Startuje konkurs Magnum Photography Awards 2017

0
Maciej Luśtyk
6 Kwiecień 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Po sukcesie zeszłorocznej edycji, legendarna agencja Magnum we współpracy z serwisem Lensculture startuje z drugą odsłoną konkursu mającego za zadanie wyłonić najlepszych wschodzących fotoreporterów i dokumentalistów. Zdjęcia można nadsyłać do 16 maja.

Obchodząca w tym roku 70-lecie swojego swojego istnienia agencja Magnum Photos to jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji fotograficznych na świecie. Nic więc dziwnego, że zainaugurowany przez nią rok temu nowy konkurs nagradzający najlepszych współczesnych twórców skupiających się na fotografii dokumentalnej i reportażowej odbił się szerokich echem w branży. Właśnie wystartowała jego kolejna edycja, której laureaci mogą liczyć na ogólnoświatowy prestiż i szybkie rozpędzenie fotograficznej kariery.

W tym roku zdjęcia będą rywalizować ze sobą w 6 kategoriach: Documentary, Street, Portrait, Fine Art, Photojournalism i Open. Ta ostatnia przygotowana jest dla prac, które trudno jednoznacznie skategoryzować. Do każdej z nich zgłaszać można zarówno cykle, jak i zdjęcia pojedyncze. Spośród zgłoszeń, jury składające się z fotografów agencji i osobistości branży fotograficznej wybierze 12 laureatów. Każdy z jurorów przyzna także osobne wyróżnienie wybranemu przez siebie fotografowi.

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)

Zdjęcia nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu

Oprócz nagród pieniężnych (3000 dolarów za zwyciężenie w danej kategorii i 1500 dolarów za wyróżnienie) fotografowie, którzy staną na podium mogą liczyć na dotarcie ze swoją twórczością do wyjątkowo dużej grupy odbiorców, a to głównie ze względu na fakt, że oficjalnym partnerem konkursu jest serwis BBC Culture. Oprócz tego, prace zwycięzców i finalistów zostaną zaprezentowane w londyńskiej The Photographers’ Gallery oraz na kilkudziesięciu festiwalach fotograficznych. Laureaci będą mieli także okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych z fotografami agencji.

Ale zgłoszenie do konkursu przyniesie korzyści nawet jeśli nie dostaniemy się do etapu finałowego. Każdy fotograf zgłaszający bowiem więcej niż 5 zdjęć, może liczyć na profesjonalną recenzję nadesłanego zestawu. Niestety udział w konkursie nie jest darmowy. Zgłoszenie zdjęcia do kategorii pojedynczej to koszt 20 dolarów (lub 10 jeśli zdecydujemy się jednocześnie zgłosić 5 prac), z kolei nadesłanie cyklu 10 prac będzie kosztować 60 dolarów.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem magnumphotos.com.

(fot. okładkowa: Dougie Wallace, zwycięzca kategorii Street konkursu Magnum Photo Awards 2016)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
0
0
Dwie osoby na kilometr i pytania o przyszłość. Spotkanie wokół nowego projektu Michała Siarka w Wonder Photo Shop
Dwie osoby na kilometr i pytania o przyszłość. Spotkanie wokół nowego projektu Michała Siarka w...
Już za tydzień w warszawskim Wonder Photo Shop odbędzie się spotkanie z fotografem dokumentalnym i ambasadorem Fujifilm Michałem Siarkiem. Zobaczymy zdjęcia z nowego...
13
4
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Piękna, brutalna, wzruszająca i wstrząsająca. Europa Środkowa w książkach fotograficznych
Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wyjątkową wystawę „Fotoblok", która pozwoli spojrzeć na bliski nam kawałek świata przez pryzmat photobooków...
31
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)