożyła w tej sprawie sprzeciw. „Nie kwestionując ustaleń sądu w zakresie sprawstwa i winy oskarżonej, analiza wyroku prowadzi do wniosku, że rozstrzygniecie obarczone jest błędem prawa materialnego, które wymaga konwalidowania” - powiedziała PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Postępowanie przeciwko Grzybowskiej będzie rozpoznane podczas rozprawy z udziałem stron. Na razie nie wiadomo, jakiej kary będzie domagać się prokuratura.

Źródło: tokfm.pl | fot. okładkowa: Jakub Chlebda / Unsplash.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
6
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły