Edit.Photo - darmowy edytor zdjęć w przeglądarce

Autor: Maciej Luśtyk

28 Styczeń 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Edit.Photo nie jest ani pierwszą, ani najbardziej rozbudowaną webową aplikacją do obróbki zdjęć. Ale może być świetnym narzędziem, by szybko przygotować zdjęcie do internetu, bez użycia specjalistycznych programów.

Jak to mówią, od przybytku głowa nie boli. Choć na rynku mamy już wiele rozbudowanych webowych aplikacji do obróbki zdjęć, które wiele ze swoich funkcji oferują zupełnie za darmo (np. Pixlr czy Photopea), nie zaszkodzi spróbować czegoś nowego. Właśnie wystartował serwis Edit.Photo, stworzony przez holenderską agencję PQUINA zajmującą się tworzeniem interaktywnych komponentów do stron internetowych. I choć jest tylko reklamą dla oferowanego przez firmę pakietu SDK, a także nie oferuje tak rozbudowanej funkcjonalności, jak niektórzy konkurenci, to kusi prostotą oraz brakiem reklam, kont użytkownika czy jakiejkolwiek formy śledzenia w postaci ciasteczek.

Edit.Photo to prosty edytor do szybkiego przygotowywania zdjęć do internetu

Zestaw funkcji oferowany przez Edit.Photo można przyrównać do uproszczonej wersji systemowej macowskiej aplikacji Zdjęcia (Photos). Mamy więc zestaw podstawowych filtrów oraz suwaków do edycji, funkcję kadrowania i skalowania, a dodatkowo kilka rodzajów ramek i możliwość dodawania tekstu w formie napisów i naklejek. Jest też opcja do szybkiego cenzurowania fragmentów zdjęcia.

Interfejs aplikacji Edit.Photo w praktyce

Aplikacja Edit.Photo nie zamierza walczyć z Adobę, ale jej siłą jest właśnie prostota, dzięki czemu może stać się chętnie wykorzystywanym narzędziem do szybkiego, zdalnego przygotowywania zdjęć do publikacji internetowych. Polubią ją zwłaszcza blogerzy i dziennikarze, którzy często mają potrzebę prostej obróbki grafiki na komputerze, nie posiadając jednocześnie licencji na zaawansowane programy do edycji.

Edytor dostępny jest za darmo pod adresem edit.photo.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Photoshop stanie się darmowy… w pewnym sensie. Nowa wersja aplikacji do obróbki grafiki ma działać w modelu freemium.
10
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Immersive View - mapy Google staną się świetnym narzędziem do planowania sesji fotograficznych
Google na dobre zmieniło to, jak korzystamy z Map. Teraz wprowadza kolejną rewolucję, która pozwoli nam oglądać interesujące miejsca swobodnie jak nigdy dotąd. Nowa...
10
Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio
Apple aktualizuje Final Cut Pro z myślą o komputerach Mac Studio
Firma Apple udostępniła uaktualnienie dla programu Final Cut Pro. Nowa wersja poprawia wydajność programu na komputerach Mac Studio i wprowadza kilka nowych funkcji.
5
Powiązane artykuły