„Jesteśmy“ to najnowszy projekt Tomka Sikory. Wernisaż już dziś w Warszawie

„Jesteśmy“ to najnowszy projekt Tomka Sikory. Wernisaż już dziś w Warszawie

Fujifilm i galeria Nowy Świat Muzyki zapraszają na wernisaż najnowszej wystawy uznanego fotografa, Tomka Sikory. Autor szykuje dla nas „silny przekaz odnoszący się do współczesnej kultury”. Podczas dzisiejszego wernisażu goście będą mogli testować aparaty producenta.

„Jesteśmy" to cykl barwnych portretów dwóch par: czarnoskórej kobiety i białego mężczyzny oraz czarnoskórego mężczyzny i białej kobiety. Wyjątkowy efekt fotograf uzyskał poprzez łączenie zdjęć z elementami natury. Jak mówi autor, projekt jest silnym przekazem odnoszącym się do współczesnej kultury.

- To projekt fotograficzny w hołdzie ogólnie pojętej równości - mówi Tomek Sikora. - Wszyscy ludzie, pomimo podziałów religijnych i kulturowych, mają takie same potrzeby, marzenia, uczucia. Jednak coraz większa ksenofobia i strach przed obcymi wynikające z niewiedzy i nieznajomości innych kultur rodzi strach, który często przeradza się w agresję.  

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

- Ignorancja, fanatyzm religijny i ideologiczny jest wykorzystywany cynicznie przez różne grupy interesów, z politykami na czele. Obiecują fałszywie obronę przed obcymi i przed rzekomym zagrożeniem rodzimej kultury. - dodaje Sikora. - Chcę pokazać symbiozę ciał różnej barwy w postaci pięknych, harmonijnych, bardzo plastycznych obrazów, które powstały w procesie łączenia fotografii z elementami natury. Bo czymże innym jak częścią natury jest człowiek, o czym coraz bardziej zapominamy.

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

fot. Tomek Sikora, z projektu „Jesteśmy"

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się dziś, 5 czerwca 2018 roku, o godzinie 19:00 w galerii Nowy Świat Muzyki, przy ul. Nowy Świat 63 w Warszawie. Zdjęcia będzie można oglądać do 5 lipca. Podczas wernisażu do dyspozycji gości będą aparaty serii Fujifilm X, a także aparat GFX 50s, którym Tomek Sikora wykonał zdjęcia do projektu „Jesteśmy".

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6