Ponad 60 stron porad najlepszych fotografów Magnum do pobrania za darmo

0
Maciej Luśtyk
30 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Rzadko kiedy mamy do czynienia z taką gratką. Z okazji 70-lecia istnienia, agencja Magnum wraz z serwisem Lensculture udostępnia inspirującą publikację zawierającą jedne z najlepszych fotograficznych porad, jakie kiedykolwiek mogliście uzyskać.

Dobre rady mają sens i siłę oddziaływania tylko wtedy gdy płyną ze strony autorytetów. Tych na szczęście w agencji Magnum nie brakuje. Jej historia to 70 lat doskonałego reportażu i ponad 90 nazwisk, z których większość na stałe zapisała się w zbiorowej świadomości fotografów. Teraz, dzięki publikacji „Wear Good Shoes: Advice from Magnum Phorographers”, wydanej we współpracy z serwisem Lensculture, mamy szansę wejrzeć w geniusz fotografów zrzeszonych w agencji.

Poradnik to ponad 60 stron inspirujących porad podzielona na 5 rozdziałów odnoszących się do tematów nauczania, wizji, pasji, spójności i ryzyka. Wszystko to okraszone świetnymi zdjęciami fotografów.

"W tym roku, celebrując 70 lat wkładu w fotografię i historię świata, agencja Magnum wystartuje ze specjalnym programem koncentrującym się wokół trzech tematów: społeczności, historii i rozmów z serii Magnum Photos Now. Razem z serwisem Lensculture oferujemy ten darmowy przewodnik po świecie fotografii, przygotowany właśnie dla społeczności wschodzących fotografów." - czytamy we wstępie.

Publikacja dostępna jest do pobrania za darmo w formacie PDF pod adresem lensculture.com. Jedyne co musimy zrobić, to podać swój adres e-mail i zgodzić się na otrzymywanie wiadomości od Lensculture i Magnum. Nie jest to jednak zbyt wysoka cena jak za to, co otrzymujemy w zamian.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
22 pomysły na lepsze zdjęcia w 2020 roku. Styczniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży
22 pomysły na lepsze zdjęcia w 2020 roku. Styczniowy numer Digital Camera Polska już w sprzedaży
Na sklepowe półki trafia właśnie najnowsze wydanie magazynu Digital Camera Polska, a w nim m.in.: inspiracje i porady na temat rozwijania fotograficznych umiejętności....
1
0
Jaka naprawdę jest Warszawa? Projekt „Puls” to próba zbadania współczesnej tożsamości stolicy
Jaka naprawdę jest Warszawa? Projekt „Puls” to próba zbadania współczesnej tożsamości stolicy
Znani fotografowie, artyści, działacze i pisarze - 12 twórców przez ostatni rok skupiało się na badaniu pulsu Warszawy. Rezultatem są dwie książki, archiwum...
4
0
Zima to doskonały czas na fotografię czarno-białą. Poznaj ją z najnowszym wydaniem Digital Camera Polska
Zima to doskonały czas na fotografię czarno-białą. Poznaj ją z najnowszym wydaniem Digital Camera...
Zimą nie ma co fotografować? Monochrom zmieni wasze zdanie. W najnowszym numerze DCP podpowiadamy co i jak fotografować w czerni i bieli. Oprócz tego jak zawsze...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)