Leica przedłuża osobliwy konkurs z okazji 50-lecia lądowania na księżycu. Do wygrania Leica Q2

0
Redakcja Fotopolis
3 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Z okazji 50-lecia “rzekomego” zdobycia Księżyca Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z Łódzką Szkołą Filmową ruszają z konkursem fotografii kreatywnej, w którym do wygrania jest aparat o wartości 21 tys. zł. Wystarczy jedynie ciekawie zinterpretować temat konkursu.

W ciągu ostatnich pięciu dekad, historia misji Apollo 11, stała się „matką wszystkich teorii spiskowych”. Setki, a nawet tysiące, ludzi i organizacji (także całych narodów) zaprzeczało faktowi lądowania na Księżycu. Dzisiaj historia tej negacji jest dla niektórych bardziej ekscytująca, niż samo lądowanie na Księżycu.

Konkurs fotograficzny z okazji 50-lecia lądowania na Księżycu

fot. Thomas Herbrich, z cyklu „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa”

“Czy orzeł wylądował?” to temat przewodni konkursu 6x7 Award 2019, organizowanego we współpracy z Leicą i Łódzką Szkołą Filmową. Na pytanie należy odpowiedzieć przy pomocy fotografii (maksymalnie 5) lub krótkiego filmu o długości nieprzekraczającej 15 sekund. Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a tematyka oraz technika prac jest dowolna.

“Możecie użyć dowolnej techniki, przysłać historie prawdziwe lub zmyślone, stworzyć obrazy rzeczywiste lub zmanipulowane, udowodnić lub zaprzeczyć lądowaniu na Księżycu. Wszystko zależy od Was, liczy się oryginalność i kreatywność! Najważniejsze: chcemy się dobrze bawić i chcemy, żebyście też dobrze się bawili!” - zachęcają organizatorzy.

Do wygrania aparat i udział w wystawie

Leica Q2 - główna nagroda w konkursie

Do finału konkursu międzynarodowej jury wybierze 10 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Leica 6x7 Gallery Warszawa, której inauguracja została przesunięta na 19 września (początkowo ekspozycja miała wystartować dokładnie w 50. rocznicę lądowania na Księżycu, tj. 20 lipca). Oprócz tego twórca najciekawszej pracy otrzyma aparat Leica Q2 o wartości 21 tys. zł.

Jak aplikować?

Zdjęcia i filmy można nadsyłać na konkurs za pośrednictwem formularza online, dostępnego pod adresem 6x7award.com. Konkurs potrwa do 29 sierpnia 2019 roku.

Konkurs towarzyszy wystawie Thomasa Herbricha, pt. „Lądowanie na Księżycu – historia prawdziwa”. Więcej na jej temat przeczytacie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
4
0
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Obiektywy Samyanga to najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo obiektywy z autofokusem do Sony E. Teraz, przy ich zakupie stację dokująca do personalizacji systemu...
0
0
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Podczas trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku, Musiałówna fotografowała polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim gdzie...
25
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)