Fotograficzna Publikacja Roku 2017 - zgłoszenia tylko do niedzieli

0
Maciej Luśtyk
5 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeszcze tylko do 7 maja można nadsyłać zgłoszenia do tegorocznego konkursu na fotograficzną publikację roku. Jeśli więc jeszcze nie zdążyliście przysłać swojego photobooka, macie na to ostatnią szansę.

Fotograficzna Publikacja Roku 2017 to kolejna odsłona konkursu nagradzającego najlepsze albumy, katalogi, książki teoretyczne, podręczniki, limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny skupiające się wokół tematu fotografii. Jak mówią organizatorzy, celem konkursu jest wyłonienie publikacji, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt.

Zgłaszane prace będzie oceniać jury, w skład którego wchodzą eksperci zajmujący się fotografią i tworzeniem książek: Agnieszka Rayss, Kasia Kubicka, Paweł Szypulski, Marcin Grabowiecki, Franek Ammer, Paweł Rubkiewicz i Joanna Kinowska.

W konkursie przyznana zostanie nagroda główna im. Krzyśka Makowskiego. W jej skład wchodzi: tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2017, zaproszenie do uczestnictwa w wystawie oraz spotkanie autorskie podczas Photobook Festival Kassel 2018, wystawa podczas Fotofestiwalu 2017 (1-11 czerwca 2017 roku) oraz promocja w ramach tego wydarzenia. Na zbiorowej wystawie w Łodzi zaprezentowanych zostanie także co najmniej 10 publikacji, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

Do konkursu kwalifikują się publikacje wydane w okresie od 1 stycznia 2016 do 31 grudnia 2016 roku. Może je zgłosić zarówno autor, jak i wydawnictwo. Zgłaszający musi pochodzić z Polski. Propozycje można nadsyłać do 7 maja 2017 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie fotopublikacja.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
62
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)