Limitowana edycja „Magnum Contact Sheets” z podpisami fotografów

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Magnum Contact Sheets to jedna z ciekawszych fotograficznych publikacji ostatnich lat. Teraz możecie ją kupić w limitowanej edycji z podpisami fotografów agencji.

Dla każdego fana fotografii stykówki są czymś wyjątkowym. Szczególnie jeśli rezultatem pracy fotografa są kadry, które na stałe zapisały się w zbiorowej świadomości odbiorców. Stykówki w jedyny w swoim rodzaju sposób opowiadają o tym jak rodziło się dane zdjęcie. Zestawienie ze sobą wszystkich ujęć składających się na powstanie tego jednego, właściwego kadru oferuje też unikalne spojrzenie na metodologię pracy fotografów odpowiedzialnych za jego uchwycenie.

Album „Magnum Contact Sheets” to setki stykówek najbardziej znanych fotografów legendarnej agencji Magnum. Wszystkie zostały ułożone chronologicznie, od pierwszych znanych zdjęć twórców agencji, po jej dzisiejszych przedstawicieli. To także cenne komentarze autorskie, dotyczące powstawania danego zdjęcia i stykówki z nim związanej. Dla fanów fotografii reportażowej i dokumentalnej pozycja obowiązkowa.

Teraz tę wyjątkową publikację możemy zakupić za pośrednictwem sklepu agencji Magnum w limitowanej wersji specjalnej, z podpisami fotografów. Jeszcze wczoraj w cenie $220 dostępne było drugie, nieco uszczuplone wydanie, podpisane przez 12 twórców. Cena najwyraźniej okazała się bardzo atrakcyjna, gdyż album wyprzedał się na pniu.

Ale być może dużo bardziej atrakcyjną dla kolekcjonerów okaże się ciągle dostępna, limitowana edycja pierwszego, oryginalnego wydania, zawierająca podpisy aż 35 fotografów agencji. Ta będzie nas już jednak kosztować $1125. Może o albumie warto pomyśleć jak o inwestycji?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Bartek Warzecha, „Przedstawienia” - gdzie kończy i zaczyna się teatr?
Bartek Warzecha, „Przedstawienia” - gdzie kończy i zaczyna się teatr?
Nowa książka fotograficzna Bartka Warzechy to wyjątkowa opowieść o świecie zbudowanym na wzór teatru i z teatralnej materii.
0
0
 Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Letni numer magazynu Digital Camera Polska ma aż 160 stron. Obok fotograficznych porad i inspiracji na wakacje, nie zabrakło w nim poważnych dyskusji.
0
0
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu transformacji oczami kobiet
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu...
Dom Spotkań z Historią zapowiada premierę wyjątkowej książki Moniki Szewczyk-Wittek, odsłaniające kulisy pracy polskich fotografek z okresu PRL-u.
193
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)