Krótko

Nikon Z6 II i Z7 II - firmware 1.10 wprowadza zapis 4K 60 kl./s, filmy RAW i usprawniony AF

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nadchodzi ważna aktualizacja dla użytkowników najnowszych bezlusterkowców Nikona. Najnowszy firmware przede wszystkim otwiera nowe możliwości w zakresie pracy wideo.

W nadchodzący czwartek, 25 lutego 2021 roku, Nikon udostępni firmware w wersji 1.10 do aparatów Nikon Z6 II i Nikon Z7 II. Uaktualnienie wprowadza możliwość rejestracji filmów 4K 60 kl./s, opcję zapisu wideo w formacie Blackmagic RAW i poszerza możliwości autofokusu z zakresu śledzenia oka.

W przypadku zapisu 4K 60 kl./s będziemy musieli liczyć się niestety z tym, że będzie on dostępny jedynie w trybie APS-C, przy ustawieniu jakości obrazu na „Normal”. Z kolei w przypadku zapisu RAW, aby odblokować tę funkcjonalność konieczne będzie wykupienie specjalnej usługi serwisowej w cenie 199 dolarów.

W przypadku systemu AF usprawniona została zaś skuteczność wykrywania oka, w przypadku gdy fotografowane osoby znajdują się dalej od aparatu.

Nikon Z6 II i Z7 II - pobierz firmware 1.10

Nowe oprogramowanie będziecie mogli pobrać za pośrednictwem poniższych linków od 25 lutego.

Nikon Z6 II - firmware 1.10

Nikon Z7 II - firmware 1.10

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikon.pl

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do 7740 zł rabatu na obiektywy przy zakupie Fujifilm GFX 50S II
Do końca października, kupując aparat średnioformatowy Fujifilm GFX 50S II w zestawie lub osobno otrzymamy dodatkowy rabat na zakup obiektywów.
12
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Panasonic Lumix GH6 pozwoli w końcu nagrywać na dyskach SSD. Aktualizacja dostępna od 27 września
Jedną z najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z modelem GH6 jest opcja bezpośredniej rejestracji na dyskach SSD. Niestety nie była ona dostępna w dniu premiery. Za...
1
GoPro Hero 11 Black Mini - nadchodzi duchowy spadkobierca modelu Session
GoPro Hero 11 Black Mini - nadchodzi duchowy spadkobierca modelu Session
Miniaturowe kamerki sportowe z serii Session cieszyły się swojego czasu dużym powodzeniem. GoPro powraca do tego pomysłu wraz z nadchodzącym modelem GoPro Hero 11...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)