Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW

0

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22 stycznia.

Konkurs „Wystaw się w CSW”, organizowany co roku przez Dział Edukacji, na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej. Inicjatywa skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób zajmujących się fotografią amatorsko i co roku przyciąga spore zainteresowanie. To w końcu jedna z niewielu polskich inicjatyw, która daje możliwość niezależnym i początkującym twórcom na zaprezentowanie swojej fotografii szerszej publiczności.

“To także inicjatywa, która ma dać uczestnikom możliwość dzielenia się swoją pasją, zachęcić ich do dalszego rozwijania artystycznych zainteresowań oraz stworzyć okazję spotkania się z osobami o podobnych zamiłowaniach.” - komentują organizatorzy.

Wybrane prace zawisną na wystawie zbiorowej. Autor najlepszych z nich będzie miał także możliwość zorganizowania własnej ekspozycji

Jak zwykle, tematyka i format prac są dowolne, nie powinniśmy się więc obawiać, że nasza twórczość nie wpasuje się w prezentowany kanon. Nadesłane prace będą miały szanse wziąć udział w wystawie zbiorowej, która według harmonogramu ruszyć ma 19 marca 2021. Ponadto przewidywana jest także Nagroda Dyrektora dla autora najlepszych prac, który otrzyma możliwość zaprezentowania własnej wystawy w przestrzeniach CSW.

Wystaw się w CSW - jak aplikować?

Na początku pozytywna niespodzianka. Jak informują organizatorzy, ze względów epidemii, w tym roku nabór prac będzie odbywał się w całości online, co powinno dodatkowo zachęcić potencjalnych uczestników. Do tej pory wymagane było także nadesłanie prac w formie fizycznej, teraz będą proszeni o to wyłącznie fotografowie zakwalifikowani do kolejnego etapu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wraz z wybranymi zdjęciami przesłać go do 22 stycznia 2021 roku na adres wystawsie@csw.torun.pl. Fotografowie zakwalifikowania do drugiego etapu konkursu, zostaną o tym poinformowani do 8 lutego, natomiast kilkudziesięciu laureatów, którzy wezmą udział w wystawie poznamy 8 marca 2021.

Wystawa konkursowa

Wystawa zbiorowa, na której pokazane zostaną prace zakwalifikowanych uczestników ruszy 19 marca 2021 roku o godz. 19:00 i potrwa do 25 kwietnia. Po 4 maja uczestnicy będą mogli ubiegać się o zwrot nadesłanych prac.

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy i pełny regulamin znajdziecie na stronie csw.torun.pl.

Konkurs skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
"2020 - Inny czas" - konkurs organizowany przez sklep fotograficzny e-oko.pl
"2020 - Inny czas" - konkurs organizowany przez sklep fotograficzny e-oko.pl
Startuje konkurs organizowany przez sklep fotograficzny e-oko.pl. Nagrodą główną jest Fujifilm X-S10 oraz 7-dniowe wypożyczenie Fujifilm GFX 100 z zestawem obiektywów i inne cenne nagrody.
11
0