Nikon NX Studio - nowy darmowy edytor zdjęć dla Nikoniarzy

Autor: Maciej Luśtyk

5 Marzec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Nikon łączy funkcję programów NX-i i NX-D, oferując użytkownikom swoich aparatów współczesny kombajn do przeglądania, katalogowania i obróbki zdjęć. Oczywiście za darmo.

Choć chyba każdy z producentów oferuje swój własny, darmowy program do edycji zdjęć, zwykle ich wydajność i funkcjonalność jest na tyle marna, że zwyczajnie nie opłaca się na nie tracić czasu. Wyjątki istnieją, ale jest ich niewiele, co potwierdza chociażby fakt, że niektórzy producenci w ramach zakupu aparatu oferują darmową licencję Capture One Express. Dobrze działający, rozbudowany i darmowy program producenta to jednak świetna propozycja dla początkujących i hobbystów, którzy nie mają potrzeby opłacania subskrypcji Adobe. I właśnie to chce zaoferować Nikon swoim użytkownikom wraz z aplikacją NX Studio.

Nikon NX Studio łączy funkcjonalność programów View NX-i i Capture NX-D i opakowuje ją bardziej aktualnym interfejsem

„NX Studio oferuje szeroką gamę funkcji znanych z ViewNX-i oraz Capture NX-D, w tym szczegółową edycję ustawień Picture Control, balansu bieli oraz kompensację ekspozycji dla zdjęć w formacie RAW. Ponadto, program zawiera obsługę punktów sterowania kolorem, która pozwala na korygowanie kolorów w określonym obszarze, a także funkcję pędzla do retuszu umożliwiającą zaawansowaną korekcję. Intuicyjna struktura menu jest uporządkowana zgodnie z trybem organizacji pracy, przez co poprawia ogólną szybkość reakcji każdej z funkcji i zapewnia płynniejszy przebieg edycji zarówno zdjęć, jak i filmów.” - pisze o aplikacji producent w informacji prasowej.

„Program pozwala użytkownikom przesyłać zdjęcia do serwisu NIKON IMAGE SPACE, służącego do udostępniania i przechowywania zdjęć. Będzie on stale aktualizowany w celu zapewnienia zgodności z nowymi modelami aparatów."

Jednym słowem, od teraz użytkownicy Nikona w ramach w jednej aplikacji mogą wygodnie przeglądać, obrabiać i edytować zdjęcia.

Czy Nikon NX Studio może zastąpić Lightrooma?

Interfejs programu w większości odpowiada funkcjom, które znamy z programu Adobe, a poszczególne możliwości zostały także usprawnione i zaktualizowane względem starszych programów producenta. Jak zwykle wszystko może jednak rozbić się o niuanse i skuteczność działania poszczególnych funkcji. O tym, co ma do zaoferowania NX Studio radzimy po prostu przekonać się samemu w praktyce.

Nikon NX Studio - pobierz program

Program dostępny jest do pobrania za darmo na systemy Windows i Mac OS ze strony downloadcenter.nikonimglib.com.

Jednocześnie producent informuje, że nie planuje dalszego wspierania programów View NX-i i oraz Capture NX-D.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikonusa.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Lens Utility Mobile - Tamron zapowiada aplikację na Androida
Lens Utility Mobile - Tamron zapowiada aplikację na Androida
Program Tamron Lens Utility pozwala na personalizację działania poszczególnych funkcji obiektywów. Niebawem zmian będziemy mogli dokonywać także w terenie, dzięki...
3
Capture One na iPada już dostępne. Kosztuje 5 dolarów miesięcznie
Capture One na iPada już dostępne. Kosztuje 5 dolarów miesięcznie
Aplikacja do edycji RAW-ów od Capture One wreszcie ląduje w wersji na tablety iPad. Ma wszystko czego potrzeba do zdalnej obróbki w przystępnym abonamencie.
5
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Adobe testuje darmową, przeglądarkową wersję Photoshopa
Photoshop stanie się darmowy… w pewnym sensie. Nowa wersja aplikacji do obróbki grafiki ma działać w modelu freemium.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)