ZAPOWIEDŹ: Magnum Contact Sheets

0
Zuzanna Sztorc
14 Luty 2017
Artykuł na: minutę

Nowy album wydawnictwa Thames and Hudson to wyselekcjonowany zbiór zdjęć i stykówek najwybitniejszych nazwisk z branży fotograficznej i idealna propozycja dla każdego miłośnika sztuki.

Henri Cartier-Bresson, Elliott Erwitt, Robert Capa, Inge Morath, Jonas Bendiksen, Alessandra Sanguinetti, Rene Burri, Bruce Gilden czy Alec Soth – to tylko niewielki odłamek postaci ze świata fotografii, których praca została przeniesiona do albumu Magnum Contact Sheets. Na 139 stronach publikacji możemy podziwiać stykówki łącznie 69 artystów,  przyjrzeć się ich notatkom, legitymacjom prasowym oraz wycinkom z takich magazynów jak „Live” czy „Picture Post”.

Książka opatrzona jest komentarzami albo samych fotografów, których stykówki zostały zawarte w albumie, albo członków ich rodzin. Premiera książki została zaplanowana na 7 marca.

Wstępne zamówienia na album można składać za pośrednictwem strony www.bookoff.pl, kontaktując się mailowo z obsługą księgarni. Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie wydawnictwa Thames and Hudson.

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pasjonatka mody i kultury szeroko pojętej. Na zdjęcia patrzy głównie przez pryzmat odczuwanych emocji i własnej estetyki. W wolnej chwili najchętniej przebywa w stadninie koni lub we własnym domu z książką w dłoni.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe wydanie Digital Camera Polska już dostępne w sprzedaży
Wyjątkowe wydanie Digital Camera Polska już dostępne w sprzedaży
Nad opracowywaniem tego numeru pomagała legendarna agencja Magnum Photos, a Martin Parr objął stery przy pracy nad treściami. Do tego Mark Power czy Bruce Gilden...
0
0
Chaotyczna polska rzeczywistość w dobie internetu. Czy jesteśmy w stanie zapanować nad zmianami?
Chaotyczna polska rzeczywistość w dobie internetu. Czy jesteśmy w stanie zapanować nad zmianami?
Internet jest dzisiaj czymś zupełnie innym od tego, co wyobrażali sobie jego twórcy. Jak wpłynął na naszą codzienność?...
40
0
Wszystko, co musisz wiedzieć o fotografii ślubnej i eventowej - nowe wydanie specjalne Digital Camera Polska
Wszystko, co musisz wiedzieć o fotografii ślubnej i eventowej - nowe wydanie specjalne Digital...
Fotografia Ślubna i Eventowa to pierwsze tak obszerne wydanie na polskim rynku poświęcone tej tematyce! Publikacja ma charakter poradnikowy i adresowana jest zarówno...
12
4
Powiązane artykuły