Wystaw swoje zdjęcia w CSW! Nabór startuje 7 stycznia

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Grudzień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu startuje z 8. edycją konkursu “Wystaw się w CSW”, którego laureaci będą mogli pokazać swoje zdjęcia szerszej publiczności na wystawie zbiorowej. Prace można nadsyłać do 2 lutego.

Konkurs „Wystaw się w CSW”, organizowany co roku przez Dział Edukacji, na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń organizowanych przez toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej. Inicjatywa skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób zajmujących się fotografią amatorsko i co roku przyciąga spore zainteresowanie. To w końcu jedna z niewielu polskich inicjatyw, która daje możliwość niezależnym i początkującym twórcom na zaprezentowanie swojej fotografii szerszej publiczności.

“To także inicjatywa, która ma dać uczestnikom możliwość dzielenia się swoją pasją, zachęcić ich do dalszego rozwijania artystycznych zainteresowań oraz stworzyć okazję spotkania się z osobami o podobnych zamiłowaniach.” - komentują organizatorzy.

Na zwycięzcę czeka możliwość zorganizowania własnej wystawy

Tematyka i format prac są dowolne. Jak podkreślają twórcy wydarzenia, co roku aplikujący przysyłają na konkurs zarówno portrety, krajobrazy, jak i zdjęcia reportażowe.

Jak zwykle, spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze grono twórców, którzy będą mogli zaprezentować swoje dokonania na wystawie zbiorowej (inaugurację zaplanowano na 20 marca). Na zdobywcę 1. miejsca czeka z kolei Nagroda Dyrektora, w ramach której laureat będzie miał szansę zorganizować przestrzeniach CSW wystawę indywidualną.

Jak aplikować?

Organizatorzy przyzwyczaili nas już do tego, że aby wziąć udział w konkursie, trzeba się trochę postarać. Zapomnijcie więc o formularzach on-line - Wydrukowane i nieoprawione prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową i wersją cyfrową zdjęć nagraną na płycie CD należy przynieść lub przesłać do recepcji CSW (ul. Wały Generała Władysława Sikorskiego 13, 87-100 Toruń) w terminie od 7 stycznia do 2 lutego 2020 roku.

Komisja konkursowa wybierze zestaw najciekawszych fotografii, które zawisną w przestrzeni CSW.

Wystawa pokonkursowa

Wystawa zbiorowa, na której będzie można zobaczyć zdjęcia osób, które zakwalifikowały się do finału wystartuje 20 marca 2020 roku o godzinie 19:00 i potrwa do 26 kwietnia. Nadesłane zdjęcia będzie można odebrać w terminie 04.05-24.05.2020.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem csw.torun.pl, lub na stronie facebookowej wydarzenia.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Cyfrowe.pl i Canon zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną jest aparat Canon EOS R10 z obiektywem RF-S 18-150 mm. Wszystkie...
81
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Wrocławska galeria Miejsce przy miejscu zaprasza na wystawę „Gdy spojrzysz mi w oczy dwa razy, rozchylę usta lub zacisnę pięści”, na której zobaczymy wyselekcjonowane...
14
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Z początkiem września startuje kolejna, 8. już edycja festiwalu W Ramach Sopotu. Jak zwykle zobaczymy prace przygotowane specjalnie na tę okazję przez rezydentów. W tym roku twórcy zmierzyli się...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)