Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Styczeń 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22 stycznia.

Konkurs „Wystaw się w CSW”, organizowany co roku przez Dział Edukacji, na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej. Inicjatywa skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób zajmujących się fotografią amatorsko i co roku przyciąga spore zainteresowanie. To w końcu jedna z niewielu polskich inicjatyw, która daje możliwość niezależnym i początkującym twórcom na zaprezentowanie swojej fotografii szerszej publiczności.

“To także inicjatywa, która ma dać uczestnikom możliwość dzielenia się swoją pasją, zachęcić ich do dalszego rozwijania artystycznych zainteresowań oraz stworzyć okazję spotkania się z osobami o podobnych zamiłowaniach.” - komentują organizatorzy.

Wybrane prace zawisną na wystawie zbiorowej. Autor najlepszych z nich będzie miał także możliwość zorganizowania własnej ekspozycji

Jak zwykle, tematyka i format prac są dowolne, nie powinniśmy się więc obawiać, że nasza twórczość nie wpasuje się w prezentowany kanon. Nadesłane prace będą miały szanse wziąć udział w wystawie zbiorowej, która według harmonogramu ruszyć ma 19 marca 2021. Ponadto przewidywana jest także Nagroda Dyrektora dla autora najlepszych prac, który otrzyma możliwość zaprezentowania własnej wystawy w przestrzeniach CSW.

Wystaw się w CSW - jak aplikować?

Na początku pozytywna niespodzianka. Jak informują organizatorzy, ze względów epidemii, w tym roku nabór prac będzie odbywał się w całości online, co powinno dodatkowo zachęcić potencjalnych uczestników. Do tej pory wymagane było także nadesłanie prac w formie fizycznej, teraz będą proszeni o to wyłącznie fotografowie zakwalifikowani do kolejnego etapu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wraz z wybranymi zdjęciami przesłać go do 22 stycznia 2021 roku na adres wystawsie@csw.torun.pl. Fotografowie zakwalifikowania do drugiego etapu konkursu, zostaną o tym poinformowani do 8 lutego, natomiast kilkudziesięciu laureatów, którzy wezmą udział w wystawie poznamy 8 marca 2021.

Wystawa konkursowa

Wystawa zbiorowa, na której pokazane zostaną prace zakwalifikowanych uczestników ruszy 19 marca 2021 roku o godz. 19:00 i potrwa do 25 kwietnia. Po 4 maja uczestnicy będą mogli ubiegać się o zwrot nadesłanych prac.

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy i pełny regulamin znajdziecie na stronie csw.torun.pl.

Konkurs skierowany jest wyłącznie do osób pełnoletnich.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wystawę Lucii Mugnolo, która zabiera nas do rodzinnego miasta fotografki. „W poszukiwaniu decydującego momentu” zabiera oglądających na wyprawę...
0
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3