Nikon NX Studio - nowy darmowy edytor zdjęć dla Nikoniarzy

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Marzec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Nikon łączy funkcję programów NX-i i NX-D, oferując użytkownikom swoich aparatów współczesny kombajn do przeglądania, katalogowania i obróbki zdjęć. Oczywiście za darmo.

Choć chyba każdy z producentów oferuje swój własny, darmowy program do edycji zdjęć, zwykle ich wydajność i funkcjonalność jest na tyle marna, że zwyczajnie nie opłaca się na nie tracić czasu. Wyjątki istnieją, ale jest ich niewiele, co potwierdza chociażby fakt, że niektórzy producenci w ramach zakupu aparatu oferują darmową licencję Capture One Express. Dobrze działający, rozbudowany i darmowy program producenta to jednak świetna propozycja dla początkujących i hobbystów, którzy nie mają potrzeby opłacania subskrypcji Adobe. I właśnie to chce zaoferować Nikon swoim użytkownikom wraz z aplikacją NX Studio.

Nikon NX Studio łączy funkcjonalność programów View NX-i i Capture NX-D i opakowuje ją bardziej aktualnym interfejsem

„NX Studio oferuje szeroką gamę funkcji znanych z ViewNX-i oraz Capture NX-D, w tym szczegółową edycję ustawień Picture Control, balansu bieli oraz kompensację ekspozycji dla zdjęć w formacie RAW. Ponadto, program zawiera obsługę punktów sterowania kolorem, która pozwala na korygowanie kolorów w określonym obszarze, a także funkcję pędzla do retuszu umożliwiającą zaawansowaną korekcję. Intuicyjna struktura menu jest uporządkowana zgodnie z trybem organizacji pracy, przez co poprawia ogólną szybkość reakcji każdej z funkcji i zapewnia płynniejszy przebieg edycji zarówno zdjęć, jak i filmów.” - pisze o aplikacji producent w informacji prasowej.

„Program pozwala użytkownikom przesyłać zdjęcia do serwisu NIKON IMAGE SPACE, służącego do udostępniania i przechowywania zdjęć. Będzie on stale aktualizowany w celu zapewnienia zgodności z nowymi modelami aparatów."

Jednym słowem, od teraz użytkownicy Nikona w ramach w jednej aplikacji mogą wygodnie przeglądać, obrabiać i edytować zdjęcia.

Czy Nikon NX Studio może zastąpić Lightrooma?

Interfejs programu w większości odpowiada funkcjom, które znamy z programu Adobe, a poszczególne możliwości zostały także usprawnione i zaktualizowane względem starszych programów producenta. Jak zwykle wszystko może jednak rozbić się o niuanse i skuteczność działania poszczególnych funkcji. O tym, co ma do zaoferowania NX Studio radzimy po prostu przekonać się samemu w praktyce.

Nikon NX Studio - pobierz program

Program dostępny jest do pobrania za darmo na systemy Windows i Mac OS ze strony downloadcenter.nikonimglib.com.

Jednocześnie producent informuje, że nie planuje dalszego wspierania programów View NX-i i oraz Capture NX-D.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikonusa.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
ON1 NoNoise AI - nowy plugin, który „inteligentnie” usunie szumy ze zdjęć
ON1 NoNoise AI - nowy plugin, który „inteligentnie” usunie szumy ze zdjęć
Na rynku programów wykorzystujących uczenie maszynowe do odszumiania zdjęć pojawił się nowy gracz. ON1 NoNoise AI obiecuje szybsze i lepsze rezultaty od swoich...
12
0
Imagen AI - sztuczna inteligencja, która nauczy się twojego stylu obróbki zdjęć
Imagen AI - sztuczna inteligencja, która nauczy się twojego stylu obróbki zdjęć
Po co tracić czas na postprodukcję, skoro można nauczyć komputer, by edytował zdjęcia tak, jak my? Właśnie taką funkcjonalność obiecują twórcy programy Imagen...
5
0
DxO Pure Raw - popraw zdjęcia jeszcze przed obróbką
DxO Pure Raw - popraw zdjęcia jeszcze przed obróbką
DxO prezentuje nowy produkt, który zwiększyć ma możliwości edycji naszych zdjęć. Pure Raw to konwerter, który usunie szum i skoryguje wady optyki jeszcze zanim...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)