Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Czy neutralność w fotografii jest ważna? Spotkanie online z Rafałem Milachem już w poniedziałek

0

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Fujifilm zaprasza na live z fotografem dokumentalnym, członkiem nominowanym Magnum Photos, Rafałem Milachem.  Spotkanie online odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00.

Rafał Milach opowie o rejestrowaniu obrazów tak, by były jak najbliżej naszego naturalnego widzenia świata, a detale, ludzie i krajobrazy wyglądały tak, jak można je zaobserwować przed sobą, bez zniekształceń wprowadzonych przez obiektywy aparatu fotograficznego.  Część rozmowy poświęcona będzie poszukiwaniu inspiracji i sposobom na realizację pomysłów fotograficznych.

Rozmowę poprowadzi znany polski reportażysta, Maciej Jeziorek. Rafał z Maciejem podyskutują także, o tym jak wybrać i dopracować stylistykę zdjęć i jakie pociąga to za sobą wybory sprzętowe.

Rafał Milach, fot. Marek Szczepański

Gdzie obejrzeć?

Live z udziałem Rafała Milacha odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia 2020 roku, o godzinie 18:00, na fanpage’u Fujifilm Poland.

Sylwetki autorów

Rafał Milach - artysta wizualny, fotograf, autor książek. Podejmuje tematy dotyczące transformacji w dawnym bloku wschodnim. Absolwent ASP w Katowicach. Wykładowca Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie oraz Szkoły filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Autor nagradzanych książek, m.in. The Winners, 7 Rooms i Pierwszy marsz dżentelmenów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursu World Press Photo oraz finalista Deutsche Börse Photography Prize 2018. Współzałożyciel kolektywu Sputnik Photos. Miał liczne wystawy w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach MSN w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Fundacji Sztuki Polskiej ING. Od 2018 roku nominowany członek Magnum Photos.

Maciej Jeziorek - dokumentalista i fotograf urodzony w 1973 w Warszawie. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012 i 2018). Członek ZPAF i Press Club Polska. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images, specjalizującej się w fotografii dokumentalnej. Autor trzech autorskich publikacji książkowych. Realizował projekty dokumentalne i zlecenia w Polsce, Indiach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Pracował jako fotoreporter w redakcjach „Tygodnik Solidarność”, „Życie Warszawy”,  „Życie” i „Polska the Times". W latach 2015 -2019 szef działu foto w FORUM Polska Agencja Fotografów. Od 2020 roku pracuje w polskim oddziale Fujifilm.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
1
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły