Limitowana edycja „Magnum Contact Sheets” z podpisami fotografów

0
Maciej Luśtyk
18 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Magnum Contact Sheets to jedna z ciekawszych fotograficznych publikacji ostatnich lat. Teraz możecie ją kupić w limitowanej edycji z podpisami fotografów agencji.

Dla każdego fana fotografii stykówki są czymś wyjątkowym. Szczególnie jeśli rezultatem pracy fotografa są kadry, które na stałe zapisały się w zbiorowej świadomości odbiorców. Stykówki w jedyny w swoim rodzaju sposób opowiadają o tym jak rodziło się dane zdjęcie. Zestawienie ze sobą wszystkich ujęć składających się na powstanie tego jednego, właściwego kadru oferuje też unikalne spojrzenie na metodologię pracy fotografów odpowiedzialnych za jego uchwycenie.

Album „Magnum Contact Sheets” to setki stykówek najbardziej znanych fotografów legendarnej agencji Magnum. Wszystkie zostały ułożone chronologicznie, od pierwszych znanych zdjęć twórców agencji, po jej dzisiejszych przedstawicieli. To także cenne komentarze autorskie, dotyczące powstawania danego zdjęcia i stykówki z nim związanej. Dla fanów fotografii reportażowej i dokumentalnej pozycja obowiązkowa.

Teraz tę wyjątkową publikację możemy zakupić za pośrednictwem sklepu agencji Magnum w limitowanej wersji specjalnej, z podpisami fotografów. Jeszcze wczoraj w cenie $220 dostępne było drugie, nieco uszczuplone wydanie, podpisane przez 12 twórców. Cena najwyraźniej okazała się bardzo atrakcyjna, gdyż album wyprzedał się na pniu.

Ale być może dużo bardziej atrakcyjną dla kolekcjonerów okaże się ciągle dostępna, limitowana edycja pierwszego, oryginalnego wydania, zawierająca podpisy aż 35 fotografów agencji. Ta będzie nas już jednak kosztować $1125. Może o albumie warto pomyśleć jak o inwestycji?

Więcej informacji znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
22 pomysły na lepsze zdjęcia w 2020 roku. Styczniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży
22 pomysły na lepsze zdjęcia w 2020 roku. Styczniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży
Na sklepowe półki trafia właśnie najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in.: inspiracje i porady na temat rozwijania fotograficznych umiejętności....
1
0
Jaka naprawdę jest Warszawa? Projekt „Puls” to próba zbadania współczesnej tożsamości stolicy
Jaka naprawdę jest Warszawa? Projekt „Puls” to próba zbadania współczesnej tożsamości stolicy
Znani fotografowie, artyści, działacze i pisarze - 12 twórców przez ostatni rok skupiało się na badaniu pulsu Warszawy. Rezultatem są dwie książki, archiwum...
4
0
Zima to doskonały czas na fotografię czarno-białą. Poznaj ją z najnowszym wydaniem Digital Camera Polska
Zima to doskonały czas na fotografię czarno-białą. Poznaj ją z najnowszym wydaniem Digital Camera...
Zimą nie ma co fotografować? Monochrom zmieni wasze zdanie. W najnowszym numerze DCP podpowiadamy co i jak fotografować w czerni i bieli. Oprócz tego jak zawsze...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)