Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

“Bawmy się, póki się da”. Znikające polskie akweny w obiektywie grupy Fotspot

0

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Grudzień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

“Wczasy” to tylko pozornie kolorowa opowieść o wakacjach nad polskim jeziorem. Jak mówią twórcy, wystawa i projekt są poświęcone problemowi znikającej wody, a wraz z nią także i letniej zabawy. Wernisaż już w sobotę, 4 stycznia.

"Wczasy nad jeziorem. Popularny sposób wypoczynku blisko natury i domu. Plaże coraz szersze, morze plastiku coraz większe, a wody w jeziorach coraz mniej. Lubiane akweny zmieniają się w małe stawy, aż w końcu zupełnie znikną." - mówią twórcy projektu. "Skorzęcin, Powidz czy Zbąszyń w wakacyjnym czasie przypominają nadmorskie kurorty. Plażowicze przyzwyczaili się już do kikutów pomostów metr nad lustrem wody. Wczasy to kolorowa zabawa, więc bawmy się, póki się da…"

Wystawa “Wczasy” jest częścią długoterminowego projektu dokumentalnego „Płaszczyzny wspólne” realizowanego przez fotografów FOTSPOT, budującego portret małych miast i miasteczek Wielkopolski, ich przestrzeni, społeczności, tworzących się relacji i tożsamości lokalnych w obrębie regionu.

fot. Kamil Figas

fot. Anka Gregorczyk

Na ekspozycji zobaczymy prace Kamila Figasa, Anki Gregorczyk, Justyny Sulejewskiej, Łukasza Szamałka i Karola Szymkowiaka.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 4 stycznia 2020 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Centrala, przy pl. Cyryla Ratajskiego 6a w Poznaniu.

Jak zapowiadają organizatorzy, na gości wernisażu czeka koncertowa niespodzianka.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotspot.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
1
0
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)