Leica przedłuża osobliwy konkurs z okazji 50-lecia lądowania na księżycu. Do wygrania Leica Q2

Leica przedłuża osobliwy konkurs z okazji 50-lecia lądowania na księżycu. Do wygrania Leica Q2

Z okazji 50-lecia “rzekomego” zdobycia Księżyca Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z Łódzką Szkołą Filmową ruszają z konkursem fotografii kreatywnej, w którym do wygrania jest aparat o wartości 21 tys. zł. Wystarczy jedynie ciekawie zinterpretować temat konkursu.

W ciągu ostatnich pięciu dekad, historia misji Apollo 11, stała się „matką wszystkich teorii spiskowych”. Setki, a nawet tysiące, ludzi i organizacji (także całych narodów) zaprzeczało faktowi lądowania na Księżycu. Dzisiaj historia tej negacji jest dla niektórych bardziej ekscytująca, niż samo lądowanie na Księżycu.

Konkurs fotograficzny z okazji 50-lecia lądowania na Księżycu

fot. Thomas Herbrich, z cyklu „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa”

“Czy orzeł wylądował?” to temat przewodni konkursu 6x7 Award 2019, organizowanego we współpracy z Leicą i Łódzką Szkołą Filmową. Na pytanie należy odpowiedzieć przy pomocy fotografii (maksymalnie 5) lub krótkiego filmu o długości nieprzekraczającej 15 sekund. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a tematyka oraz technika prac jest dowolna.

“Możecie użyć dowolnej techniki, przysłać historie prawdziwe lub zmyślone, stworzyć obrazy rzeczywiste lub zmanipulowane, udowodnić lub zaprzeczyć lądowaniu na Księżycu. Wszystko zależy od Was, liczy się oryginalność i kreatywność! Najważniejsze: chcemy się dobrze bawić i chcemy, żebyście też dobrze się bawili!” - zachęcają organizatorzy.

Do wygrania aparat i udział w wystawie

Leica Q2 - główna nagroda w konkursie

Do finału konkursu międzynarodowej jury wybierze 10 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Leica 6x7 Gallery Warszawa, której inauguracja została przesunięta na 19 września (początkowo ekspozycja miała wystartować dokładnie w 50. rocznicę lądowania na Księżycu, tj. 20 lipca). Oprócz tego twórca najciekawszej pracy otrzyma aparat Leica Q2 o wartości 21 tys. zł.

Jak aplikować?

Zdjęcia i filmy można nadsyłać na konkurs za pośrednictwem formularza online, dostępnego pod adresem 6x7award.com. Konkurs potrwa do 29 sierpnia 2019 roku.

Konkurs towarzyszy wystawie Thomasa Herbricha, pt. „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa”. Więcej na jej temat przeczytacie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4