Limitowana edycja „Magnum Contact Sheets” z podpisami fotografów

Autor: Maciej Luśtyk

18 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Magnum Contact Sheets to jedna z ciekawszych fotograficznych publikacji ostatnich lat. Teraz możecie ją kupić w limitowanej edycji z podpisami fotografów agencji.

Dla każdego fana fotografii stykówki są czymś wyjątkowym. Szczególnie jeśli rezultatem pracy fotografa są kadry, które na stałe zapisały się w zbiorowej świadomości odbiorców. Stykówki w jedyny w swoim rodzaju sposób opowiadają o tym jak rodziło się dane zdjęcie. Zestawienie ze sobą wszystkich ujęć składających się na powstanie tego jednego, właściwego kadru oferuje też unikalne spojrzenie na metodologię pracy fotografów odpowiedzialnych za jego uchwycenie.

Album „Magnum Contact Sheets” to setki stykówek najbardziej znanych fotografów legendarnej agencji Magnum. Wszystkie zostały ułożone chronologicznie, od pierwszych znanych zdjęć twórców agencji, po jej dzisiejszych przedstawicieli. To także cenne komentarze autorskie, dotyczące powstawania danego zdjęcia i stykówki z nim związanej. Dla fanów fotografii reportażowej i dokumentalnej pozycja obowiązkowa.

Teraz tę wyjątkową publikację możemy zakupić za pośrednictwem sklepu agencji Magnum w limitowanej wersji specjalnej, z podpisami fotografów. Jeszcze wczoraj w cenie $220 dostępne było drugie, nieco uszczuplone wydanie, podpisane przez 12 twórców. Cena najwyraźniej okazała się bardzo atrakcyjna, gdyż album wyprzedał się na pniu.

Ale być może dużo bardziej atrakcyjną dla kolekcjonerów okaże się ciągle dostępna, limitowana edycja pierwszego, oryginalnego wydania, zawierająca podpisy aż 35 fotografów agencji. Ta będzie nas już jednak kosztować $1125. Może o albumie warto pomyśleć jak o inwestycji?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
In Praise of Shadow - fotograficzna kraina cienia w książce Tomasza Kaweckiego
In Praise of Shadow - fotograficzna kraina cienia w książce Tomasza Kaweckiego
W swojej najnowszej książce Tomasz Kawecki schodzi do krainy cienia, by odkryć resztki pierwotnego świata, który nie został jeszcze zdominowany przez człowieka. Tytułowy projekt będzie...
7
Wystartowała 5. edycja BUP Book Award - wygraj publikację własnej książki fotograficznej
Wystartowała 5. edycja BUP Book Award - wygraj publikację własnej książki fotograficznej
Nie musisz mieć makiety ani nawet dokończonego projektu. Liczy się tylko to, co chcesz pokazać. Zgłoszenia do tegorocznej edycji BUP Book Award możecie nadsyłać do 12 maja. Zwycięzca...
26
Bezkoniec - pierwsza publikacja uczestników Szkoły Dokumentu Pix.House
Bezkoniec - pierwsza publikacja uczestników Szkoły Dokumentu Pix.House
Pix.House inauguruje sezon 2024 premierą książki „Bezkoniec”. Razem z towarzyszącą jej wystawą stanowi podsumowanie kilkuletniej pracy słuchaczy, którzy pracowali nad realizacją...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)