Krótko

Nikon prognozuje wyjście na prostą do końca 2022 roku. Szykuje się też sporo nowych szkieł

Autor: Maciej Luśtyk

25 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W tym roku Nikon zaliczy rekordowe straty, ale producent patrzy w przyszłość z nadzieją i prognozuje, że do końca 2022 roku firma będzie przynosić zyski. W międzyczasie zobaczymy też sporo nowej optyki.

Ostatni rok nie był dla Nikona łatwy. Firma od lat boryka się z problemami i restrukturyzacją, a tegoroczne pandemiczne perypetie spowodowały, że korporacja prognozuje zamknąć rok fiskalny 2020 z rekordową stratą i zapowiada obcięcie kosztów produkcyjnych.

Firma zapowiadała też ukierunkowanie wszystkich sił w najbliższych latach na rozwój systemu bezlusterkowego. Teraz otrzymujemy tego dodatkowe potwierdzenie. W wywiadzie dla serwisu Nikkei, dyrektor finansowy Nikona Muneaki Tokunari zapowiada, że firma planuje powrócić do rentowności do końca roku fiskalnego 2022 (marzec 2023). Najbliższy rok fiskalny prawdopodobnie też jeszcze przyniesie straty, ale dzięki szybkiemu ich rozliczeniu, redukcji kosztów i spodziewanej stabilizacji rynku, prognozy na rok 2022 w nikonie są optymistyczne.

Czy jednak cięcie kosztów nie wpłynie na premiery, z którymi Nikon i tak jest nieco spóźniony? Jak ujawnia Tokunari, do marca 2022 roku w ofercie systemu znajdować ma się w sumie 30 obiektywów serii Z, co oznacza, że na przestrzeni dwóch najbliższych lat powinniśmy zobaczyć ok. 14 nowych premier z kategorii optyki.

Trzymamy kciuki, żeby plan na wyjście z dołka zakończył się sukcesem. O tym przekonamy się jednak najwcześniej dopiero w 2022 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikkei.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Słynny holenderski fotograf zmarł nagle w Amsterdamie. O śmierci Erwina Olafa poinformowali na Instagramie jego współpracownicy ze studia.
0
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
Mówi się, że nie liczy się ilośc, tylko jakość. Najnowsze statystyki nie pozostawiają jednak wątpliwości - za większość przekazu wizualnego już niedługo będą odpowiadały generatory...
6
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Po bardzo optymistycznym roku 2022, rynek aparatów kontynuuje trend zwyżkowy. Wygląda na to, że dekadę recesji mamy już na dobre za sobą. Czy jednak skorzystają na tym użytkownicy?
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)