Ponad 60 stron porad najlepszych fotografów Magnum do pobrania za darmo

0
Maciej Luśtyk
30 Marzec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Rzadko kiedy mamy do czynienia z taką gratką. Z okazji 70-lecia istnienia, agencja Magnum wraz z serwisem Lensculture udostępnia inspirującą publikację zawierającą jedne z najlepszych fotograficznych porad, jakie kiedykolwiek mogliście uzyskać.

Dobre rady mają sens i siłę oddziaływania tylko wtedy gdy płyną ze strony autorytetów. Tych na szczęście w agencji Magnum nie brakuje. Jej historia to 70 lat doskonałego reportażu i ponad 90 nazwisk, z których większość na stałe zapisała się w zbiorowej świadomości fotografów. Teraz, dzięki publikacji „Wear Good Shoes: Advice from Magnum Phorographers”, wydanej we współpracy z serwisem Lensculture, mamy szansę wejrzeć w geniusz fotografów zrzeszonych w agencji.

Poradnik to ponad 60 stron inspirujących porad podzielona na 5 rozdziałów odnoszących się do tematów nauczania, wizji, pasji, spójności i ryzyka. Wszystko to okraszone świetnymi zdjęciami fotografów.

"W tym roku, celebrując 70 lat wkładu w fotografię i historię świata, agencja Magnum wystartuje ze specjalnym programem koncentrującym się wokół trzech tematów: społeczności, historii i rozmów z serii Magnum Photos Now. Razem z serwisem Lensculture oferujemy ten darmowy przewodnik po świecie fotografii, przygotowany właśnie dla społeczności wschodzących fotografów." - czytamy we wstępie.

Publikacja dostępna jest do pobrania za darmo w formacie PDF pod adresem lensculture.com. Jedyne co musimy zrobić, to podać swój adres e-mail i zgodzić się na otrzymywanie wiadomości od Lensculture i Magnum. Nie jest to jednak zbyt wysoka cena jak za to, co otrzymujemy w zamian.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
„Gold”, czyli gorączka złota oczami Sebastiao Salgado. Premiera już 20 września
Brazylijska gorączka złota w Serra Pelada to dziś niemal legenda. Po raz pierwszy w jednym albumie zobaczymy wszystkie zdjęcia, jakie udało się wtedy zrobić Sebastiao...
25
0
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Łam zasady z nowym numerem Digital Camera Polska
Na sklepowe półki trafiło właśnie najnowsze wydanie magazynu DCP, a w nim m.in: 10 przykazań fotografii i podpowiedzi, jak je łamać, historia fotografii z podroży na...
0
0
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Reedycja kultowego albumu Helmuta Newtona. „Sumo” to ponad 6 kg świetnych zdjęć
Legendarne "Sumo" Helmuta Newtona obchodzi swoje dwudziestolecie. Z tej okazji na rynek trafiło nowe wydanie albumu.
15
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)