Kolejna błyskawiczna aukcja Magnum Photos. Ikoniczne zdjęcia do kupienia za 100 dolarów

1
Maciej Luśtyk
6 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Magnum Photos rusza z kolejną aukcją, dzięki której za stosunkowo niewielkie pieniądze możecie stać się posiadaczami podpisanych odbitek najbardziej znanych fotoreporterów na świecie. Macie jednak czas tylko do piątku.

Trwająca właśnie akcja Magnum Photos to już któraś z kolei odsłona błyskawicznych, trwających raptem kilka dni aukcji, na których można zakupić kolekcjonerskie odbitki najbardziej znanych fotografów agencji.

Wydruki są małe (rozmiar arkusza to 15,24 x 15,24 cm, a samo zdjęcie jest jeszcze mniejsze), ale mają wartość kolekcjonerską. Każdy z nich otrzymujemy bowiem z odręcznym podpisem fotografa, lub pieczątka agencji (jeśli autor nie żyje). Dodatkowo oferowane są w całkiem przystępnej - biorąc pod uwagę popularność niektórych ujęć - cenie 100 dolarów. Za kolejne 100 dolarów wydruk możemy otrzymać w eleganckiej ramce.

fot. Robert Capa

fot. Eve Arnold

fot. Elliot Erwitt

fot. Martin Parr

Aukcja odbywa się pod hasłem “Closer”, będącym wariacją na temat słynnych sentencji Roberta Capy, mówiącej o tym, że jeżeli nasze zdjęcia nie są wystarczająco dobre, prawdopodobnie nie byliśmy wystarczająco blisko. Oprócz słynnego zdjęcia z plaży Omaha, w kolekcji znajdziemy między innymi ikoniczne zdjęcie Stuarta Franklina, a także sporo portretów i ujęć reportażowych wykonanych przez takich twórców jak Elliot Erwitt, Steve McCurry, Alex Webb, Eve Arnold, David Alan Harvey, Bruce Gilden, Peter Marlow, David Seymour czy Martin Parr. Słowem śmietanka agencji fotografów agencji.

W ofercie znajduje się także zestaw wszystkich 78 odbitek, choć tu już trudno mówić o atrakcyjnej cenie - taka przyjemność będzie nas kosztować 5,500 dolarów.

Zainteresowanym kupnem odbitek radzimy się spieszyć. Aukcja potrwa jeszcze tylko do 9 czerwca, do godziny 24:00 czasu polskiego.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shop.magnumphotos.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Bezpłatne warsztaty technik archaicznych w ramach 2. Dni Fotografii Alternatywnej
Okręg Warszawski ZPAF zaprasza na cykl pięciu nieodpłatnych warsztatów “Wokół Portretu” organizowanych w ramach drugiej edycji Dni Fotografii Alternatywnej.
30
0
Twój fotoreportaż w National Geographic - weź udział w konkursie z okazji XX-lecia polskiej edycji magazynu
Twój fotoreportaż w National Geographic - weź udział w konkursie z okazji XX-lecia polskiej edycji...
Weź udział w wyjątkowym konkursie zorganizowanym z okazji XX-lecia National Geographic Polska. Najlepszy fotoreportaż zostanie opublikowany w październikowym wydaniu...
8
0
Spójrz na rzeczywistość z innej perspektywy. TIFF Festival 2019 rusza już 4 września
Spójrz na rzeczywistość z innej perspektywy. TIFF Festival 2019 rusza już 4 września
9. edycja wrocławskiego TIFF Festival zachęca do spojrzenia na nasze otoczenie przez pryzmat innych światów. Zobaczcie, czego się spodziewać.
15
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)