Krótko

Nikon Z6 II i Z7 II - firmware 1.10 wprowadza zapis 4K 60 kl./s, filmy RAW i usprawniony AF

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nadchodzi ważna aktualizacja dla użytkowników najnowszych bezlusterkowców Nikona. Najnowszy firmware przede wszystkim otwiera nowe możliwości w zakresie pracy wideo.

W nadchodzący czwartek, 25 lutego 2021 roku, Nikon udostępni firmware w wersji 1.10 do aparatów Nikon Z6 II i Nikon Z7 II. Uaktualnienie wprowadza możliwość rejestracji filmów 4K 60 kl./s, opcję zapisu wideo w formacie Blackmagic RAW i poszerza możliwości autofokusu z zakresu śledzenia oka.

W przypadku zapisu 4K 60 kl./s będziemy musieli liczyć się niestety z tym, że będzie on dostępny jedynie w trybie APS-C, przy ustawieniu jakości obrazu na „Normal”. Z kolei w przypadku zapisu RAW, aby odblokować tę funkcjonalność konieczne będzie wykupienie specjalnej usługi serwisowej w cenie 199 dolarów.

W przypadku systemu AF usprawniona została zaś skuteczność wykrywania oka, w przypadku gdy fotografowane osoby znajdują się dalej od aparatu.

Nikon Z6 II i Z7 II - pobierz firmware 1.10

Nowe oprogramowanie będziecie mogli pobrać za pośrednictwem poniższych linków od 25 lutego.

Nikon Z6 II - firmware 1.10

Nikon Z7 II - firmware 1.10

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
 W tym roku nie będzie już nowego aparatu Fujifilm X
W tym roku nie będzie już nowego aparatu Fujifilm X
Serwis Fuji Rumors donosi, że Fujifilm nie ma w planach wypuszczenia kolejnych aparatów systemu X w 2021 roku. Jest za to nadzieja na nowe obiektywy…
1
0
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Oprogramowanie wewnętrzne 2.0 do aparatu Leica SL2-S przynosi mnóstwo nowych funkcji zarówno w zakresie autofokusa, jak i ogólnego działania aparatu. Kluczowe są jednak nowe możliwości wideo.
1
1
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma, mało znany w branży fotograficznej i wideo producent teleskopów astronomicznych, lornetek i lunet celowniczych zamierza wprowadzić na rynek konsumencką kamerę 8K z mocowaniem Mikro 4/3
2
0
Powiązane artykuły