Krótko

Reporterski Nikon Z9 coraz bliżej. Czy zobaczymy go na Olimpiadzie w Tokio?

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Premiera Sony A1 podgrzała fotograficzny rynek. Znowu głośniej zrobiło się też o Nikonie Z9, na którego z nadzieją czekają fotoreporterzy systemu Z. Kiedy go zobaczymy i w jakiej konfiguracji?

Coraz bardziej wiarygodnie wyglądają prognozy przewidujące to, jak będzie prezentował się topowy bezlusterkowiec Nikon Z9, który miałby zastąpić reporterską linię lustrzanek, reprezentowaną obecnie przez model D6. Niewątpliwie wcześniejsze przewidywania zweryfikowała premiera Sony A1, ale nie można wykluczyć, że najnowsze plotki to już jednak pewne przecieki od producenta.

A więc, w cenie 6000-7000 dolarów (ponad 25 000 zł) Nikon Z9 miałby opierać się na matrycy o rozdzielczości 46 Mp obsługiwanej przez nowy procesor Expeed zaprojektowany pod 8K, oferując zakres ISO 64-25600 (Hi1, Hi2), tryb seryjny 20 kl./s, oraz filmowanie 8K 30p i 4K 120/60/30p.

Do tego superszybki autofokus z uprawnionymi algorytmami śledzenia do fotografii sportowej, wysokiej rozdzielczości wizjer bez efektu zaciemnienia, podwójne gniazda XQD/CFX, złącza LAN i USB-C, oczywiście moduły WiFi i GPS, a także nowy akumulator EN-EL18x.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Premiera aparatu Nikon Z9 jest przewidywana na jesieni tego roku. Razem z nim ma być zaprezentowany profesjonalny teleobiektyw systemu Z o ogniskowej 400 mm i jasności f/2.8. Jeśli Igrzyska Olimpijskie na przełomie lipca i sierpnia dojdą do skutku, prawdopodobnie tam będzie testowany nowy zestaw.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm prezentuje współczesna odsłonę aparatu natychmiastowego na duże wkłady Instax Wide. Nowy Wide 400 to m.in. unowocześniony design, ulepszony pomiar ekspozycji i...
13
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Po miesiącach zapowiedzi, Pentax zaprezentował wreszcie swój nowy aparat analogowy. Zgodnie z przewidywaniami jest to półklatkowy kompakt z...
10
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon odświeża wreszcie podstawową serię uniwersalnych pełnych klatek systemu Z. Nikon Z6 III wyprzedza konkurencję pierwszą na rynku częściowo warstwową matrycą i możliwością...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)