“Bawmy się, póki się da”. Znikające polskie akweny w obiektywie grupy Fotspot

0
Redakcja Fotopolis
31 Grudzień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

“Wczasy” to tylko pozornie kolorowa opowieść o wakacjach nad polskim jeziorem. Jak mówią twórcy, wystawa i projekt są poświęcone problemowi znikającej wody, a wraz z nią także i letniej zabawy. Wernisaż już w sobotę, 4 stycznia.

"Wczasy nad jeziorem. Popularny sposób wypoczynku blisko natury i domu. Plaże coraz szersze, morze plastiku coraz większe, a wody w jeziorach coraz mniej. Lubiane akweny zmieniają się w małe stawy, aż w końcu zupełnie znikną." - mówią twórcy projektu. "Skorzęcin, Powidz czy Zbąszyń w wakacyjnym czasie przypominają nadmorskie kurorty. Plażowicze przyzwyczaili się już do kikutów pomostów metr nad lustrem wody. Wczasy to kolorowa zabawa, więc bawmy się, póki się da…"

Wystawa “Wczasy” jest częścią długoterminowego projektu dokumentalnego „Płaszczyzny wspólne” realizowanego przez fotografów FOTSPOT, budującego portret małych miast i miasteczek Wielkopolski, ich przestrzeni, społeczności, tworzących się relacji i tożsamości lokalnych w obrębie regionu.

fot. Kamil Figas

fot. Anka Gregorczyk

Na ekspozycji zobaczymy prace Kamila Figasa, Anki Gregorczyk, Justyny Sulejewskiej, Łukasza Szamałka i Karola Szymkowiaka.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 4 stycznia 2020 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Centrala, przy pl. Cyryla Ratajskiego 6a w Poznaniu.

Jak zapowiadają organizatorzy, na gości wernisażu czeka koncertowa niespodzianka.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotspot.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
48
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy wyniki kolejnej odsłony konkursu, organizowanego przez sklep fotograficznego e-oko.pl. Tym razem miał on skłonić uczestników do wyrwania się z codziennego...
31
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)