Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Festiwal Fotocooltura 2017 startuje już w piątek

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Piąta edycja Fotocooltury to spotkania autorskie ze znanymi fotografami, 12 wystaw autorskich, warsztaty, kino plenerowe, koncerty i możliwość przetestowania sprzętu. Start w piątek 9 czerwca.

Fotocooltura od pięciu lat skupia wokół siebie fotografów, ale również osoby zainteresowane szeroko pojętą sztuką wizualną. Ideą festiwalu i zamysłem organizatorów jest przybliżanie fotografii przez pryzmat spotkań, prelekcji, warsztatów i spacerów fotograficznych prowadzonych przez znanych fotografów z całej Polski. Małe, znajdujące się nieopodal Poznania miasteczko Oborniki gościło podczas poprzednich edycji m.in. Tadeusza Rolke, Chrisa Niedenthala, Krzysztofa Gierałtowskiego, Tomasza Tomaszewskiego, czy artystów młodego pokolenia m.in. Wiktora Franko, Macieja Moskwę, czy Aleksandrę Zaborowską.

Festiwal z roku na rok zapewnia coraz większy zastrzyk fotograficznej energii. Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem „Tożsamość”. Tożsamość postrzegana, jako środowisko, w którym żyjemy, małe społeczności tworzące to środowisko, ale także w węższej perspektywie – tożsamości jednostki. Wokół tematu przewodniego odbywać się będą wystawy oraz spotkania z gośćmi.

W ramach festiwalu Fotocooltura 2017 odbędą się m.in.: 4 spotkania autorskie (z Adamem Pańczukiem i Janem Brykczyńskim, Wojciechem Nowickim, Tomaszem Padło, Wojciechem Grzedzińśkim), ponad 12 wystaw, warsztaty fotografii portretowej, spacery fotograficzne i koncerty. Plenerowe kino wyświetli z kolei film “Everybody Street - Nowojorska ulica w obiektywie”.

Festiwal odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2017 roku, w Dahlmann Centrum, przy ul. Chłopskiej 1 w Obornikach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotocooltura.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0
Więcej z tagiem: Fotocooltura
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)