Krótko

Nikon prognozuje wyjście na prostą do końca 2022 roku. Szykuje się też sporo nowych szkieł

Autor: Maciej Luśtyk

25 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W tym roku Nikon zaliczy rekordowe straty, ale producent patrzy w przyszłość z nadzieją i prognozuje, że do końca 2022 roku firma będzie przynosić zyski. W międzyczasie zobaczymy też sporo nowej optyki.

Ostatni rok nie był dla Nikona łatwy. Firma od lat boryka się z problemami i restrukturyzacją, a tegoroczne pandemiczne perypetie spowodowały, że korporacja prognozuje zamknąć rok fiskalny 2020 z rekordową stratą i zapowiada obcięcie kosztów produkcyjnych.

Firma zapowiadała też ukierunkowanie wszystkich sił w najbliższych latach na rozwój systemu bezlusterkowego. Teraz otrzymujemy tego dodatkowe potwierdzenie. W wywiadzie dla serwisu Nikkei, dyrektor finansowy Nikona Muneaki Tokunari zapowiada, że firma planuje powrócić do rentowności do końca roku fiskalnego 2022 (marzec 2023). Najbliższy rok fiskalny prawdopodobnie też jeszcze przyniesie straty, ale dzięki szybkiemu ich rozliczeniu, redukcji kosztów i spodziewanej stabilizacji rynku, prognozy na rok 2022 w nikonie są optymistyczne.

Czy jednak cięcie kosztów nie wpłynie na premiery, z którymi Nikon i tak jest nieco spóźniony? Jak ujawnia Tokunari, do marca 2022 roku w ofercie systemu znajdować ma się w sumie 30 obiektywów serii Z, co oznacza, że na przestrzeni dwóch najbliższych lat powinniśmy zobaczyć ok. 14 nowych premier z kategorii optyki.

Trzymamy kciuki, żeby plan na wyjście z dołka zakończył się sukcesem. O tym przekonamy się jednak najwcześniej dopiero w 2022 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nikkei.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)