Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Krótko

Nikon Z6 II i Z7 II - firmware 1.10 wprowadza zapis 4K 60 kl./s, filmy RAW i usprawniony AF

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nadchodzi ważna aktualizacja dla użytkowników najnowszych bezlusterkowców Nikona. Najnowszy firmware przede wszystkim otwiera nowe możliwości w zakresie pracy wideo.

W nadchodzący czwartek, 25 lutego 2021 roku, Nikon udostępni firmware w wersji 1.10 do aparatów Nikon Z6 II i Nikon Z7 II. Uaktualnienie wprowadza możliwość rejestracji filmów 4K 60 kl./s, opcję zapisu wideo w formacie Blackmagic RAW i poszerza możliwości autofokusu z zakresu śledzenia oka.

W przypadku zapisu 4K 60 kl./s będziemy musieli liczyć się niestety z tym, że będzie on dostępny jedynie w trybie APS-C, przy ustawieniu jakości obrazu na „Normal”. Z kolei w przypadku zapisu RAW, aby odblokować tę funkcjonalność konieczne będzie wykupienie specjalnej usługi serwisowej w cenie 199 dolarów.

W przypadku systemu AF usprawniona została zaś skuteczność wykrywania oka, w przypadku gdy fotografowane osoby znajdują się dalej od aparatu.

Nikon Z6 II i Z7 II - pobierz firmware 1.10

Nowe oprogramowanie będziecie mogli pobrać za pośrednictwem poniższych linków od 25 lutego.

Nikon Z6 II - firmware 1.10

Nikon Z7 II - firmware 1.10

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Zaktualizuj firmware A7S III, by korzystać z profilu Sony S-Cinetone
Zaktualizuj firmware A7S III, by korzystać z profilu Sony S-Cinetone
Dostępna jest darmowa aktualizacja firmware'u aparatu bezlusterkowego A7S III. Wersja 2.0 uaktywnia profil kolorystyczny Sony S-Cinetone z flagowej kamery Sony VENICE
0
0
Najnowsza kamerka Canona zadba o to, żebyś nie garbił się przed komputerem
Najnowsza kamerka Canona zadba o to, żebyś nie garbił się przed komputerem
Canon przedstawia ideę stojącą za urządzeniami koncepcyjnymi, które w ostatnim czasie wypuścił na rynek i prezentuje nowe urządzenie Posture Fit, które zadbać ma o...
3
0
Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams - cała w złocie
Leica Q2 Daniel Craig x Greg Williams - cała w złocie
Jeśli czerwona kropka to dla was za mało, Leica wprowadza limitowaną edycję modelu Q2 ze złotym wykończeniem, która powstała przy udziale aktora Daniela Craiga i...
10
0
Powiązane artykuły