„Jesteśmy“ to najnowszy projekt Tomka Sikory. Wernisaż już dziś w Warszawie

„Jesteśmy“ to najnowszy projekt Tomka Sikory. Wernisaż już dziś w Warszawie

Fujifilm i galeria Nowy Świat Muzyki zapraszają na wernisaż najnowszej wystawy uznanego fotografa, Tomka Sikory. Autor szykuje dla nas „silny przekaz odnoszący się do współczesnej kultury”. Podczas dzisiejszego wernisażu goście będą mogli testować aparaty producenta.

„Jesteśmy" to cykl barwnych portretów dwóch par: czarnoskórej kobiety i białego mężczyzny oraz czarnoskórego mężczyzny i białej kobiety. Wyjątkowy efekt fotograf uzyskał poprzez łączenie zdjęć z elementami natury. Jak mówi autor, projekt jest silnym przekazem odnoszącym się do współczesnej kultury.

- To projekt fotograficzny w hołdzie ogólnie pojętej równości - mówi Tomek Sikora. - Wszyscy ludzie, pomimo podziałów religijnych i kulturowych, mają takie same potrzeby, marzenia, uczucia. Jednak coraz większa ksenofobia i strach przed obcymi wynikające z niewiedzy i nieznajomości innych kultur rodzi strach, który często przeradza się w agresję.  

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

- Ignorancja, fanatyzm religijny i ideologiczny jest wykorzystywany cynicznie przez różne grupy interesów, z politykami na czele. Obiecują fałszywie obronę przed obcymi i przed rzekomym zagrożeniem rodzimej kultury. - dodaje Sikora. - Chcę pokazać symbiozę ciał różnej barwy w postaci pięknych, harmonijnych, bardzo plastycznych obrazów, które powstały w procesie łączenia fotografii z elementami natury. Bo czymże innym jak częścią natury jest człowiek, o czym coraz bardziej zapominamy.

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się dziś, 5 czerwca 2018 roku, o godzinie 19:00 w galerii Nowy Świat Muzyki, przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie. Zdjęcia będzie można oglądać do 5 lipca. Podczas wernisażu do dyspozycji gości będą aparaty serii Fujifilm X, a także aparat GFX 50s, którym Tomek Sikora wykonał zdjęcia do projektu „Jesteśmy".

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12