ACDSee Gemstone - nowy konkurent Photoshopa. Pobierz wersję beta

Autor: Maciej Luśtyk

9 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent oprogramowania graficznego ACDSee wystartował z nowym projektem, mającym na celu zaoferowanie praktycznego zamiennika programu Photoshop z możliwością wygodnej pracy z plikami RAW. Twórcy zachęcają do pobrania wersji beta i wspólnego ulepszania aplikacji.

ACDSee, które w latach 90. zaczynało jako popularna przeglądarka zdjęć na Windowsa od dobrych kilku lat rozbudowuje swoją alternatywę programu Lightroom, która choć nie jest doskonałą to np. od dawna oferuje możliwość pracy na warstwach, której program Adobe nie doczekał się do tej pory. Teraz twórcy chcą zaatakować flagowy produkt konkurencji i proponują zamiennika Photoshopa pod postacią aplikacji ACDSee Gemstone.

Gemstone to rozbudowany edytor grafiki stworzony specjalnie z myślą o zdjęciach

Gemstone z jednej strony działać ma jako edytor grafiki z możliwością zaawansowanej pracy na warstwach, ale zawiera w sobie też wiele udogodnień znanych z przypominającego Lightrooma programu Photo Studio. W efekcie otrzymać mamy wygodny edytor RAW z opcją bardziej intensywnej postprodukcji i - co chyba najważniejsze - możliwością pracy z wieloma zdjęciami jednocześnie. Twórcy obiecują też lepsze wsparcie z zakresu profilu aparatów i obiektywów.

Na pierwszy rzut oka program prezentuje się ciekawie, choć przynajmniej na początku raczej nie ma co spodziewać funkcjonalności rodem z flagowego produktu Adobe. Ale być może nie musi takiej oferować, bo podczas gdy Photoshopa używa się do wielu zadań związanych z obróbką grafiki, Gemstone wydaje się być produktem stworzonym w 100% w myślą o edycji zdjęć i pod tym względem wydaje się oferować dość kompletny zestaw funkcji. Przynajmniej dla kogoś, kto nie zajmuje się profesjonalnym retuszem na potrzeby wysokobudżetowych sesji.

Wersja beta dostępna do pobrania za darmo

O tym wszystkim możecie zresztą przekonać się sami. Producent za darmo udostępnia wersję beta, którą mogą pobrać wszyscy użytkownicy systemu Windows 7, 8 i 10 oraz procesorów Intel lub AMD ze wsparciem 64-bitowej architektury.

Cena i dostępność

Na razie nie wiadomo kiedy finalna wersja programu ACDSee Gemstone ujrzy światło dzienne ani w jakiej cenie będzie udostępniona użytkownikom. Na razie nie zapowiada się też, by program dostępny był na komputery Mac.

Więcej informacji i możliwość pobrania wersji beta znajdziecie na stronie acdsee.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nowa funkcja Photoshopa zmienia wszystko - Generative Fill to narzędzie, które zrewolucjonizuje edycję
Nowa funkcja Photoshopa zmienia wszystko - Generative Fill to narzędzie, które zrewolucjonizuje...
Adobe na dobre wprowadza funkcje AI do programów z pakietu Creative Cloud. W becie programu Photoshop pojawiła się nowa opcja Generative Fill, która na zawsze odmieni to jak pracujemy...
12
Calibrite Profiler v1.1 - szybsza i wygodniejsza kalibracja monitorów
Calibrite Profiler v1.1 - szybsza i wygodniejsza kalibracja monitorów
Calibrate wprowadza istotną aktualizację oprogramowania Profiler. Wprowadzono funkcję profilowania projektorów i wyświetlaczy wielkoformatowych. Nowa wersja posiada także pierwsze w...
0
DraGAN - kolejne narzędzie AI pokazuje jak będzie wyglądać przyszłość obróbki zdjęć
DraGAN - kolejne narzędzie AI pokazuje jak będzie wyglądać przyszłość obróbki zdjęć
Technologie AI na dobre wkraczają na rynek pracy komercyjnej. Naukowcy z Instytutu Maxa Placka, MIT i Google prezentują system, który już niedługo może rozbudować...
12
Powiązane artykuły