Limitowana edycja „Magnum Contact Sheets” z podpisami fotografów

0
Maciej Luśtyk
18 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Magnum Contact Sheets to jedna z ciekawszych fotograficznych publikacji ostatnich lat. Teraz możecie ją kupić w limitowanej edycji z podpisami fotografów agencji.

Dla każdego fana fotografii stykówki są czymś wyjątkowym. Szczególnie jeśli rezultatem pracy fotografa są kadry, które na stałe zapisały się w zbiorowej świadomości odbiorców. Stykówki w jedyny w swoim rodzaju sposób opowiadają o tym jak rodziło się dane zdjęcie. Zestawienie ze sobą wszystkich ujęć składających się na powstanie tego jednego, właściwego kadru oferuje też unikalne spojrzenie na metodologię pracy fotografów odpowiedzialnych za jego uchwycenie.

Album „Magnum Contact Sheets” to setki stykówek najbardziej znanych fotografów legendarnej agencji Magnum. Wszystkie zostały ułożone chronologicznie, od pierwszych znanych zdjęć twórców agencji, po jej dzisiejszych przedstawicieli. To także cenne komentarze autorskie, dotyczące powstawania danego zdjęcia i stykówki z nim związanej. Dla fanów fotografii reportażowej i dokumentalnej pozycja obowiązkowa.

Teraz tę wyjątkową publikację możemy zakupić za pośrednictwem sklepu agencji Magnum w limitowanej wersji specjalnej, z podpisami fotografów. Jeszcze wczoraj w cenie $220 dostępne było drugie, nieco uszczuplone wydanie, podpisane przez 12 twórców. Cena najwyraźniej okazała się bardzo atrakcyjna, gdyż album wyprzedał się na pniu.

Ale być może dużo bardziej atrakcyjną dla kolekcjonerów okaże się ciągle dostępna, limitowana edycja pierwszego, oryginalnego wydania, zawierająca podpisy aż 35 fotografów agencji. Ta będzie nas już jednak kosztować $1125. Może o albumie warto pomyśleć jak o inwestycji?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
ZAPOWIEDŹ: Henri Cartier-Bresson: China 1948-1949, 1958
ZAPOWIEDŹ: Henri Cartier-Bresson: China 1948-1949, 1958
Na początku listopada na rynek trafi nowy album Henriego Cartiera-Bressona. Cofniemy się o 70 lat i zobaczymy, jak twórca pojęcia decydującego momentu dokumentował decydujące momenty w nowożytnej...
2
0
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
Brazylijska gorączka złota w Serra Pelada to dziś niemal legenda. Po raz pierwszy w jednym albumie zobaczymy wszystkie zdjęcia, jakie udało się wtedy zrobić Sebastiao...
25
0
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu DCP, a w nim m.in: 10 przykazań fotografii i podpowiedzi, jak je łamać, historia fotografii z podroży na...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)