Krótko

Reporterski Nikon Z9 coraz bliżej. Czy zobaczymy go na Olimpiadzie w Tokio?

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Premiera Sony A1 podgrzała fotograficzny rynek. Znowu głośniej zrobiło się też o Nikonie Z9, na którego z nadzieją czekają fotoreporterzy systemu Z. Kiedy go zobaczymy i w jakiej konfiguracji?

Coraz bardziej wiarygodnie wyglądają prognozy przewidujące to, jak będzie prezentował się topowy bezlusterkowiec Nikon Z9, który miałby zastąpić reporterską linię lustrzanek, reprezentowaną obecnie przez model D6. Niewątpliwie wcześniejsze przewidywania zweryfikowała premiera Sony A1, ale nie można wykluczyć, że najnowsze plotki to już jednak pewne przecieki od producenta.

A więc, w cenie 6000-7000 dolarów (ponad 25 000 zł) Nikon Z9 miałby opierać się na matrycy o rozdzielczości 46 Mp obsługiwanej przez nowy procesor Expeed zaprojektowany pod 8K, oferując zakres ISO 64-25600 (Hi1, Hi2), tryb seryjny 20 kl./s, oraz filmowanie 8K 30p i 4K 120/60/30p.

Do tego superszybki autofokus z uprawnionymi algorytmami śledzenia do fotografii sportowej, wysokiej rozdzielczości wizjer bez efektu zaciemnienia, podwójne gniazda XQD/CFX, złącza LAN i USB-C, oczywiście moduły WiFi i GPS, a także nowy akumulator EN-EL18x.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Adam Mosseri (@mosseri)

Premiera aparatu Nikon Z9 jest przewidywana na jesieni tego roku. Razem z nim ma być zaprezentowany profesjonalny teleobiektyw systemu Z o ogniskowej 400 mm i jasności f/2.8. Jeśli Igrzyska Olimpijskie na przełomie lipca i sierpnia dojdą do skutku, prawdopodobnie tam będzie testowany nowy zestaw.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
5
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Cinema Camera 6K - pierwsza pełna klatka Blackmagic ma mocowanie L-Mount
Cinema Camera 6K - pierwsza pełna klatka Blackmagic ma mocowanie L-Mount
Pierwsza pełnoklatkowa kamera Blackmagic ma szansę odmienić rynek mniejszych produkcji wideo. I nadać rozpędu systemowi L-Mount. BCC 6K pozwala na pełnoklatkowy wewnętrzny zapis 6K 35...
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)