Nauka fotografii od legendarnej Annie Leibovitz? To możliwe dzięki platformie MasterClass

Autor: Michał Chrzanowski

21 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcesz uczyć się od jednego z najlepszych fotografów na świecie i to w zaciszu własnego domu? Ceniona portrecistka Annie Leibovitz rozpoczęła swoje pierwsze zajęcia online w ramach platformy edukacyjnej MasterClass.

MasterClass to globalny serwis, w którym znaleźć można masę internetowych kursów. Jednak najnowsze zajęcia to prawdziwa gratka dla fotografów, którzy chcą zaczerpnąć warsztatu od najlepszych w swoim fachu. W ramach platformy edukacyjnej MasterClass lekcje poprowadzi legendarna Annie Leibovitz. Warsztaty te są o tyle wyjątkowe, że będą to pierwsze internetowe zajęcia, jakie poprowadzi ta uznana portrecistka. Uczestnicy nauczą się między innymi jej procesu pracy ze światłem, tworzenia koncepcji i znajdowania swojego własnego punktu widzenia jako artysta.

- Poprzez studium przypadku oraz relacje z sesji zdjęciowej wykonywanej przez Annie, poznasz jej techniki fotograficzne i zainspirujesz się do spróbowania nowych sposobów podejścia do swojego rzemiosła - czytamy na stronie Masterclass.

Annie Leibovitz MasterClass to 14 wyjątkowych lekcji

Pierwsze zajęcia MasterClass przybliżą uczestnikom sylwetkę Leibovitz i jej ponad 40-letni dorobek. W trakcie swojej kariery stała się jedną z najbardziej znanych fotografek na świecie, a jej prace pojawiły się w wielu znaczących publikacjach, w tym w Rolling Stone and Vanity. Cały kurs został podzielony na 14 lekcji, podczas których poruszone zostaną tematy takiej jak: praca ze światłem, fotografia portretowa, czy chociażby tworzenie koncepcji i opracowanie tematu projektu. Poza tym uczestnicy otrzymają również zeszyty ćwiczeń do pobrania z podsumowaniem poszczególnej lekcji oraz zadaniami do wykonania. Co więcej, Leibovitz weźmie także udział w specjalnej sesji Q&A, w której odpowie na wybrane pytania studentów.

Są to pierwsze internetowe zajęcia prowadzone przez Annie Leibovitz. Koszt udziału wynosi 90 dolarów (płatne jednorazowo). Jednak za roczny abonament wynoszący 180 dolarów można uzyskać dostęp do całej platformy MasterClass, w której znajdziecie wiele kursów online prowadzonych przez największe osobistości z różnych dziedzin - nie tylko fotografii.

Więcej informacji o lekcjach MasterClass z Annie Leibovitz znajdziecie na stronie www.masterclass.com/annie-leibovitz.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Marka TetherTools i prowadzący Yaneck Wasio zapraszają na cykl webinarów poświęconych tetheringowi. To niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz dowiedzieć się,...
1
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
8
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5