Uroczyste obchody 40-lecia działalności Łodzi Kaliskiej - wykłady, pokazy filmów i wiele więcej

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Łódź Kaliska już od 40 lat udowadnia, że fotografii nie trzeba traktować śmiertelnie poważnie. Historię grupy i jej twórców będziecie mogli poznać bliżej w dniach 10-11 stycznia 2020 roku, w Leica 6x7 Gallery Warszawa.

“W 2019 roku przypada 40-lecie działalności grupy Łódź Kaliska. Z tej okazji zapraszamy na huczne obchody jubileuszu w 6x7 Leica Gallery Warszawa. Program przygotowywaliśmy długo i uważnie. Nie jest w końcu łatwo zmieścić 40 lat, czyli 14610 dni, w dwudziestu czterech godzinach” - zapowiadają organizatorzy

Wydarzenia związane z obchodami 40-lecia grupy będą odbywać się na przestrzeni przyszłego weekendu, zaczynając od piątku 10 stycznia. Poszczególne punkty programu zostały przygotowane w formie “menu”, które publikujemy w takiej formie, w jakiej przygotowali je twórcy.

fot. Łódź Kaliska, "Grunwald", 1999

I

Aperittifem do sobotniej uczty, będzie oprowadzanie po wystawie "Heroizm niewieści w sztuce niezwykłej artystki, znanej dotychczas jako Jan Kochanowski”, które poprowadzą: Andrzej Świetlik - jeden z filarów Łodzi Kaliskiej, oraz Rafał Łochowski - kurator wystawy i jeden z filarów naszej Galerii. Zapraszamy w piątek 10 stycznia o godzinie 18:30 do Galerii na II piętrze.

II

W sobotę, 11 stycznia, zapraszamy na III piętro Mysiej. Przystawkę podamy o 13:30. Będzie nią wykład kolejnego filara - prof. Marka Janiaka. Szanowny członek Grupy postanowił podjąć wyzwanie i postara się ustanowić rekord Świata, mieszcząc 40 lat historii Łodzi Kaliskiej w 40 minutach! Pana profesora będzie dopingował Andrzej Świetlik.

III

Pierwsze danie główne (celujemy z nim w 15:00) to „Historia Łodzi Kaliskiej opowiedziana przez Muzy”. Działalność Grupy jest nierozerwalnie związana z kobietami, które wraz z nią tworzyły Sztukę. W filmie Anki Leśniak wypowiada się osiem Muz. Trzy z nich udało nam się namówić do zejścia z Parnasu, mamy nadzieję, że uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą, jak pracuje się ze słynną łódzką grupą.

IV

Na drugie danie (około 17:00) proponujemy coś cięższego, czyli wykład megaprawnika, dra Marcina Górskiego, o ochronie wizerunku i innych aspektach prawnych działalności artystycznej. Ale hola, hola! Radzimy zostać, bo jak przystało na krwistego steka (lub potężną porcje seitanu w wersji wegańskiej), będzie nie tylko sycący ale też pyszny. Mecenas Marcin Górski poda kompletnie zbilansowaną wiedzę, łącząc w jedno danie Łódź Kaliską, Muzy i ich wspólne działania.

V

Co w takim razie na deser? Od 18:30 proponujemy ponad godzinną porcję filmów. Szereg trudno dostępnych materiałów archiwalnych z działalności Grupy zostanie zaprezentowany warszawskiej publiczności na sam koniec uczty. Wyboru filmów dokona oczywiście Łódź Kaliska.

fot. Łódź Kaliska, "Janina Kochanowska podczas studiów w Krakowie", z wystawy "Heroizm niewieści..."

Kiedy i gdzie?

Obdchody 40-lecia grupy Łódź Kaliska i związane z nimi wydarzenia odbędą się w dniach 10-11 stycznia 2020 roku, w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3 (3 piętro).

Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Powiązane artykuły