LR/Instagram - publikuj na Instagramie bezpośrednio z Lightrooma

Autor: Maciej Luśtyk

21 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Możliwość bezpośredniej publikacji zdjęć na Instagramie z poziomu komputera jest czymś na co fotografowie czekają od dawna, twórcy jednak specjalnie jej nie udostępniają. Teraz będziemy mogli tego dokonać za pomocą darmowej wtyczki do Lightrooma.

Obecnie większość użytkowników traktujących Instagrama na poważnie, zamieszcza w serwisie zdjęcia wykonane zwykłymi aparatami. Ciągle jednak twórcy aplikacji nie pozwalają na przesyłanie zdjęć na serwer bezpośrednio z komputera, a my, aby umieścić zdjęcie w serwisie musimy wpierw przesłać je na smartfona lub tablet. Jest zagranie celowe, którego zadaniem było podkreślenie mobilnego charakteru aplikacje, a sam producent na bieżąco blokuje różne próby obejścia restrykcji.

Mimo wszystko, co pewien czas pojawiają się rozwiązania pozostające na rynku na dłużej. Jesienią pisaliśmy o serwisie Grum, który pozwalał na upload zdjęć, planowanie postów i obsługę wielu kont z poziomu przeglądarki internetowej. Teraz pojawiła się opcja znacznie ciekawsza - możliwość umieszczania zdjęć na Instagramie bezpośrednio z programu Lightroom.

Jest to możliwe dzięki wtyczce o wymownej nazwie LR/Instagram. Wszystko co musimy zrobić, to za jej pomocą zalogować się na swoje konto (lub konta) w serwisie społecznościowym i przerzucić pożądane zdjęcie do sekcji publikacji. Wtyczka oferuje możliwość odpowiedniego przycięcia zdjęcia, dodania opisów oraz hashtagów.

Plugin jest darmowy i kompatybilny z aplikacją Lightroom w wersjach na komputery Mac (wersja 10.7 lub późniejsza) i Windows (XP lub późniejszy). Twórcy proszą jedynie o dobrowolne wsparcie w wysokości $10.

To czy wtyczka narusza zasady korzystania z serwisu jest sprawą dyskusyjną i trudno przewidzieć czy nie zostanie zablokowana, podobnie jak inne tego typu rozwiązania. Póki co, oferuje jednak funkcjonalność, na którą wielu fotografów czekało cale lata.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy z logowaniem do konta poprzez plugin, wyrażając obawę, że wtyczka już została zablokowana. Jak jednak dowiadujemy się z instagramowego profilu twórców, jest to problem który dotyka niektórych fotografów i nad którego rozwiązaniem obecnie pracują. Większość nie powinna mieć problemów z przesłaniem zdjęć.

Wtyczkę możecie pobrać ze strony lrinstagram.com.

(fot. woottigon / fotolia.com)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Wybór właściwej karty pamięci do aparatu, kamery lub drona to konieczność sprawdzenia wielu parametrów. Aby ułatwić ten proces, Lexar przygotował wygodną wyszukiwarkę, która zrobi to...
17
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
7
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)