Kolejna błyskawiczna aukcja Magnum Photos. Ikoniczne zdjęcia do kupienia za 100 dolarów

Autor: Maciej Luśtyk

6 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Magnum Photos rusza z kolejną aukcją, dzięki której za stosunkowo niewielkie pieniądze możecie stać się posiadaczami podpisanych odbitek najbardziej znanych fotoreporterów na świecie. Macie jednak czas tylko do piątku.

Trwająca właśnie akcja Magnum Photos to już któraś z kolei odsłona błyskawicznych, trwających raptem kilka dni aukcji, na których można zakupić kolekcjonerskie odbitki najbardziej znanych fotografów agencji.

Wydruki są małe (rozmiar arkusza to 15,24 x 15,24 cm, a samo zdjęcie jest jeszcze mniejsze), ale mają wartość kolekcjonerską. Każdy z nich otrzymujemy bowiem z odręcznym podpisem fotografa, lub pieczątka agencji (jeśli autor nie żyje). Dodatkowo oferowane są w całkiem przystępnej - biorąc pod uwagę popularność niektórych ujęć - cenie 100 dolarów. Za kolejne 100 dolarów wydruk możemy otrzymać w eleganckiej ramce.

fot. Robert Capa

fot. Eve Arnold

fot. Elliot Erwitt

fot. Martin Parr

Aukcja odbywa się pod hasłem “Closer”, będącym wariacją na temat słynnych sentencji Roberta Capy, mówiącej o tym, że jeżeli nasze zdjęcia nie są wystarczająco dobre, prawdopodobnie nie byliśmy wystarczająco blisko. Oprócz słynnego zdjęcia z plaży Omaha, w kolekcji znajdziemy między innymi ikoniczne zdjęcie Stuarta Franklina, a także sporo portretów i ujęć reportażowych wykonanych przez takich twórców jak Elliot Erwitt, Steve McCurry, Alex Webb, Eve Arnold, David Alan Harvey, Bruce Gilden, Peter Marlow, David Seymour czy Martin Parr. Słowem śmietanka agencji fotografów agencji.

W ofercie znajduje się także zestaw wszystkich 78 odbitek, choć tu już trudno mówić o atrakcyjnej cenie - taka przyjemność będzie nas kosztować 5,500 dolarów.

Zainteresowanym kupnem odbitek radzimy się spieszyć. Aukcja potrwa jeszcze tylko do 9 czerwca, do godziny 24:00 czasu polskiego.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shop.magnumphotos.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
6
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel. Start 17 czerwca o 18:00.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)