Leica przedłuża osobliwy konkurs z okazji 50-lecia lądowania na księżycu. Do wygrania Leica Q2

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Z okazji 50-lecia “rzekomego” zdobycia Księżyca Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z Łódzką Szkołą Filmową ruszają z konkursem fotografii kreatywnej, w którym do wygrania jest aparat o wartości 21 tys. zł. Wystarczy jedynie ciekawie zinterpretować temat konkursu.

W ciągu ostatnich pięciu dekad, historia misji Apollo 11, stała się „matką wszystkich teorii spiskowych”. Setki, a nawet tysiące, ludzi i organizacji (także całych narodów) zaprzeczało faktowi lądowania na Księżycu. Dzisiaj historia tej negacji jest dla niektórych bardziej ekscytująca, niż samo lądowanie na Księżycu.

Konkurs fotograficzny z okazji 50-lecia lądowania na Księżycu

fot. Thomas Herbrich, z cyklu „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa”

“Czy orzeł wylądował?” to temat przewodni konkursu 6x7 Award 2019, organizowanego we współpracy z Leicą i Łódzką Szkołą Filmową. Na pytanie należy odpowiedzieć przy pomocy fotografii (maksymalnie 5) lub krótkiego filmu o długości nieprzekraczającej 15 sekund. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a tematyka oraz technika prac jest dowolna.

“Możecie użyć dowolnej techniki, przysłać historie prawdziwe lub zmyślone, stworzyć obrazy rzeczywiste lub zmanipulowane, udowodnić lub zaprzeczyć lądowaniu na Księżycu. Wszystko zależy od Was, liczy się oryginalność i kreatywność! Najważniejsze: chcemy się dobrze bawić i chcemy, żebyście też dobrze się bawili!” - zachęcają organizatorzy.

Do wygrania aparat i udział w wystawie

Leica Q2 - główna nagroda w konkursie

Do finału konkursu międzynarodowej jury wybierze 10 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Leica 6x7 Gallery Warszawa, której inauguracja została przesunięta na 19 września (początkowo ekspozycja miała wystartować dokładnie w 50. rocznicę lądowania na Księżycu, tj. 20 lipca). Oprócz tego twórca najciekawszej pracy otrzyma aparat Leica Q2 o wartości 21 tys. zł.

Jak aplikować?

Zdjęcia i filmy można nadsyłać na konkurs za pośrednictwem formularza online, dostępnego pod adresem 6x7award.com. Konkurs potrwa do 29 sierpnia 2019 roku.

Konkurs towarzyszy wystawie Thomasa Herbricha, pt. „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa”. Więcej na jej temat przeczytacie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
0
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)