LR/Instagram - publikuj na Instagramie bezpośrednio z Lightrooma

0
Maciej Luśtyk
21 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Możliwość bezpośredniej publikacji zdjęć na Instagramie z poziomu komputera jest czymś na co fotografowie czekają od dawna, twórcy jednak specjalnie jej nie udostępniają. Teraz będziemy mogli tego dokonać za pomocą darmowej wtyczki do Lightrooma.

Obecnie większość użytkowników traktujących Instagrama na poważnie, zamieszcza w serwisie zdjęcia wykonane zwykłymi aparatami. Ciągle jednak twórcy aplikacji nie pozwalają na przesyłanie zdjęć na serwer bezpośrednio z komputera, a my, aby umieścić zdjęcie w serwisie musimy wpierw przesłać je na smartfona lub tablet. Jest zagranie celowe, którego zadaniem było podkreślenie mobilnego charakteru aplikacje, a sam producent na bieżąco blokuje różne próby obejścia restrykcji.

Mimo wszystko, co pewien czas pojawiają się rozwiązania pozostające na rynku na dłużej. Jesienią pisaliśmy o serwisie Grum, który pozwalał na upload zdjęć, planowanie postów i obsługę wielu kont z poziomu przeglądarki internetowej. Teraz pojawiła się opcja znacznie ciekawsza - możliwość umieszczania zdjęć na Instagramie bezpośrednio z programu Lightroom.

Jest to możliwe dzięki wtyczce o wymownej nazwie LR/Instagram. Wszystko co musimy zrobić, to za jej pomocą zalogować się na swoje konto (lub konta) w serwisie społecznościowym i przerzucić pożądane zdjęcie do sekcji publikacji. Wtyczka oferuje możliwość odpowiedniego przycięcia zdjęcia, dodania opisów oraz hashtagów.

Plugin jest darmowy i kompatybilny z aplikacją Lightroom w wersjach na komputery Mac (wersja 10.7 lub późniejsza) i Windows (XP lub późniejszy). Twórcy proszą jedynie o dobrowolne wsparcie w wysokości $10.

To czy wtyczka narusza zasady korzystania z serwisu jest sprawą dyskusyjną i trudno przewidzieć czy nie zostanie zablokowana, podobnie jak inne tego typu rozwiązania. Póki co, oferuje jednak funkcjonalność, na którą wielu fotografów czekało cale lata.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z logowaniem do konta poprzez plugin, wyrażając obawę, że wtyczka już została zablokowana. Jak jednak dowiadujemy się z instagramowego profilu twórców, jest to problem który dotyka niektórych fotografów i nad którego rozwiązaniem obecnie pracują. Większość nie powinna mieć problemów z przesłaniem zdjęć.

Wtyczkę możecie pobrać ze strony lrinstagram.com.

(fot. woottigon / fotolia.com)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie czarno-białych zdjęć, retusz skóry i wiele więcej
Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 2020 - automatyczne selekcje, kolorowanie...
Nie każdy potrzebuje kombajnu w postaci pełnych wersji programów Photoshop czy Lightroom. Dla osób nie zajmujących się obróbką zdjęć i filmów zawodowo, Adobe ma...
24
0
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Exposure X5 - alternatywa dla Lightrooma staje się coraz lepsza
Nowa generacja edytora RAW, który dla wielu może stać się zastępstwem dla Lightrooma wprowadza szereg nowości, w tym między innymi zaawansowane funkcje maskowania i...
11
0
Nadciąga znaczne usprawnienie funkcji Content-Aware Fill w Photoshopie
Nadciąga znaczne usprawnienie funkcji Content-Aware Fill w Photoshopie
Wypełnienie z uwzględnieniem zawartości, lub jak kto woli Content-Aware Fill, to funkcja której działanie w ostatnim czasie zaczęło zakrawać o magię. Programiści...
19
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)