Fotograficzna Publikacja Roku 2017 - zgłoszenia tylko do niedzieli

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeszcze tylko do 7 maja można nadsyłać zgłoszenia do tegorocznego konkursu na fotograficzną publikację roku. Jeśli więc jeszcze nie zdążyliście przysłać swojego photobooka, macie na to ostatnią szansę.

Fotograficzna Publikacja Roku 2017 to kolejna odsłona konkursu nagradzającego najlepsze albumy, katalogi, książki teoretyczne, podręczniki, limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny skupiające się wokół tematu fotografii. Jak mówią organizatorzy, celem konkursu jest wyłonienie publikacji, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt.

Zgłaszane prace będzie oceniać jury, w skład którego wchodzą eksperci zajmujący się fotografią i tworzeniem książek: Agnieszka Rayss, Kasia Kubicka, Paweł Szypulski, Marcin Grabowiecki, Franek Ammer, Paweł Rubkiewicz i Joanna Kinowska.

W konkursie przyznana zostanie nagroda główna im. Krzyśka Makowskiego. W jej skład wchodzi: tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2017, zaproszenie do uczestnictwa w wystawie oraz spotkanie autorskie podczas Photobook Festival Kassel 2018, wystawa podczas Fotofestiwalu 2017 (1-11 czerwca 2017 roku) oraz promocja w ramach tego wydarzenia. Na zbiorowej wystawie w Łodzi zaprezentowanych zostanie także co najmniej 10 publikacji, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

Do konkursu kwalifikują się publikacje wydane w okresie od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2016 roku. Może je zgłosić zarówno autor, jak i wydawnictwo. Zgłaszający musi pochodzić z Polski. Propozycje można nadsyłać do 7 maja 2017 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie fotopublikacja.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
15
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza Hanemana
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza...
Zdjęcia Eugeniusza Hanemana to jeden z niewielu dokumentalnych zapisów stolicy okresu powstania. 7 listopada na specjalnej...
9
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)