Kolejna błyskawiczna aukcja Magnum Photos. Ikoniczne zdjęcia do kupienia za 100 dolarów

1
Maciej Luśtyk
6 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Magnum Photos rusza z kolejną aukcją, dzięki której za stosunkowo niewielkie pieniądze możecie stać się posiadaczami podpisanych odbitek najbardziej znanych fotoreporterów na świecie. Macie jednak czas tylko do piątku.

Trwająca właśnie akcja Magnum Photos to już któraś z kolei odsłona błyskawicznych, trwających raptem kilka dni aukcji, na których można zakupić kolekcjonerskie odbitki najbardziej znanych fotografów agencji.

Wydruki są małe (rozmiar arkusza to 15,24 x 15,24 cm, a samo zdjęcie jest jeszcze mniejsze), ale mają wartość kolekcjonerską. Każdy z nich otrzymujemy bowiem z odręcznym podpisem fotografa, lub pieczątka agencji (jeśli autor nie żyje). Dodatkowo oferowane są w całkiem przystępnej - biorąc pod uwagę popularność niektórych ujęć - cenie 100 dolarów. Za kolejne 100 dolarów wydruk możemy otrzymać w eleganckiej ramce.

fot. Robert Capa

fot. Eve Arnold

fot. Elliot Erwitt

fot. Martin Parr

Aukcja odbywa się pod hasłem “Closer”, będącym wariacją na temat słynnych sentencji Roberta Capy, mówiącej o tym, że jeżeli nasze zdjęcia nie są wystarczająco dobre, prawdopodobnie nie byliśmy wystarczająco blisko. Oprócz słynnego zdjęcia z plaży Omaha, w kolekcji znajdziemy między innymi ikoniczne zdjęcie Stuarta Franklina, a także sporo portretów i ujęć reportażowych wykonanych przez takich twórców jak Elliot Erwitt, Steve McCurry, Alex Webb, Eve Arnold, David Alan Harvey, Bruce Gilden, Peter Marlow, David Seymour czy Martin Parr. Słowem śmietanka agencji fotografów agencji.

W ofercie znajduje się także zestaw wszystkich 78 odbitek, choć tu już trudno mówić o atrakcyjnej cenie - taka przyjemność będzie nas kosztować 5,500 dolarów.

Zainteresowanym kupnem odbitek radzimy się spieszyć. Aukcja potrwa jeszcze tylko do 9 czerwca, do godziny 24:00 czasu polskiego.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shop.magnumphotos.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Komora oka - archiwum Marka Piaseckiego okiem Tomasza Szerszenia
Archiwum jest miejscem rozmaitych sekretów. Czy nie jest nim również fotograficzna ciemnia albo pracownia fotografa? Było tak z pewnością w przypadku Marka...
6
0
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja Jaroszewicza w Ney Gallery & Prints
Wyrzucony z filmówki, dziś jeden z najważniejszych polskich operatorów. Zdjęcia Andrzeja...
Autor zdjęć do ponad 50 filmów. Ma na swoim koncie liczne produkcje fabularne, a także dokumentalne, seriale, widowiska telewizyjne i prezentacje multimedialne. Całe...
15
0
Jak tworzyć fotografie, które maja znaczenie? Sputnik nadlatuje nad Warszawę z trzema wystawami
Jak tworzyć fotografie, które maja znaczenie? Sputnik nadlatuje nad Warszawę z trzema wystawami
“Polska - stan badań” - najnowszy projekt kolektywu Sputnik Photos rozgrywa się na przecięciu pytań o Polskę i kondycję współczesnej fotografii. Wystawy sześciu...
10
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)