Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Stykówki Magnum

0

Autor: Marcin Grabowiecki

3 Sierpień 2011
Artykuł na: minutę
Pewnie nie raz zastanawialiście się, ile klatek naświetlił fotograf, zanim zrobił udane zdjęcie. Dziś nie musimy się już domyślać, tylko możemy to sprawdzić. Agencja Magnum stworzyła album, w którym można zobaczyć "stykówki" takich fotografów, jak: Trent Parke, Mark Power, Martin Parr czy Alec Soth. Publikacja "Magnum Contact Sheets" ukazała się nakładem wydawnictwa "Thames & Hudson".

Książka "Magnum Contact Sheets" zawiera "stykówki" fotografów prestiżowej agencji Magnum. Odsłaniają one fragment procesu rodzenia się fotografii, które często przechodziły do historii. Publikacja przybliża nam także metody edycji. Czy zdjęcie jest efektem przemyślanej koncepcji, czy raczej przypadku - na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w książce wydanej przez Thames & Hudson. Swoje "stykówki" ujawniają m.in: Henri Cartier-Bresson, Cornell Capa, Elliott Erwitt, Jonas Bendiksen, Trent Parke, Alessandra Sanguinetti, Alec Soth, Mark Power, Martin Parr i Raymond Depardon. Materiał opracowała Kristen Lubben, kuratorka nowojorskiego International Center of Photography.

Publikacja zawiera 435 ilustracji i kosztuje 95 funtów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły