Czy neutralność w fotografii jest ważna? Spotkanie online z Rafałem Milachem już w poniedziałek

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm zaprasza na live z fotografem dokumentalnym, członkiem nominowanym Magnum Photos, Rafałem Milachem.  Spotkanie online odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 18:00.

Rafał Milach opowie o rejestrowaniu obrazów tak, by były jak najbliżej naszego naturalnego widzenia świata, a detale, ludzie i krajobrazy wyglądały tak, jak można je zaobserwować przed sobą, bez zniekształceń wprowadzonych przez obiektywy aparatu fotograficznego.  Część rozmowy poświęcona będzie poszukiwaniu inspiracji i sposobom na realizację pomysłów fotograficznych.

Rozmowę poprowadzi znany polski reportażysta, Maciej Jeziorek. Rafał z Maciejem podyskutują także, o tym jak wybrać i dopracować stylistykę zdjęć i jakie pociąga to za sobą wybory sprzętowe.

Rafał Milach, fot. Marek Szczepański

Gdzie obejrzeć?

Live z udziałem Rafała Milacha odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 27 kwietnia 2020 roku, o godzinie 18:00, na fanpage’u Fujifilm Poland.

Sylwetki autorów

Rafał Milach - artysta wizualny, fotograf, autor książek. Podejmuje tematy dotyczące transformacji w dawnym bloku wschodnim. Absolwent ASP w Katowicach. Wykładowca Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie oraz Szkoły filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Autor nagradzanych książek, m.in. The Winners, 7 Rooms i Pierwszy marsz dżentelmenów. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Magnum Foundation i Europejskiej Fundacji Kultury. Laureat konkursu World Press Photo oraz finalista Deutsche Börse Photography Prize 2018. Współzałożyciel kolektywu Sputnik Photos. Miał liczne wystawy w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w kolekcjach MSN w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Fundacji Sztuki Polskiej ING. Od 2018 roku nominowany członek Magnum Photos.

Maciej Jeziorek - dokumentalista i fotograf urodzony w 1973 w Warszawie. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012 i 2018). Członek ZPAF i Press Club Polska. Współzałożyciel i członek agencji Napo Images, specjalizującej się w fotografii dokumentalnej. Autor trzech autorskich publikacji książkowych. Realizował projekty dokumentalne i zlecenia w Polsce, Indiach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Turcji, Niemczech, Belgii i na Ukrainie. Pracował jako fotoreporter w redakcjach „Tygodnik Solidarność”, „Życie Warszawy”,  „Życie” i „Polska the Times". W latach 2015 -2019 szef działu foto w FORUM Polska Agencja Fotografów. Od 2020 roku pracuje w polskim oddziale Fujifilm.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
W PRL-u i czasach transformacji polskie fotografki często były jedynymi kobietami w męskich zespołach lub pracowały w pojedynkę. Dom Spotkań z Historią przypomni ich...
8
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Na zbliżających się targach EXPOzycja odbędzie się premiera nowych dronów konsumenckich marki Autel. Uczestnicy będą mogli je zobaczyć jako pierwsi w Europie.
10
Skofot 2021 - Skoczkowski festiwal fotografii analogowej rusza 1 października
Skofot 2021 - Skoczkowski festiwal fotografii analogowej rusza 1 października
Jak skutecznie pracować analogiem we współczesnym cyfrowym świecie? Przekonajcie się już za tydzień podczas spotkań organizowanych w ramach festiwalu Skofot. Start w...
10
Powiązane artykuły