Festiwal Fotocooltura 2017 startuje już w piątek

Autor: Maciej Luśtyk

6 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Piąta edycja Fotocooltury to spotkania autorskie ze znanymi fotografami, 12 wystaw autorskich, warsztaty, kino plenerowe, koncerty i możliwość przetestowania sprzętu. Start w piątek 9 czerwca.

Fotocooltura od pięciu lat skupia wokół siebie fotografów, ale również osoby zainteresowane szeroko pojętą sztuką wizualną. Ideą festiwalu i zamysłem organizatorów jest przybliżanie fotografii przez pryzmat spotkań, prelekcji, warsztatów i spacerów fotograficznych prowadzonych przez znanych fotografów z całej Polski. Małe, znajdujące się nieopodal Poznania miasteczko Oborniki gościło podczas poprzednich edycji m.in. Tadeusza Rolke, Chrisa Niedenthala, Krzysztofa Gierałtowskiego, Tomasza Tomaszewskiego, czy artystów młodego pokolenia m.in. Wiktora Franko, Macieja Moskwę, czy Aleksandrę Zaborowską.

Festiwal z roku na rok zapewnia coraz większy zastrzyk fotograficznej energii. Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem „Tożsamość”. Tożsamość postrzegana, jako środowisko, w którym żyjemy, małe społeczności tworzące to środowisko, ale także w węższej perspektywie – tożsamości jednostki. Wokół tematu przewodniego odbywać się będą wystawy oraz spotkania z gośćmi.

W ramach festiwalu Fotocooltura 2017 odbędą się m.in.: 4 spotkania autorskie (z Adamem Pańczukiem i Janem Brykczyńskim, Wojciechem Nowickim, Tomaszem Padło, Wojciechem Grzedzińśkim), ponad 12 wystaw, warsztaty fotografii portretowej, spacery fotograficzne i koncerty. Plenerowe kino wyświetli z kolei film “Everybody Street - Nowojorska ulica w obiektywie”.

Festiwal odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2017 roku, w Dahlmann Centrum, przy ul. Chłopskiej 1 w Obornikach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotocooltura.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
0
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Więcej z tagiem: Fotocooltura
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)