Nauka fotografii od legendarnej Annie Leibovitz? To możliwe dzięki platformie MasterClass

Autor: Michał Chrzanowski

21 Grudzień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcesz uczyć się od jednego z najlepszych fotografów na świecie i to w zaciszu własnego domu? Ceniona portrecistka Annie Leibovitz rozpoczęła swoje pierwsze zajęcia online w ramach platformy edukacyjnej MasterClass.

MasterClass to globalny serwis, w którym znaleźć można masę internetowych kursów. Jednak najnowsze zajęcia to prawdziwa gratka dla fotografów, którzy chcą zaczerpnąć warsztatu od najlepszych w swoim fachu. W ramach platformy edukacyjnej MasterClass lekcje poprowadzi legendarna Annie Leibovitz. Warsztaty te są o tyle wyjątkowe, że będą to pierwsze internetowe zajęcia, jakie poprowadzi ta uznana portrecistka. Uczestnicy nauczą się między innymi jej procesu pracy ze światłem, tworzenia koncepcji i znajdowania swojego własnego punktu widzenia jako artysta.

- Poprzez studium przypadku oraz relacje z sesji zdjęciowej wykonywanej przez Annie, poznasz jej techniki fotograficzne i zainspirujesz się do spróbowania nowych sposobów podejścia do swojego rzemiosła - czytamy na stronie Masterclass.

Annie Leibovitz MasterClass to 14 wyjątkowych lekcji

Pierwsze zajęcia MasterClass przybliżą uczestnikom sylwetkę Leibovitz i jej ponad 40-letni dorobek. W trakcie swojej kariery stała się jedną z najbardziej znanych fotografek na świecie, a jej prace pojawiły się w wielu znaczących publikacjach, w tym w Rolling Stone and Vanity. Cały kurs został podzielony na 14 lekcji, podczas których poruszone zostaną tematy takiej jak: praca ze światłem, fotografia portretowa, czy chociażby tworzenie koncepcji i opracowanie tematu projektu. Poza tym uczestnicy otrzymają również zeszyty ćwiczeń do pobrania z podsumowaniem poszczególnej lekcji oraz zadaniami do wykonania. Co więcej, Leibovitz weźmie także udział w specjalnej sesji Q&A, w której odpowie na wybrane pytania studentów.

Są to pierwsze internetowe zajęcia prowadzone przez Annie Leibovitz. Koszt udziału wynosi 90 dolarów (płatne jednorazowo). Jednak za roczny abonament wynoszący 180 dolarów można uzyskać dostęp do całej platformy MasterClass, w której znajdziecie wiele kursów online prowadzonych przez największe osobistości z różnych dziedzin - nie tylko fotografii.

Więcej informacji o lekcjach MasterClass z Annie Leibovitz znajdziecie na stronie www.masterclass.com/annie-leibovitz.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
0
Wystawa "Hotel" Krzysztofa Gołucha do obejrzenia w Starej Galerii ZPAF
Wystawa "Hotel" Krzysztofa Gołucha do obejrzenia w Starej Galerii ZPAF
By przyciągnąć naszą uwagę do świata niepełnosprawności, autor posługuje się czytelną kompozycją i wyrazistym kolorem, które nieodparcie kojarzą się z malarstwem Edwarda Hoppera.
9
Znamy wyniki Grand Press Photo 2023: Wojciech Grzędziński ponownie Fotografem Roku!
Znamy wyniki Grand Press Photo 2023: Wojciech Grzędziński ponownie Fotografem Roku!
Wojciech Grzędziński jest autorem Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2023. Nagrodzona fotografia przedstawia ukraińskich ratowników uwalniających spod gruzów ofiarę ostrzału. Grzędziński tytuł...
6