ACDSee Gemstone - nowy konkurent Photoshopa. Pobierz wersję beta

Autor: Maciej Luśtyk

9 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent oprogramowania graficznego ACDSee wystartował z nowym projektem, mającym na celu zaoferowanie praktycznego zamiennika programu Photoshop z możliwością wygodnej pracy z plikami RAW. Twórcy zachęcają do pobrania wersji beta i wspólnego ulepszania aplikacji.

ACDSee, które w latach 90. zaczynało jako popularna przeglądarka zdjęć na Windowsa od dobrych kilku lat rozbudowuje swoją alternatywę programu Lightroom, która choć nie jest doskonałą to np. od dawna oferuje możliwość pracy na warstwach, której program Adobe nie doczekał się do tej pory. Teraz twórcy chcą zaatakować flagowy produkt konkurencji i proponują zamiennika Photoshopa pod postacią aplikacji ACDSee Gemstone.

Gemstone to rozbudowany edytor grafiki stworzony specjalnie z myślą o zdjęciach

Gemstone z jednej strony działać ma jako edytor grafiki z możliwością zaawansowanej pracy na warstwach, ale zawiera w sobie też wiele udogodnień znanych z przypominającego Lightrooma programu Photo Studio. W efekcie otrzymać mamy wygodny edytor RAW z opcją bardziej intensywnej postprodukcji i - co chyba najważniejsze - możliwością pracy z wieloma zdjęciami jednocześnie. Twórcy obiecują też lepsze wsparcie z zakresu profilu aparatów i obiektywów.

Na pierwszy rzut oka program prezentuje się ciekawie, choć przynajmniej na początku raczej nie ma co spodziewać funkcjonalności rodem z flagowego produktu Adobe. Ale być może nie musi takiej oferować, bo podczas gdy Photoshopa używa się do wielu zadań związanych z obróbką grafiki, Gemstone wydaje się być produktem stworzonym w 100% w myślą o edycji zdjęć i pod tym względem wydaje się oferować dość kompletny zestaw funkcji. Przynajmniej dla kogoś, kto nie zajmuje się profesjonalnym retuszem na potrzeby wysokobudżetowych sesji.

Wersja beta dostępna do pobrania za darmo

O tym wszystkim możecie zresztą przekonać się sami. Producent za darmo udostępnia wersję beta, którą mogą pobrać wszyscy użytkownicy systemu Windows 7, 8 i 10 oraz procesorów Intel lub AMD ze wsparciem 64-bitowej architektury.

Cena i dostępność

Na razie nie wiadomo kiedy finalna wersja programu ACDSee Gemstone ujrzy światło dzienne ani w jakiej cenie będzie udostępniona użytkownikom. Na razie nie zapowiada się też, by program dostępny był na komputery Mac.

Więcej informacji i możliwość pobrania wersji beta znajdziecie na stronie acdsee.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Polacy tworzą symulator fotografa - wygląda jak spełnienie marzeń o grze tego typu
Chciałbyś ruszyć w świat z aparatem, ale nie masz czasu i… aparatu? Być może twoje pragnienia już niebawem zaspokoją polscy deweloperzy z Madnetic Games. W Photography...
7
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Luminar Neo - nowa wersja edytora zdjęć opartego o systemy AI zawita już zimą
Skylum zapowiedziało premierę kolejnego programu z serii Luminar. Czy jednak zamiast co roku prezentować kolejny nowy produkt nie lepiej byłoby skupić się na...
11
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Sky Swap AI, Time-Lapse Creation, NoNoise AI - już za moment duża aktualizacja ON1 Photo RAW
Nowe funkcje podmiany nieba, redukcji szumów, czy tworzenia time lapse'ów zobaczymy w najnowszej wersji konkurenta Photoshopa i Lightrooma, czyli programu ON1 Photo RAW 2022
6
Powiązane artykuły